Følg Jels IF på Facebook

Få nyhederne direkte i indbakken - tilmeld dig her

Frøs Vikingeløb 2022 - resultater

Du kan hente dit diplom ved at klikke på dit startnummer.

1,5 km børneløb:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Lucas Dall Thygesen (1001)

00:07:29

2

Asger Lautrup Trans (1014)

00:07:34

3

Amanda Dall Thygesen (1000)

00:07:39

4

Mathias Vallebæk Jensen (1019)

00:08:36

5

Jonas Thekilde (1005)

00:08:40

6

Anton Boisen (1004)

00:08:41

7

William Tetens (1015)

00:09:23

8

Malthe Lund Madsen (1009)

00:09:24

9

Lauge Tetens (1016)

00:10:23

10

Merle Vallebæk Jensen (1018)

00:10:40

11

Nova Emilia Schoubo Povlsen (1002)

00:11:01

12

Emil H. Fogh (1012)

00:12:10

13

Vigga Marie Schoubo Povlsen (1003)

00:12:31

14

Andreas Kirkegaard (1010)

00:13:56

15

Freja H. Fogh (1013)

00:15:40

16

Isla Francis (1020)

00:15:55

17

Mille Kristensen (1007)

00:16:11

18

Liv Ries Sørensen (1006)

00:16:18

19

Emil Tetens (1017)

00:17:30

20

Lucas Lemi Hansen (1011)

00:17:41

21

Ella Bull (1008)

DNF


5,5 km drenge/mænd:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Morten Jensen (2103) - Team Meins RUNning

00:21:58

2

Rune Berg Hansen (2040)

00:24:24

3

Luca Tjørnelund (2112)

00:25:41

4

Claus Jørgensen (2083) - GRAM a/s

00:27:42

5

Rene Juhl (2114)

00:27:54

6

Jesper Lund (2071) - Jels Frivillige Brandværn

00:28:00

7

Lars Odder Jepsen (2045)

00:28:19

8

Glenn Thomhav (2113)

00:29:01

9

Martin Berg Hansen (2042)

00:29:17

10

Jesper Munk Hansen (2015)

00:29:23

11

Lukas Lund Madsen (2070) - Jels IF

00:29:41

12

Karsten Schmidt (2043) - Brørup Løbeklub

00:30:10

13

Malthe Waluga (2020)

00:30:13

14

Martin Hjuler (2065)

00:30:30

15

Preben Hjuler (2064)

00:30:31

16

Niels Jørgensen (2105)

00:30:33

17

Søren Bork (2077)

00:30:45

18

Mikkel Kyed Hansen (2011)

00:30:47

19

Peter Johansen (2007) - Jels IF

00:30:58

20

Hans Thane (2098) - Jels Løbemotion

00:31:17

21

Malte Hansen (2006)

00:31:21

22

Brian Hansen (2005)

00:31:24

23

Kim Retz (2078) - Jels If Løbemotion

00:31:48

24

Chresten Petersen (2067) - Loegumkloster Loebemotion

00:32:01

25

Jesper Povlsen (2047)

00:32:29

26

Steffen (2009)

00:33:44

27

Allan Andersen (2088) - AA Stål Og Montage

00:34:42

28

Jakob Lyhne Hansen (2100)

00:35:33

29

Frederik Rasmusssen (2109)

00:35:34

30

Mads Poulsen (2082) - GRAM a/s

00:35:39

31

Mathias Lyhne Hansen (2101)

00:37:27

32

Thomas Hansen (2102)

00:37:28

33

Hans Peter Brorsen Lautrup (2044)

00:37:34

34

Hans Erik Bertelsen (2085) - GRAM a/s

00:37:42

35

Jesper Bertelsen (2084) - GRAM a/s

00:37:43

36

Christian Rasmussen (2110)

00:39:24

37

Søren Rasmussen (2111)

00:39:25

38

Søren Andersen (2031)

00:40:29

39

Mads Nicolaisen Gravgaard (2014)

00:42:01

40

Jan Nicolaisen Gravgaard (2030)

00:42:02

41

Michael Schrøder (2023)

00:42:22

42

Tom Parrup Madsen (2026)

00:42:24

43

Niels Pedersen (2028)

00:43:33

44

Poul Erik Olesen (2055) - Vejen Atletik og Løbemotion

00:45:39

45

Bjarne Kargaard (2022)

00:46:19

46

Nikolaj Kryger Sørensen (2000) - Jels IF

DNF

47

Thoke Hansen (2036)

DNS

48

Bo Süberkrüb (2003) - Jels IF Løbemotion

DNS

49

Henrik Nielsen (2008) - Jels Frivillige Brandværn

DNS


5,5 km piger/kvinder:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Marie-Louise Jørgensen (2079)

00:20:38

2

Maja Pernille Schoubo Povlsen (2046)

00:31:35

3

Cecilie Boisen (2048) - Rødding Løbeklub

00:31:40

4

Didde Thekilde (2049)

00:31:41

5

Line Stokbro (2061) - Christiansfeld Løbeklub

00:33:12

6

Cindy Kryger Sørensen (2037)

00:33:13

7

Annette Friis (2108) - Løgumkloster Løbemotion

00:33:48

8

Sonja Christensen (2033)

00:34:16

9

Gitte Vallebæk Jensen (2104)

00:34:44

10

Pernille Poulsen (2081) - GRAM a/s

00:35:42

11

Birgit Nielsen (2013) - Løgumkloster Løbemotion

00:35:45

12

Lisbeth Stigkær (2041) - Sjølund Idrætsforening

00:35:58

13

Trine Hansen (2080)

00:36:02

14

Britta Boje (2029) - Jels IF Løbemotion

00:36:06

15

Asta Davidsen (2094) - Medius

00:36:32

16

Anita Nielsen (2017) - Alfa Laval

00:36:36

17

Brith Ankjær (2107)

00:36:37

18

Karina Hansen (2074)

00:36:42

19

Charlotte Szocska (2106)

00:36:47

20

Hanne Nielsen (2053) - Vejen Atletik og Løbemotion

00:36:53

21

Birgit Schwartz Waluga (2019) - Vejen Atletik og Løbemotion

00:37:13

22

Mette Lautrup (2092)

00:37:37

23

Helle Sørensen (2038)

00:37:48

24

Helle Christensen (2039)

00:37:50

25

Mette Holst (2062) - Christiansfeld Løbeklub

00:38:15

26

Jutta Hald Hansen (2002)

00:38:18

27

Jeanne Bork (2076)

00:38:19

28

Ella Lisberg Larsen (2034)

00:38:54

29

Anita Wilhardt (2093)

00:40:07

30

Kamilla H. Fogh (2075)

00:40:11

31

Nathalie Andersen (2032)

00:40:27

32

Gitte Pedersen (2027)

00:40:41

33

Annette Præst (2054) - Vejen Atletik og Løbemotion

00:40:45

34

Ghita Palmelund (2057) - Vejen Atletik og Løbemotion

00:40:47

35

Laila Pagh (2051) - Vejen Atletik og Løbemotion

00:40:48

36

Christina Bjørn (2050) - Vejen Atletik og Løbemotion

00:41:01

37

Lena Daugaard Pedersen (2056) - Vejen Atletik og Løbemotion

00:41:17

38

Mette Maj (2087) - Jels Motion Og Triatlonklub

00:41:29

39

Heidi Rist (2086) - Jels Motion Og Triathlonklub

00:41:30

40

Tanja Christensen (2066) - Christiansfeld Løbeklub

00:41:32

41

Anitta Thomsen (2058) - Christiansfeld Løbeklub

00:41:33

42

Mette Marie Ravn Rasmussen (2095) - E-distrikt

00:41:40

43

Helle K. Madsen (2069) - E-Distrikt

00:41:41

44

Anette Rask Dam (2021) - Vejen Atletik og Løbemotion

00:42:17

45

Samantha Blazer-Parrup Madsen (2025)

00:42:21

46

Lene Nordbeck (2099)

00:42:49

47

Louise Schrøder (2024)

00:43:35

48

Cecilie Kamper (2096)

00:46:12

49

Sebrina Hjort (2090) - E-distriktet Haderslev Kommune

00:46:14

50

Marianne Gehlert (2089)

00:47:50

51

Lone Thye (2097)

00:49:13

52

Anna Poulsen (2091)

00:49:17

53

Karina Larsen (2016)

00:49:41

54

Bodil Deluran (3037)

00:56:16

55

Ulla Jensen (2063) - Christiansfeld Løbeklub

DNF

56

Lis Aalling (2068) - Brørup Løbeklub

DNF

57

Lena Brøchner Nielsen (2072)

DNF

58

Tenna Brøchner Kirkegaard (2073)

DNF

59

Anette T. Faarbæk (2052) - Vejen Atletik og Løbemotion

DNF

60

Ketty Nielsen (2018)

DNS

61

Lisette Hansen (2035)

DNS

62

Christina Juul Hansen (2001) - Jels IF Løbemotion

DNS

63

Lene Oster Süberkrüb (2004) - Jels IF Løbemotion

DNS


5,5 km WALK / GÅTUR:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Liselotte Christensen (3017) - Christiansfeld Løbeklub

00:50:24

2

Kirsten Lewandovski (3035)

00:51:12

3

Tina Kyed (3034)

00:51:14

4

Susanne Mazur (3028)

00:55:25

5

Kim Christensen (3010) - Vejen Atletik og Løbemotion

00:55:26

6

Birgitte Midtgaards (3032)

00:56:19

7

Jette Sølbek (3031)

00:56:20

8

Tina Skovgaard (3033)

00:56:22

9

Heidi Dørr Holm (3004) - Team Riber

00:58:16

10

Katrine Lunde (3005) - Team Riber

00:58:17

11

Henrik Øhlenschlæger (3021) - GRAM a/s

01:01:02

12

Christina Nielsen (3022) - GRAM a/s

01:01:04

13

Susanne Schultz (3018) - Christiansfeld Løbeklub

01:01:56

14

Agnethe Petersen (3011) - Christiansfeld Løbeklub

01:01:59

15

Bodil Johannsen (3012) - Christiansfeld Løbeklub

01:02:00

16

Jytte Olsen (3014) - Christiansfeld Løbeklub

01:02:02

17

Verner Sørensen (3019) - Christiansfeld Løbeklub

01:02:09

18

Kirsten Johannsen (3029) - Christiansfeld Løbeklub

01:02:10

19

Hanne Ladegaard (3003) - Vejle If

01:02:11

20

Hanne Osvang Pedersen (3013) - Christiansfeld Løbeklub

01:02:13

21

Karin Erbs Petersen (3015) - Christiansfeld Løbeklub

01:02:14

22

Laila Mogensen (3038) - Christiansfeld Løbeklub

01:02:17

23

Lars Stokbro (3016) - Christiansfeld Løbeklub

01:02:20

24

Gitte Bech Jensen (3009) - Vejen Atletik og Løbemotion

01:05:55

25

Gerda Kristensen (3008) - Vejen Atletik og Løbemotion

01:05:57

26

Marianne Beck Høj (3036) - Vejen Atletik og Løbemotion

01:05:58

27

Ida Marie Henriksen (3007)

01:06:41

28

Stine Malene Rasmussen (3006)

01:06:42

29

Tina Schmidt (3025) - LRS

01:06:45

30

Tina Nissen (3030)

01:06:46

31

Jette Rahr (3024) - LRS

01:06:48

32

Inge Holm (3026) - LRS

01:06:53

33

Birgitte Møller (3023)

01:06:56

34

Ingelise Monberg (3001)

01:10:42

35

Jørgen Monberg (3002)

DNF

36

Jacob Eriksen (3020) - GRAM a/s

DNS


10,0 km drenge/mænd:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Per Brink (4051) - Rødding Triathlon Klub

00:42:40

2

Thomas Hansen (4012) - Jels IF Løbemotion

00:43:33

3

Jesper Lundby (4054)

00:43:34

4

Niels (4055)

00:44:49

5

Claus Gabelgaard (4002) - Team Gabelgaard

00:46:51

6

Erik M V Sørensen (4050) - Brørup Løbeklub

00:48:31

7

Poul Bruuhn (4049)

00:50:17

8

René M Løvendahl (4028)

00:50:28

9

Klaus Detlef (4022) - Lunderskov RUNNERS

00:51:49

10

Mike V Sørensen (4046) - Jels If Løbemotion

00:52:00

11

Danni Kristensen (4047)

00:52:35

12

Kurt Larsen (4043) - Christiansfeld Løbeklub

00:52:45

13

Lars- Rune Skov (4039) - Vejen Atletik og Løbemotion

00:53:10

14

Morten Boje (4015)

00:53:13

15

Jens Nielsen (4041) - Vejen Atletik og Løbemotion

00:54:21

16

Peter Knudsen (4044) - Christiansfeld Løbeklub

00:54:39

17

René Ellegaard Andersen (4019) - Lunderskov Runners

00:54:58

18

Hans Henrik Nissen (4018) - Bevtoft

00:55:06

19

Ole Schøneberg (4036) - Vejen Atletik og Løbemotion

00:55:45

20

Morten Lund Thomsen (4040) - Vejen Atletik og Løbemotion

00:56:33

21

Hans Jørgen Christensen (4016) - Brørup Løbe Klub

00:56:58

22

Jannick Dørr Holm (4027) - Team Riber

00:57:08

23

Per Riber Jakobsen (4026) - Team Riber

00:57:11

24

Niels Ole Nissen (4013) - Jels IF Løbemotion

00:57:51

25

Egon Segelund (4024)

00:58:16

26

Johannes Boje (4010) - Jels IF Løbemotion

00:58:36

27

Jes Imer (4038) - Vejen Atletik og Løbemotion

00:58:55

28

Bent Jensen (4045) - Læborg Runmers

00:58:58

29

Jesper E. Qvist (4011) - Jels IF Løbemotion

00:59:07

30

Åge Hansen (4052) - Team MensRUNning

00:59:32

31

Carsten Snor (4035) - Vejen Atletik og Løbemotion

01:01:38

32

Karsten Nielsen (4025) - Læborg Runners

01:02:38

33

Gjerluf Hansen (4008) - Brørup Løbeklub

01:03:09

34

Helmut Waluga (4009)

01:03:47

35

Christian Hjuler Jensen (4030)

01:09:59

36

Simon Baun Schmidt (4005)

01:15:53

37

Søren Kristoffersen (4037) - Vejen Atletik og Løbemotion

DNF

38

Lucas K. Lökkegaard (4023) - Brørup Løbeklub

DNS

39

Anders Jørgensen (4053) - Anders Jørgensen

DNS


10,0 km piger/kvinder:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Dorte Lykke (4020) - Lunderskov Runners

00:51:07

2

Tanja Gabelgaard (4001) - Team Gabelgaard

00:53:29

3

Gerda Nicolaisen (4033) - Løgumkloster Løbemotion

00:54:55

4

Charlotte Steenskov (4034) - Vejen Atletik og Løbemotion

00:55:31

5

Lone Jespersen (4017) - Lunderskov Runners

00:55:43

6

Helle Hausted (4007) - Jels IF Løbemotion

00:57:00

7

Birgitte Madsen (4014) - Jels IF Løbemotion

00:57:25

8

Heidi Linding (4021) - Jels IF Løbemotion

00:59:08

9

Jytte Billesbølle (4057)

01:01:50

10

Rikke Juhl Hjort Overgaard (4056)

01:02:30

11

Gitte Nielsson (4000) - Kolding Motion

01:04:02

12

Charlotte Lund Hansen (4031) - Brørup Løbeklub

01:08:45

13

Maj-Britt M Løvendahl (4029)

01:14:44

14

Simone Bundgaard-Egeberg (4006) - Bamselandet.dk

01:16:00


10,0 km WALK / GÅTUR:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Hanne Steen Hansen (5000)

01:36:00

2

Jette Laustsen (5002)

01:36:02

3

Anette Fjelsted Kærgaard-Pedersen (5001)

01:36:03

4

Åse Sørensen (5004)

01:37:40

5

Ann Lehtonen (5003)

01:37:41


21,1 km mænd:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Jan Aalling (6019) - Brørup Løbeklub

01:28:46

2

Frank Christensen (6001) - SGI / IVG / DHK

01:32:47

3

Claus Beck Schmidt (6030) - Team Meins Running

01:35:19

4

Peter Bonnichsen (6007) - Løgumkloster Løbemotion

01:36:09

5

Allan Christensen (6005) - DHK/klub 100 Halvmarathon**

01:39:06

6

René Nygaard Antvorskov (6004) - Lunderskov Runners

01:39:44

7

Yannick (6026)

01:41:36

8

Nanco De Haan (6025)

01:41:37

9

Niels Erik Bendtsen (6011) - Sjølund Idrætsforening

01:41:55

10

Arne Lund (6022) - Skærbæk

01:42:46

11

Hardy Høll Nielsen (6017) - Vejen Atletik og Løbemotion

01:43:41

12

Morten Mosevang Pedersen (6031) - Brørup Løbeklub

01:47:29

13

Kristian Sams Porskrog (6024)

01:47:44

14

Jeppe Lundby (6034)

01:50:44

15

Daniel Hansen (6021)

01:50:54

16

René Lohse (6003) - Munkensdam Gymnasium

01:52:23

17

Heine Worm (6033)

01:53:31

18

Tommy Schallert (6023)

01:53:32

19

Henrik Sødequist (6029) - Kolding Motion

01:54:38

20

Jakob Højberg Holm (6006)

01:55:59

21

Jean Egsgaard (6002) - Munkensdam Gymnasium

01:58:14

22

Jørgen Ladegaard (6010) - Vejle If

02:10:51

23

Allan Jørgensen (6013) - DHK

02:14:38

24

Kenn Simonsen (6032)

02:14:52

25

Martin Korsgaard (6012) - Dansk Halvmaraton Klub

02:25:49

26

Claes Adel (6008) - Dansk Halvmarathonklub

02:25:54

27

Christian Harder-Sørensen (6020) - Aaig

02:42:24

28

Brian Larsen (6016) - Noce Runners

DNS

29

Ole Olesen (6000) - SGI/multiatleterne

DNS


21,1 km kvinder:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Helle Borup Jehs Nissen (6015)

01:38:42

2

Charlotte Christensen (6027) - Kolding Motion

01:49:01

3

Henriette Fogh Høyer (6018)

01:53:49

4

Anne Vibeke Kragelund (6028) - Vejle IF

01:54:37

5

Christina Fuglsbjerg (6014) - DHK

02:14:35

6

Rikke Haulrik Ruby Nissen (6009)

DNS

  • Frøs Sparekasse
  • Design Classique
  • Lindab Profil A/S
  • Thorhallen - Jels Kultur & Sportscenter
  • Arnum Rør ApS
  • Drej Ind
  • Entreprenør Jan Nørgaard
  • FB Camping Service ApS
  • Grønnebæk Auto ApS
  • Gulvzonen
  • HH Jels Maskin Udlejning
  • Jels Bilhus ApS
  • Jels Blikkenslagerfirma ApS
  • KB Portservice
  • KM El-teknik ApS
  • LTI Danmark P/S
  • Mølby Malerforretning
  • Mini Entreprenøren Jels ApS
  • Murergrej.dk
  • OK Skilte & Print ApS
  • PN Maskiner A/S
  • Pro-Plan Interaktiv A/S
  • Royal Oak Golf Club
  • SuperBrugsen
  • Vestergaard Nustrup ApS
  • Winum Malerfirma
  • Askegaard Økologisk Vin

  • Danske Bank

  • DK Betongulve ApS

  • Entreprenør Henrik Nielsen

  • Fugefirmaet

  • Jels Fodpleje

  • Jels Huse ApS

  • Jels Produktforretning ApS

  • Jydsk Auto Aircondition ApS

  • Møller Transport ApS

  • Medcare Systems

  • NB Jels Camper ApS

  • PH Cloud Service ApS

  • PLJ Computing

  • Rødding Bogtrykkeri ApS

  • Relaxing4you

  • Sønderjyllands Tagdækning ApS

  • Slotsgaarden Jels

  • Toftmann Hansen

  • Tommy P

  • Tonnesen Herretøj

  • Torvets Pizza

  • Tusindfryd

Støt vores sponsorer!
De støtter os!