Frøs Vikingeløb 2016 - resultater

Du kan hente dit diplom ved at klikke på dit startnummer.

Børneløb 2,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Mads Spangsberg Petersen (1020)

00:09:36

2

Laurits Brink Bech (1011)

00:09:38

3

Ida Haaning (1019)

00:10:02

4

Kirstine Kosegarten Knudsen (1021) - Randerup Løbeklub

00:10:05

5

Magnus Toftmann Dinesen (1029)

00:10:25

6

Sander Fuchs-larsen (1036)

00:10:27

7

Andrea N. Jensen (1008)

00:10:55

8

Freja Bruun Kristensen (1055)

00:11:36

9

Cecilie H. Bertelsen (1010) - Aabenraa

00:11:39

10

Anna Weltz Sørensen (1001) - Jels If

00:11:48

11

Tobias Callesen (1027)

00:11:49

12

Tristan Tjørnelund Thomhav (1043)

00:11:53

13

Josefine Kryger Sørensen (1018) - Jels If

00:11:58

14

Hjalte Nicolaisen Johansen (1031) - Jels If

00:12:02

15

Amaia Luise Schou (1015)

00:12:04

16

Nikolaj Kryger Sørensen (1000) - Jels If

00:12:05

17

Victor Toftmann Lastein (1030) - Jels If Løbemotion

00:12:12

18

Malou Trapp (1041) - Jels If

00:12:14

19

Sigurd Fuchs-larsen (1037)

00:12:22

20

Albert Lastein (1057)

00:12:28

21

Lucatjørnelund Thomhav (1042)

00:12:31

22

Bastian Schmidt (1038)

00:12:41

23

Agnes Dich Larsen (1033)

00:12:43

24

Ditte Odder Jepsen (1034)

00:12:46

25

Mathilde Winther Andersen (1050)

00:12:47

26

Trille Bronée (1026) - Team Skovvænget

00:12:49

27

Lucas Hansen (1045)

00:13:03

28

Tilde Schmidt (1039)

00:13:06

29

Malte Hansen (1004)

00:13:29

30

Mads Kjelde Larsen (1014)

00:13:32

31

Thomas Friis Larsen (1013)

00:13:47

32

Hugo Toftmann Hansen (1051) - Jif

00:14:17

33

Tore Gejlager (1056)

00:14:23

34

Magnus Steenfat (1006)

00:14:35

35

Lærke Holm Hansen (1054)

00:14:43

36

Freja Dahm Johansen (1047)

00:14:46

37

Emma Jensen (1002)

00:14:48

38

Dicte Fyhn (1035)

00:15:01

39

Ellen Lassen (1016) - Jels If

00:15:09

40

Anton Nicolaisen Johansen (1005) - Jels If

00:15:17

41

Mia Juul Hansen (1012)

00:15:18

42

Jonas Steenfat (1007)

00:15:33

43

Amilie Hasberg (1023) - Team Skovvænget

00:15:54

44

Jakob Ambrosius Underbjerg (1017) - Jels If

00:16:02

45

Jakob Dich Larsen (1032)

00:16:53

46

Emilie Jensen (1003)

00:16:57

47

Alberte Dahm Johansen (1046)

00:17:51

48

Kamma Toftmann Dinesen (1028)

00:18:07

49

Yasmin Laumann (1024) - Team Skovvænget

00:18:37

50

Emma Tersbøl (1025) - Team Skovvænget

00:18:43

51

Michael Toftmann Schmidt (1049) - Jels Frivillige Brandværn

00:19:52

52

Bella Wittorff Frilund (1009)

00:19:57

53

Karen Kosegarten Knudsen (1022) - Randerup Løbeklub

00:21:19

54

Mikkel Walz (1048)

00:23:57

55

Paul Lildballe (1053)

00:45:17

56

Ellen Lildballe (1052)

00:45:18

57

Glenn Thomhav (1044)

DNF

58

Tanya Schmidt (1040)

DNS


Drenge 5,5 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Asker Hansen (2208)

00:24:18

2

Rasmus Hyldal Kristiansen (2171)

00:25:30

3

Tobias Brink Bech (2020)

00:25:52

4

Jonas Bruun Kristensen (2209)

00:26:07

5

Emil Kruse (2024)

00:26:33

6

Simon Møller (2116)

00:26:44

7

Marcus Trapp (2192) - Jels If

00:27:03

8

Viktor Hjort Sørensen (2105)

00:27:07

9

Malthe Dammose Sønnichsen (2060) - Jels If

00:28:10

10

Sebastian Weibeck (2177) - Jels If U14

00:28:22

11

Andreas Spangsberg Petersen (2140) - Jels If

00:28:52

12

Mads N. Jensen (2013)

00:29:19

13

Silas Tjørnelund Thomhav (2198)

00:29:31

14

Sofus Ravnkilde Bloch Jensen (2040) - Jels If

00:29:57

15

Thomas Ø. Jensen (2127)

00:30:04

16

Anton Nielsen (2077)

00:30:16

17

Anders Lindberg (2204)

00:30:22

18

Kasper Kühne (2055)

00:30:32

19

Frederik H. Bertelsen (2019) - Aabenraa

00:30:33

20

Magnus Kjelde Larsen (2047)

00:30:43

21

Daniel Kaas Rasmussen (2090) - Jels If

00:30:45

22

Frederik Beier Jacobsen (2113) - Jif Fodbold U12

00:31:00

23

Villum Richard Schou (2056)

00:31:46

24

Lukas Rossander Nielsen (2076) - U14 Drenge Jels If Fodbold

00:32:25

25

Emil Walz (2200)

00:32:57

26

Jacob Holm Hansen (2180) - Jels

00:33:00

27

Gustav Dammose (2168) - Jels

00:33:05

28

Kristian Hyldal Kristiansen (2170)

00:33:27

29

Marius Dohn (2215)

00:33:41

30

Lasse Buzager Pedersen (2191) - Jels If

00:34:19

31

Malthe (2128) - Jels If

00:36:58

32

Niklas Kruse (2023)

00:37:46

33

Magnus Nielsen (2123)

00:39:58

34

Valdemar Hvolby Bennedsen (2214)

00:40:05

35

Tobias Bonde (2172)

00:40:14

36

Emil Bernard Priess (2217)

DNF

37

Thobias Petersen (2132)

DNS


Piger 5,5 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Mille Sofia Petersen (2131)

00:27:37

2

Amalie Stange Nissen (2075) - U12 Piger Jels If Fodbold

00:30:28

3

Amalie Callesen (2091) - U12 Piger Jels If Fodbold

00:30:31

4

Sille Toftmann Feddersen (2081) - U12 Piger Jels If Fodbold

00:32:56

5

Lærke Rossander Nielsen (2045) - U12 Piger Jels If Fodbold

00:33:07

6

Alberte Sloth Benkjær (2048) - U12 Piger Jels If Fodbold

00:33:08

7

Line Lisberg Retz (2028) - Jels If Løbemotion

00:33:17

8

Camilla Schrøder (2210)

00:35:06

9

Louise Linding (2174) - Jels If

00:36:52

10

Emilia Toft Jensen (2135) - Vojens Løbeklub

00:37:28

11

Clara Marie Prises Jensen (2022)

00:37:29

12

Maria (2050)

00:37:30

13

Karen Lassen (2057) - U12 Piger Jels If Fodbold

00:37:37

14

Dagmar E. Qvist (2044) - U12 Piger Jels If Fodbold

00:37:43

15

Maja Lisberg Retz (2029) - U12 Piger Jels If Fodbold

00:37:44

16

Louise Laugesen (2041) - U12 Piger Jels If Fodbold

00:38:38

17

Ida Lildballe (2206)

00:38:55

18

Emma Nielsen (2122)

00:40:23

19

Nicoline K. Hansen (2062) - U12 Piger Jels If Fodbold

00:40:41

20

Cecilie Roos Jensen (2049) - U12 Piger Jels If Fodbold

00:41:31

21

Maria Nørgaard (2114) - U12 Piger Jels If Fodbold

00:41:34

22

Johanne Lange (2104) - Christiansfeld Løbeklub

00:43:26

23

Lærke Marie Bruun Møller (2054) - U12 Piger Jels If Fodbold

DNS


Mænd 5,5 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Jonas Jensen (2216)

00:21:21

2

Michael Hartmann (2012) - Brørup Løbeklub

00:21:28

3

Kenneth Kryger Sørensen (2064) - Vejen Tri Og Motion

00:22:40

4

Claus Christensen (2196) - Øster Lindet Idrætsforening

00:23:04

5

Rasmus Gejlager (2218)

00:23:59

6

Jonas Fristed Andersen (2139) - F.c. København

00:24:15

7

Jes H. Nielsen (2195)

00:24:59

8

Jonas Bronée (2088) - Team Skovvænget

00:25:51

9

Jesper Lund (2205) - Jels Frivillige Brandværn

00:26:05

10

Albert Ravnkilde Kristensen (2115) - Øster Lindet Idrætsforening

00:27:14

11

Robert Hansen (2199)

00:27:30

12

Kenneth Wadt (2036) - Kolding Kfum Atletik Og Motion

00:27:33

13

Glenn Thomhav (2219)

00:27:50

14

Søren Bork (2094) - Bakira

00:28:05

15

Dennis S. Nielsen (2187) - Dinesen Floors a/s

00:28:19

16

Hp Lautrup (2027)

00:29:03

17

Søren Bech (2021) - Lindab

00:29:07

18

Jan Dahlmann (2069) - Randerup Løbeklub

00:29:30

19

Henrik Nielsen (2194) - Jels Frivillige Brandværn

00:29:39

20

Jens Bloch Jensen (2039) - Øster Lindet Idrætsforening

00:30:01

21

Alex Christensen (2078) - Danish Crown Skærbæk

00:30:02

22

Kenneth Kindt (2182) - Dinesen Floors a/s

00:30:23

23

Esben Poulsen (2181) - Dinesen Floors a/s

00:30:24

24

Christian Skriver (2079) - Danish Crown Skærbæk

00:30:27

25

Aslak Skjøth (2130)

00:30:36

26

Jakob Kaadt (2001) - Jels Frivillige Brandværn

00:30:37

27

Adam Goss (2033)

00:31:33

28

Morten Jørgensen (2137)

00:31:37

29

Jan Julius (2185) - Dinesen Floors a/s

00:32:11

30

Brian Hansen (2016) - Klomk

00:32:23

31

Bjørn Jensen (2109) - Jels Frivillige Brandværn

00:32:41

32

Kim Christensen (2166) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:33:39

33

Preben Hald (2093) - Bakira

00:34:04

34

Kim Bronée (2087) - Team Skovvænget

00:34:36

35

Jørgen Lastein (2107) - Jels If Løbemotion

00:35:00

36

Preben Larsen (2102) - Christiansfeld Løbeklub

00:35:03

37

Jan Schrøder (2080) - Danish Crown Skærbæk

00:35:07

38

Brian Duus (2065)

00:35:19

39

Michael Bertelsen (2203) - Jels Frivillige Brandværn

00:36:07

40

Søren Schultz (2066)

00:36:14

41

Nikolaj Gulberg Larsen (2101) - Christiansfeld Løbeklub

00:37:07

42

Poul Erik Olesen (2167) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:37:22

43

Ole Enig (2026) - Klomk

00:38:33

44

Frank Richard Shou (2058)

00:39:10

45

Allan Biermann (2133)

00:40:16

46

Martin Nielsen (2125)

00:40:24

47

Bastian Reimers (2124)

00:40:28

48

Michael Laugesen (2126) - Jels If Oldboys

00:40:51

49

Daniel Seegert (2085) - Team Skovvænget

00:41:33

50

Jesper E. Qvist (2043) - U12 Piger Jels If Fodbold

00:41:35

51

Jens Peder Petersen (2038) - Vejle If

00:43:34

52

Jakob Nymark (2117) - Fjelstrup Idrætsforening

00:45:20

53

Allan C. Nissen (2083) - Team Skovvænget

00:45:49

54

Gitta Palmelund (2220) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:49:40

55

Danny Wieland (2207)

00:53:24

56

Jesper Møller Pedersen (2103) - Christiansfeld Løbeklub

DNF

57

Rasmus S. Johnsen (2186) - Dinesen Floors a/s

DNF

58

Carsten Gammelgaard (2008) - Jels If Løbemotion/distancerunning.dk

DNS

59

Torben Falkenberg (2120) - Frøs Sparekasse

DNS


Kvinder 5,5 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Lis Aalling (2110) - Brørup Løbeklub

00:25:04

2

Pernille D Skjøth (2129) - Aarhus 1900 Tri

00:26:14

3

Lone Knudsen (2059)

00:26:51

4

Sabrina Hansen (2178) - Brørup Løbeklub

00:28:30

5

Tanja Petersen (2134)

00:28:58

6

Bente Voorma (2061)

00:29:25

7

Dorte Thuesen (2193)

00:29:26

8

Line Nymark Gamst (2006)

00:29:28

9

Ulla Lybæk (2063) - Jels If Løbemotion

00:29:35

10

Signe Bjørn (2197) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:29:43

11

Eva Bach Pedersen (2190) - Dinesen Floors a/s

00:30:34

12

Heidi Walz (2201)

00:30:42

13

Marlene J. Pedersen (2189) - Dinesen Floors a/s

00:30:46

14

Charlotte Toftmann (2106) - Jels If Løbemotion

00:30:48

15

Lone Brink Bech (2153) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:31:01

16

Helle Tækker (2154) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:31:03

17

Anette Lindholm (2015) - Jels

00:31:07

18

Louise Dich Larsen (2136)

00:31:11

19

Marie Bertelsen (2018) - Aabenraa

00:31:48

20

Asta Davidsen (2051)

00:32:03

21

Tina Haaning (2067)

00:32:12

22

Jeanne Bork (2092) - Bakira

00:32:15

23

Lisbeth Friis Andersen (2112)

00:32:16

24

Malene Bech (2161) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:32:17

25

Anny Oksbjerg (2035) - Kolding Kfum Atletik Og Motion

00:32:27

26

Jytte Filsø (2211)

00:32:48

27

Karin Thomsen (2213)

00:33:02

28

Helle Frølund Jørgensen (2031)

00:33:23

29

Anette Højer (2052) - Hif

00:33:24

30

Pernille Aagaard Friis (2147) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:33:38

31

Hanne Wadt (2032) - Kolding Kfum Atletik Og Motion

00:33:59

32

Marianne Skovsende (2111)

00:34:05

33

Iben Nilsson (2082)

00:34:30

34

Hanne Kruse Olsen (2212) - Brørup Løbeklub

00:34:32

35

Lena D. Pedersen (2143) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:34:38

36

Lena Beck (2148) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:34:39

37

Anette Knudsen (2158) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:34:43

38

Vivi Toftmann Hansen (2221)

00:34:59

39

Heidi Hansen (2149) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:35:05

40

Henny Nielsen (2146) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:35:08

41

Dorthe Bertelsen (2070) - Randerup Løbeklub

00:35:33

42

Birthe Nyby Nymark (2007)

00:35:51

43

Ulla Søndergaard (2152) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:36:12

44

Tineke Lund (2159) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:36:15

45

Birthe Nesager (2142) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:36:17

46

Lena Brøchner Nielsen (2053)

00:36:45

47

Charlotte Kjelde (2046)

00:36:46

48

Betina Boskov (2042)

00:36:49

49

Heidi Linding (2173) - Jels If Løbemotion

00:36:53

50

Lene Oster Süberkrüb (2004) - Jels If Løbemotion

00:37:05

51

Jane Stewart (2017) - Vojens Løbeklub

00:37:15

52

Anita Wilhardt (2014) - Medius

00:37:17

53

Dina Stubbe (2176)

00:37:24

54

Kirsten Johannsen (2098) - Christiansfeld Løbeklub

00:37:27

55

Inge Kruse (2025)

00:37:53

56

Ilse Simonsen (2144) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:37:54

57

Annette Præst (2145) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:37:59

58

Annette Z. Holtz (2034) - Kolding Kfum Atletik Og Motion

00:38:09

59

Kirsten Hansen (2030) - Hif

00:38:11

60

Christina Bjørn (2141) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:38:12

61

Karin Petersen (2096) - Christiansfeld Løbeklub

00:38:14

62

Birgit Waluga (2165) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:38:16

63

Ingrid Holst (2150) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:38:30

64

Anette Faarbæk (2162) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:38:47

65

Randi Bronée (2089) - Team Skovvænget

00:38:51

66

Tanja Gudmundsson (2037)

00:38:54

67

Susanne Andersen (2100) - Christiansfeld Løbeklub

00:39:59

68

Gerda Kristensen (2155) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:40:12

69

Dorthe G. Poulsen (2151) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:40:13

70

Gitte Kongshammer (2163) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:40:17

71

Kirsten Nielsen (2164) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:40:20

72

Mie Nørgaard (2072) - Randerup Løbeklub

00:40:21

73

Kirsten Christensen (2011) - Rødding Løbeklub

00:40:25

74

Kirsten Lewandovski (2175)

00:40:43

75

Britt Sundahl Nicolaisen (2074)

00:41:24

76

Signe Seegert (2086) - Team Skovvænget

00:41:38

77

Tina Hermannsen (2138)

00:41:39

78

Anna-marie Blenstrup Jensen (2009)

00:42:30

79

Heidi Holm (2202)

00:42:38

80

Birgith Pedersen (2005)

00:42:57

81

Merete Christensen (2099) - Christiansfeld Løbeklub

00:43:02

82

Else Moldt (2010)

00:44:11

83

Dorthe Thomsen (2160) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:45:11

84

Michelle Kongstad (2169) - Fjelstrup Idrætsforening

00:45:19

85

Mette Madsen (2084) - Team Skovvænget

00:45:48

86

Lotte Junker (2000)

00:47:04

87

Jytte Ravn Clausen (2095) - Christiansfeld Løbeklub

00:47:14

88

Kathrine Ringvad (2097) - Christiansfeld Løbeklub

00:47:15

89

Katja Kosegarten Knudsen (2073) - Randerup Løbeklub

00:51:25

90

Charlotte Gugolka (2071) - Randerup Løbeklub

00:51:27

91

Helga Nicolaisen (2068) - Rødding Løbeklub

00:52:47

92

Diana B. Hansen (2188) - Dinesen Floors a/s

00:54:59

93

Therese H. Nyen (2184) - Dinesen Floors a/s

00:55:00

94

Anne Nielsen (2121)

01:10:55

95

Kristina Grosbøl (2119) - Frøs Sparekasse

DNF

96

Lone Thomsen (2157) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

DNF

97

Vivi H. Højsager (2183) - Dinesen Floors a/s

DNF

98

Malene Kristensen (2003)

DNS

99

Gudrun Kristensen (2002)

DNS

100

Helle Pultz (2108)

DNS


Drenge 10,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Nikolaj Kyed Jensen (3070) - Jels If Løbemotion

00:41:45

2

Oskar Dammose (3077) - Jels Fodbold

00:52:44

3

Jeppe Toft Jensen (3043) - Vojens Løbeklub

DNS


Piger 10,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Laura Carstensen (3011) - Jels If Løbemotion

00:59:05

2

Sara Bryld (3108)

01:05:03


Mænd 10,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Jan Aalling (3072) - Brørup Løbeklub

00:38:14

2

Lars Johansen (3104)

00:39:24

3

Peter Bjørn (3078) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:39:56

4

Torben Hansen (3085) - Brørup Løbeklub

00:41:18

5

Jesper B. Hansen (3086) - Jels

00:43:22

6

Flemming Sørensen (3069)

00:45:09

7

Bjarke Kipketer Friedrichsen (3017)

00:45:36

8

Anderse Boysen (3063) - Christiansfeld Løbeklub

00:45:45

9

Rutkowski Wojtek (3095)

00:45:58

10

Per Riber Jakobsen (3100)

00:45:59

11

Steen Jørgensen (3041) - Hair Style

00:46:08

12

Steen Nicolaisen (3046) - Rødding Løbeklub

00:46:28

13

Torben Pedersen (3026) - Jels If Løbemotion

00:46:33

14

Kurt Larsen (3067) - Christiansfeld Løbeklub

00:46:34

15

Keld Baagø Thomsen (3102) - Den Lille Løbeklub

00:47:03

16

Kristian Pedersen (3079) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:47:26

17

Karsten Skovdal (3053) - Hmif

00:47:35

18

Rune Dich (3075)

00:47:45

19

Kim Gottfriedsen (3045) - Vojens Løbeklub

00:47:52

20

Mikkel K. Larsen (3105)

00:48:33

21

Flemming Larsen (3065) - Christiansfeld Løbeklub

00:48:36

22

Anders Holm (3016)

00:49:02

23

Paul Alstrup (3031) - Klomk

00:49:04

24

Michael Juul Hansen (3030) - Jels If Løbemotion

00:49:20

25

Lars Schack Kristensen (3073)

00:49:23

26

Rene Nørrekær Juhl (3112)

00:49:28

27

Miguel Ruiz Ruiz (3001) - Jels If Løbemotion

00:50:01

28

Jacob Sørensen (3050) - Danish Crown Skærbæk

00:50:37

29

Nis Peter Grau (3068) - Christiansfeld Løbeklub

00:50:50

30

Henrik Arndal (3103)

00:50:54

31

Søren Krogh Hansen (3018)

00:50:55

32

Per Meine (3038)

00:51:10

33

Kim Retz (3036) - Jels If Løbemotion

00:51:39

34

Jan Gravgaard (3020) - Jels If

00:51:42

35

Bo Süberkrüb (3013) - Jels If Løbemotion

00:52:15

36

J K Dahl (3098) - Rødding Løbeklub

00:52:16

37

Jacob Holst (3101) - Rødding Løbeklub

00:52:38

38

Hans Thane (3008) - Jels If Løbemotion

00:52:58

39

Chresten Petersen (3035) - Løgumkloster Løbemotion

00:53:05

40

Kåre Holst (3107)

00:53:22

41

Claus Süberkrüb (3012)

00:53:39

42

Nis Clausen (3071)

00:53:56

43

Morten J Juul (3074) - Mjj

00:54:05

44

Bjarke Ravn (3064) - Christiansfeld Løbeklub

00:54:12

45

Jes Imer (3080) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:54:13

46

Jørn Nehlsen (3089) - Dinesen Floors a/s

00:54:50

47

Carsten Hansen (3097)

00:54:57

48

Jacob Bachmann (3090) - Dinesen Floors a/s

00:54:58

49

Bendix Wolff (3003) - Klomk

00:55:25

50

Rutkowski Artur (3094)

00:55:39

51

Peter Johansen (3010) - Jels If

00:55:47

52

Jan Frydensberg (3049) - Danish Crown Skærbæk

00:56:00

53

Mads Basse (3087) - Vejen Løbemotion

00:57:14

54

Torben Pedersen (3019)

00:58:27

55

Henning Johannsen (3044) - Vojens Løbeklub

00:58:46

56

Palle Mylin (3047) - Danish Crown Skærbæk

00:58:48

57

Helge Esager (3106)

00:58:50

58

Allan Gram (3062) - Christiansfeld Løbeklub

00:59:20

59

Poul Erik Nesager (3081) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

00:59:53

60

Søren Thygesen Callesen (3054) - Jels Frivillige Brandværn

00:59:59

61

Kenneth Gram (3066) - Christiansfeld Løbeklub

01:00:24

62

Brian Hansen (3009) - Jels Frivillige Brandværn

01:01:40

63

Frank Wind Hansen (3000) - Team Wind

01:01:43

64

Christensen K. Christensen (3082) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

01:02:23

65

Ole Sundall (3029) - Vamdrup Runners

01:03:32

66

Ole Stubbe (3111)

01:04:56

67

Bernd Skidzun (3109)

01:05:08

68

Ralph Hansen (3048) - Danish Crown Skærbæk

01:06:29

69

Peter Krog (4004)

01:31:40

70

Jesper Borgaard (3091) - Dinesen Floors a/s

DNF

71

Rasmus Schrøder (3051) - Danish Crown Skærbæk

DNS


Kvinder 10,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Helle Borup Jehs Nissen (3099) - Skodborg

00:43:32

2

Sara Frydenlund (3042) - Alfa Laval Kolding

00:44:13

3

Rikke Svendsen (3014)

00:48:06

4

Gerda Nicolaisen (3005) - Løgumkloster Løbemotion

00:51:47

5

Dorthe Hjuler (3096) - Jels Løbemotion

00:52:20

6

Ulla jensen (3061) - Christiansfeld Løbeklub

00:53:59

7

Jette Fries Hansen (3027) - Klomk

00:54:06

8

Connie Lisberg Retz (3037) - Jels If Løbemotion

00:54:10

9

Anja Pedersen (3052) - Hmif

00:56:53

10

Susanne Mazur (3110)

00:57:19

11

Laila Mogensen (3058) - Christiansfeld Løbeklub

00:57:24

12

Berit Have (3076) - Jels Løbemotion

00:57:41

13

Mona Lund (3040)

00:58:07

14

Louise Bladt (3039)

00:58:09

15

Nina Wolff (3002) - Klomk

00:58:38

16

Tina Andersen (3088) - Dinesen Floors a/s

00:58:41

17

Tina Gråsbøl (3114) - Frøs Sparekasse

00:58:43

18

Lisbeth De Place (3021) - Læborg Runners

00:59:21

19

Birgit Nielsen (3007) - Løgumkloster Løbemotion

00:59:37

20

Lene Fogt (3022) - Læborg Runners

00:59:52

21

Tina Skovmøller Alstrup (3032) - Klomk

01:00:25

22

Lykke Nystrup (3059) - Christiansfeld Løbeklub

01:00:37

23

Agnethe Petersen (3056) - Christiansfeld Løbeklub

01:01:37

24

Anne Marie Olsen (3057) - Christiansfeld Løbeklub

01:02:43

25

Mette Skov Andersen (3060) - Christiansfeld Løbeklub

01:02:45

26

Mette Håkansson (3028) - 1974

01:03:31

27

Maibritt Refshauge (3004)

01:03:43

28

Stine Holm (3015)

01:05:45

29

Bettina Therp Pedersen (3092)

01:10:13

30

Annette Houmann (3093)

01:10:14

31

Kirsten Enig (3033) - Klomk

01:15:04

32

Birthe Nørgaard (3034) - Klomk

01:17:06

33

Gitte Bech Jensen (3113) - Vejen AF – Atletik og Løbemotion

01:19:21

34

Lise-lotte Pedersen (3024) - Jels

DNS


Mænd 21,1 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Christian Nicolajsen (4037) - Kolding Motion

01:22:18

2

Nicolai Bertelsen (4015) - Thorlundskou

01:27:04

3

Bent Rasmussen (4041)

01:28:20

4

Henrik Christiansen (4018) - Kolding Motion

01:28:58

5

Godtfred (4031) - Skærbæk

01:36:11

6

Arne Lund (4026) - Danish Crown Skærbæk

01:36:12

7

Niels Bendix Rasmussen (4035)

01:37:44

8

Flemming Oltmann (4043)

01:37:57

9

Jens Jørgen Kjeldsen (4036) - Haderslev If

01:42:05

10

Lars-rune Skov (4019) - Bare For Sjov

01:45:32

11

Svend Hansen (4033) - Jels Løbemotion

01:46:25

12

Torben Petersen (4001) - Jels If Løbemotion

01:46:33

13

Tonny Kruse (4016)

01:47:22

14

Morten Funder (4014)

01:47:52

15

Søren Thomsen (4045)

01:49:28

16

Palle Brorsen (4039)

01:49:30

17

Klaus Pedersen (4028) - Danish Crown Skærbæk

01:51:37

18

Esben Dige (4020) - Team Parkinson

01:54:03

19

Ole Olesen (4017) - Multiatleterne

01:54:54

20

Morten Jensen (4038) - Hammelev SUF

01:55:11

21

Robert Christian Pedersen (4006) - Rjk Runners

01:55:45

22

Claes Adel (4010) - Kolstrup Gods Halvmarathon

01:56:06

23

Peter Andersen (4025) - Fredericia Løbeklub

01:56:26

24

Henning Appel Larsen (4009) - Vojens Løbeklub

01:57:32

25

Carl Kr. Nielsen (4011) - Taulov Motion

01:58:39

26

Bo Darling (4012) - Klub 100 1/2 Marathon

01:58:52

27

Claus Ravn (4013) - Ecco Running

02:01:00

28

Henrik B. Andersen (4040)

02:02:52

29

Jørgen Ladegaard (4023) - Vejle If

02:18:46

30

David Krog (4003)

02:51:11

31

Michael Roos (4005)

02:51:13

32

Mikkel Lykou (4027) - Danish Crown Skærbæk

DNS

33

Ole Blædel (4000) - Vælg

DNS


Kvinder 21,1 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Sara Bang-hansen (4034)

01:36:28

2

Alice Grønsørensen (4030) - Vejen Tri & Motion

01:45:10

3

Bente Christoffersen (4032) - Jels If Løbemotion

01:46:04

4

Solvej Oltmann (4042)

01:49:54

5

Charlotte Locht (4021) - Team Parkinson

01:58:06

6

Rikke Brinch Rødgaard (4029)

01:58:50

7

Pernille Skov-poulsen (4024) - Murerfirmaet Axel Poulsen A/s

02:00:18

8

Inge Marie Dinsen Lund (4008)

02:01:34

9

Lene Schütz Schmidt (4007)

02:09:42

10

Åse Thomsen (4044)

02:11:52

11

Ingrid Dinesen (4002)

02:13:37

12

Hanne Ladegaard (4022) - Vejle If

02:18:45

  • Frøs Sparekasse
  • FestiValhal
  • Jels Motel & Sportscenter
  • Arnum Rør ApS
  • Drej Ind
  • Entreprenør Jan Nørgaard
  • FB Camping Service ApS
  • Grønnebæk Auto ApS
  • HH Jels Maskin Udlejning
  • Jels Biler ApS
  • Jels Blikkenslagerfirma ApS
  • Jels Møbler & Gulve
  • KB Portservice
  • KM El-teknik ApS
  • Lindab Profil A/S
  • LTI Danmark P/S
  • Mini Entreprenøren Jels ApS
  • Murergrej.dk
  • OK Skilte & Print ApS
  • PN Maskiner A/S
  • Pro-Plan Interaktiv A/S
  • Royal Oak Golf Club
  • SuperBrugsen
  • Sydjysk Lastvognsservice ApS
  • Toftmann Hansen
  • Askegaard Økologisk Vin

  • Blædel Massage

  • Danske Bank

  • DK Betongulve ApS

  • Entreprenør Henrik Nielsen

  • Fugefirmaet

  • Jels Huse ApS

  • Jels Produktforretning ApS

  • Jydsk Auto Aircondition ApS

  • KaffeKaa.dk

  • Lastein Interiør

  • Mølby Malerforretning

  • Møller Transport ApS

  • Murermester Leif Bruhn

  • NBC Niels Brændekilde ApS

  • PH Datacenter ApS

  • PLJ Computing

  • Rødding Bogtrykkeri ApS

  • Relaxing4you

  • Sønderjyllands Tagdækning ApS

  • Solveigs

  • Toftmann

  • Tommy P

  • Tonnesen Herretøj

  • Torvets Pizza

  • Tusindfryd

  • Vestergaard Nustrup ApS

Støt vores sponsorer!
De støtter os!