Frøs Vikingeløb 2014 - resultater

Du kan hente dit diplom ved at klikke på dit startnummer.

Børneløb 2,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Daniel Fuchs (1036)

00:09:08

2

Magnus Fabricius (1047)

00:09:16

3

Sofus Ravnkilde Bloch Jensen (1019) - Stenderup

00:09:40

4

Rasmus Hyldalsen (1056)

00:09:49

5

Jacob Holm Hansen (1046) - Jels

00:10:03

6

Andreas Lyng Baagøe (1022) - Lindab Running

00:10:38

7

Lasse Corydon (1013) - Kim Corydon Tømrer & Snedker Aps

00:10:43

8

Oliver Kryger Sørensen (1004) - Jels If

00:10:51

9

Kirstine Kosegarten Knudsen (1037) - Randerup Løbeklub

00:11:02

10

Asta Ravnkilde Bloch Jensen (1018) - Stenderup

00:11:18

11

Mollie Mette Kruse Oxlund (1044) - Jels

00:11:25

12

Carl Nicolaisen Johansen (1005) - Jels If

00:11:46

13

Frederik Bertelsen (1026)

00:11:49

14

Sara Kjær Jepsen (1052)

00:11:59

15

Cecilie Bertelsen (1027)

00:12:03

16

Sidse Bangsø Kongsted (1045) - Jels If

00:12:06

17

Marcus Møllerskov (1012) - Møllerskovs

00:12:11

18

Mads Spangsberg Petersen (1043) - Jels If

00:12:15

19

Martin Nygaard Johansen (1030)

00:12:23

20

Albert Toftmann Lastein (1039) - Jels If Løbemotion

00:12:28

21

Sigurd Toftmann Lastein (1040) - Jels If Løbemotion

00:12:32

22

Trille Bronée (1020)

00:12:39

23

Marie Bertelsen (1025)

00:12:52

24

Anna Weltz Sørensen (1000) - Jels If

00:13:09

25

Freya Sønnichsen (1061)

00:13:32

26

Bastian Dohn (1054)

00:13:55

27

Amalie Klitskov (1048)

00:14:02

28

Niklas Kruse (1049)

00:14:07

29

Malou Corydon (1014) - Kim Corydon Tømrer & Snedker Aps

00:14:12

30

Pernille Salling (1042)

00:14:23

31

Simone Salling (1041)

00:14:24

32

Oscar Dons Pedersen (1002)

00:14:25

33

Andrea Nicolaisen Jensen (1021)

00:14:29

34

Ellen Lassen (1032)

00:15:21

35

Patrick Norhede (1057)

00:15:23

36

Marius Dohn (1055)

00:15:26

37

Klara Dons Pedersen (1003)

00:15:33

38

Anne-katrine Lyng Baagøe (1023) - Lindab Running

00:15:47

39

Freja Johansen (1059)

00:16:21

40

Thomas Nygaard Johansen (1031)

00:16:59

41

Mathilde Møllerskov (1011) - Møllerskovs

00:17:50

42

Johan Kjær Jepsen (1053)

00:18:10

43

Stephanie Dall Sølbeck (1010) - Christiansfeld Løbeklub

00:18:17

44

Dicte Fyhn (1051)

00:18:43

45

Clare Fyhn (1050)

00:18:48

46

Daniel Dall Sølbeck (1009) - Christiansfeld Løbeklub

00:18:53

47

Gitte Dall Sølbeck (1008) - Christiansfeld Løbeklub

00:18:55

48

Victor Toftmann Lastein (1038) - Jels If Løbemotion

00:18:58

49

Magnus Steenfat (1034)

00:19:02

50

Louise Steenfat (1035)

00:19:04

51

Louise Haugaard (1016)

00:19:32

52

Sophie Haugaard (1017)

00:19:34

53

Alberte Johansen (1060)

00:20:12

54

Hjalte Nicolaisen Johansen (1006) - Jels If

00:21:31

55

Alberte Sloth Benkjær (1058)

00:22:01

56

Sander Fuchs-larsen (1028)

00:22:25

57

Sigurd Fuchs-larsen (1029)

00:22:35

58

Josefine Kryger Sørensen (1024) - Jels If

00:28:47

59

Anton Nicolaisen Johansen (1007)

00:28:54

60

Nikolaj Kryger Sørensen (1001) - Jels If

DNF

61

Emil Haugaard (1015)

DNS

62

Ditte Odder Jepsen (1033)

DNS


Drenge 5,5 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Nikolaj Kyed Jensen (2186)

00:23:15

2

Victor Ravnkilde Kristensen (2095) - Stenderup

00:25:54

3

Asger Nicolaisen Hansen (2132) - Jels If

00:26:56

4

Marcus Trapp (2159)

00:27:42

5

Jakob Hansen (2180)

00:27:46

6

Nicolai L. Johansen (2114) - Jels

00:27:51

7

Lasse Nørregaard Johansen (2047) - Duralamp

00:29:42

8

Victor Gamborg Bendstrup (2048) - Duralamp

00:30:28

9

Andreas Spangsberg Petersen (2177)

00:31:00

10

Mads Nicolaisen Jensen (2110)

00:31:04

11

Noah Tækker (2052) - Vejen Vvs Service

00:32:27

12

Viktor Hjorth Sørensen (2040)

00:32:29

13

Jannick Holm (2184)

00:33:28

14

Simon Muurholm (2157) - Jels

00:33:56

15

Marco Skøtt (2134)

00:34:05

16

Magnus Odder Jepsn (2142)

00:34:07

17

Mads Clausen (2122)

00:34:18

18

Filip Schougaard (2085) - Fys4care

00:34:25

19

Anders Lindberg Madsen (2078)

00:34:31

20

Albert Ravnkilde Kristensen (2181) - j.bloch@hotmail.dk

00:35:55

21

Tobias Bonde (2136) - Team Bonde

00:39:17

22

Rasmus Jaenicke (2139) - Jels If Fodbold

00:41:33

23

Lucas Møller (2158)

00:42:01

24

Casper Stokholm Jacobsen (2050)

00:42:04

25

Kristian Hyldal Kristiansen (2164)

DNS


Piger 5,5 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Alma Fristed Andersen (2092)

00:27:28

2

Mille Sofia Petersen (2189)

00:28:00

3

Maria Sørensen (2025) - Dykon

00:28:15

4

Ellen Schmidt Jensen (2198)

00:28:17

5

Camilla Hauerberg (2007) - Rødekro Motion

00:28:35

6

Ida Marie Lindberg Madsen (2077)

00:32:12

7

Laura Carstensen (2200)

00:32:32

8

Anna Bro Schultz (2024) - Dykon

00:32:49

9

Frieda (2167)

00:33:19

10

Karoline Kosegarten Knudsen (2147) - Randerup Løbeklub

00:40:31

11

Frederikke Skøtt (2196)

00:42:52

12

Anna Jensen (2195)

00:42:54

13

Karen Lassen (2140)

00:43:15

14

Maja Lisberg Retz (2042) - Jels If Løbemotion

00:43:17

15

Dagmar E. Qvist (2131) - Jels If Løbemotion

00:43:44

16

Louise Haugaard (2090)

00:44:28

17

Fie Oxlund (2178)

00:44:32

18

Nikoline Risgaard Holm (2179)

00:44:33


Mænd 5,5 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Lars Lomholt (2054) - Haderslev Tri2000

00:19:34

2

Svend Matzen (2185)

00:20:06

3

Erik Mathiesen (2194)

00:21:23

4

Peter Bjørn (2074) - Vejen Løbemotion

00:21:59

5

Thomas Juul (2151) - Geodis Wilson

00:22:23

6

Jens Laasholdt (2173) - Rødekro Tri

00:23:00

7

Claus Skjold Qvist Christensen (2079)

00:23:10

8

Frederik Jensen (2138) - Dykon

00:23:12

9

Tage Schmidt (2118) - Billund Airport

00:23:24

10

Claus Jørgensen (2145) - Sommersted

00:24:42

11

Kåre Holst (2135) - Jels Cykel Sport

00:24:54

12

Preben Laasholdt (2175) - Rødekro If Motion

00:25:11

13

Bjarne Hartmann (2093) - Brørup Løbeklub

00:26:32

14

Per Johansen (2155) - Vejen Løbemotion

00:26:48

15

Martin Hansen (2182) - Jels If Løbemotion

00:26:58

16

Jonas Bronée (2098)

00:27:10

17

Arne Skjold Christensen (2080)

00:27:36

18

Karsten Wolff (2001) - Statoil

00:27:48

19

Erik Carstensen (2187)

00:27:57

20

Jens Bloch Jensen (2096) - Stenderup

00:28:01

21

Sebastian Zoica Bech Rasmussen (2124) - Force Technology

00:28:18

22

Jørgen Lastein (2169) - Jels Løbemotion

00:28:36

23

Rasmus Lock (2171)

00:28:54

24

Henry Grau (2188)

00:28:55

25

Lars Damgaard Kaadt (2127)

00:29:03

26

Henry Olesen (2039) - Vojens Løbeklub

00:29:06

27

Peter Riis (2150) - Geodis Wilson

00:29:40

28

Bjarke Ravn (2190)

00:30:07

29

Jan Dahlmann (2031) - Randerup Løbeklub

00:30:24

30

Keld Johansen (2049) - Duralamp

00:30:38

31

Peder Jensen (2176)

00:31:07

32

Preben Larsen (2108) - Christiansfeld Løbeklub

00:33:13

33

Brian Møllerskov (2044) - Møllerskovs

00:33:23

34

Preben Hald (2089) - Bakira

00:33:26

35

Poul Bitomsky (2082) - Vejen Løbemotion

00:33:32

36

Kim Bronée (2099)

00:33:34

37

Michael Petersen (2166) - Jels If

00:34:14

38

Kalle klockmann (2075) - Vejen Løbemotion

00:34:16

39

Nikolaj Larsen (2109) - Christiansfeld Løbeklub

00:37:01

40

Bjarne Tækker (2051) - Vejen Vvs Service

00:37:21

41

Kent Jensen (2133) - Kolding Motion

00:38:33

42

Jens Peder Petersen (2032) - Vejle If

00:38:36

43

Thomas Jørgensen (2023) - Dykon

00:38:38

44

Klaus Bonde (2137) - Team Bonde

00:39:18

45

Jesper E. Qvist (2130) - Jels If Løbemotion

00:43:46


Kvinder 5,5 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Gerda Nicolaisen (2152) - Løgumkloster Løbemotion

00:27:13

2

Lis Aalling (2083) - Brørup Løbeklub

00:27:23

3

Anna Kasprzak (2053)

00:27:43

4

Signe Bjørn (2056) - Vejen Løbemotion

00:28:11

5

Cecilie (2144) - Statoil

00:28:13

6

Charlotte Skjod Qvist Christensen (2081)

00:28:51

7

Eva Thomsen (2153) - Rødding Løbeklub

00:29:05

8

Charlotte Grau (2101) - Christiansfeld Løbeklub

00:29:29

9

Line Agnete Bøving (2143) - Jels

00:30:16

10

Sabrina Hansen (2192)

00:30:19

11

Heidi Walz (2161) - Comwell Kolding

00:30:43

12

Gitte Larsen (2009) - Dykon

00:30:50

13

Anette Lindholm (2168) - Jels

00:31:08

14

Majbritt Jørgensen (2183)

00:31:11

15

Heidi Møllerskov (2045) - Møllerskovs

00:31:14

16

Jeanne Bork (2087) - Bakira

00:31:17

17

Merete Jørgensen (2172) - Hif

00:31:18

18

Susanne Kristensen (2015) - Dykon

00:31:24

19

Anne Marie Olsen (2102) - Christiansfeld Løbeklub

00:31:25

20

Elisabeth Laasholdt (2174) - Rødekro If Motion

00:31:49

21

Ingeborg Brydesen (2000) - 1962

00:31:59

22

Ghita Palmelund (2071) - Vejen Løbemotion

00:32:16

23

Charlotte Fuchs (2146)

00:32:19

24

Agnethe Petersen (2191) - Christiansfeldt Løbeklub

00:32:22

25

Ulla Søndergaard (2066) - Vejen Løbemotion

00:32:24

26

Heidi Hansen (2060) - Vejen Løbemotion

00:32:26

27

Kirsten Poulsen (2103) - Christiansfeld Løbeklub

00:32:35

28

Lene Lund (2116)

00:32:38

29

Line Bordinggaard Jensen (2115)

00:32:39

30

Karin Thomsen (2123)

00:32:46

31

Mona Trapp (2160)

00:32:50

32

Sanne Hull Hartmann (2094) - Brørup Løbeklub

00:32:52

33

Pernille Dolleris (2010) - Dykon

00:32:57

34

Lene Fredslund (2113) - Brørup Løbeklub

00:33:01

35

Berit Nielsen (2013) - Dykon

00:33:07

36

Lene Hansen (2126) - Brørup Løbeklub

00:33:24

37

Anette Motzkus (2002)

00:33:29

38

Dorthe Bertelsen (2030) - Randerup Løbeklub

00:33:31

39

Lena Daugaard Pedersen (2063) - Vejen Løbemotion

00:33:35

40

Lena B. Nielsen (2156)

00:33:37

41

Rikke Sloth (2117)

00:33:38

42

Birte Geertsen (2129) - Aaig Aabenraa

00:33:40

43

Marianne Hansen (2125) - Jels If Løbemotion

00:33:42

44

Sanne Olsen (2008) - Dykon

00:33:45

45

Elise Madsen (2119) - Øster Lindet Løbeklub

00:33:48

46

Susanne (2148)

00:33:58

47

Linda Juhl Jensen (2091) - Rødding Løbeklub

00:34:04

48

Lissen Schougaard (2084) - Fys4care

00:34:26

49

Camilla Sørensen (2020) - Dykon

00:34:28

50

Anita Jepesen (2036)

00:34:40

51

Henny Nielsen (2064) - Vejen Løbemotion

00:34:49

52

Mie Sørensen (2067) - Vejen Løbemotion

00:34:52

53

Bodil Baagø (2069) - Vejen Løbemotion

00:35:01

54

Sine O-neill (2163) - Comwell Kolding

00:35:03

55

Esther Haar Nielsen (2006)

00:35:13

56

Bente Nymark Maarup (2193) - Hif

00:35:19

57

Pernille Skov Madsen (2202) - Vejen Løbemotion

00:35:31

58

Susanne Blenner Fuglsig (2037)

00:35:34

59

Conny Besendahl (2004) - Vojens Løbeklub

00:35:49

60

Karin Olsen (2005) - Vojens Løbeklub

00:35:54

61

Wilma Vandenhegel (2201)

00:36:03

62

Randi Bronée (2097)

00:36:17

63

Camilla Faarbæk (2059) - Vejen Løbemotion

00:36:24

64

Tineke Lund (2203) - Vejen Løbemotion

00:36:33

65

Anita Wilhardt (2034) - Medius Holsted

00:36:50

66

Britta Nytoft (2057) - Vejen Løbemotion

00:36:54

67

Kathrine Ringvad (2100) - Christiansfeld Løbeklub

00:37:11

68

Laila Sandberg (2070) - Vejen Løbemotion

00:37:17

69

Laila Petersen (2197) - Vejen Løbemotion

00:37:24

70

Anette T. Faarbæk (2058) - Vejen Løbemotion

00:37:26

71

Kirsten Christensen (2029) - Rødding Løbeklub

00:37:34

72

Grethe Sandberg (2014) - Dykon

00:37:38

73

Karina Winther (2120) - Jels If Løbemotion

00:37:43

74

Helena Nattestad Kjærbæk (2033) - Jels If Løbemotion

00:37:50

75

Camilla Jørgensen (2035)

00:37:56

76

Lærke Nystrup (2105) - Christiansfeld Løbeklub

00:37:58

77

Dorthe Thomsen (2073) - Vejen Løbemotion

00:38:00

78

Annette Wolff (2072) - Vejen Løbemotion

00:38:01

79

Marlene Hjorth Sørensen (2041)

00:38:16

80

Christina Jørgensen (2026) - Dykon

00:38:35

81

Louise Thomsen (2012) - Dykon

00:38:40

82

Mie Nørgård (2170) - Randerup Løbeklub

00:39:03

83

Gitte Bech Jensen (2068) - Vejen Løbemotion

00:39:06

84

Rani Thomsen (2018) - Dykon

00:39:32

85

Laila Fyhn (2065) - Vejen Løbemotion

00:39:34

86

Margit Schmidt (2062) - Vejen Løbemotion

00:39:35

87

Stephanie Dyhr Bonde (2043)

00:39:40

88

Merete Jakobsen (2149)

00:39:57

89

Jytte Ravn Clausen (2027) - Christiansfeld Løbeklub

00:40:20

90

Katja Kosegarten Knudsen (2076) - Randerup Løbeklub

00:40:33

91

Mette Villadsen (2011) - Dykon

00:40:40

92

Charlotte Gugolka (2112) - Randerup Løbeklub

00:41:08

93

Birgit Jensen (2022) - Dykon

00:41:17

94

Gerda Kristensen (2061) - Vejen Løbemotion

00:41:21

95

Dorthe Poulsen (2199) - Vejen Løbemotion

00:41:29

96

Christina Bjørn (2055) - Vejen Løbemotion

00:41:30

97

Heidi Vivian Holm (2028) - Riber

00:41:35

98

Karin Larsen (2104) - Christiansfeld Løbeklub

00:41:38

99

Gudrun Kristensen (2003)

00:41:44

100

Sofie Stubbe (2111) - Force Technology

00:42:02

101

Heidi Lassen (2141)

00:43:39

102

Helle Bro Schultz (2019) - Dykon

00:44:57

103

Ann Andersen (2088)

00:45:07

104

Trine Tranekjer Geertsen (2128)

00:45:18

105

Pia Møllerskov (2046) - Møllerskovs

00:46:47

106

Iben Baun (2016) - Dykon

00:48:58

107

Karina Olsen (2017) - Dykon

00:49:05

108

Anita E K Sørensen (2086) - Brørup Løbeklub

01:04:00

109

Tina Jochumsen (2121) - Brørup Løbeklub

01:04:03

110

Bertha Lautrup (2038) - Jels If Løbemotion

DNS


Drenge 10,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Christian N. Hansen (3052) - Jels If Løbemotion

00:41:00

2

Jonas Fristed Andersen (3066) - Jels If Løbemotion

00:42:47


Piger 10,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Pernille Skov Holst (3084) - Jels If Løbemotion

00:49:30

2

Rikke Wildfang Gerken (3032) - Rødding Skole

00:57:33

3

Veronica Andersen (3113)

00:57:44

4

Lærke Bang-jensen (3067) - Sport & Fitness

01:04:10


Mænd 10,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Jan Aalling (3053) - Brørup Løbeklub

00:37:46

2

Ole Leonhardt (3142)

00:39:04

3

Søren Kjergaard (3088) - Alfa Laval

00:40:07

4

Benjamin Wolters (3109) - Puls 6091

00:40:45

5

Torben Hansen (3096) - Brørup Løbeklub

00:42:32

6

Jens Jørgen Kjeldsen (3118)

00:43:05

7

Lars Fahrendorff (3146)

00:43:35

8

Erik M V Sørensen (3062) - Brørup Løbeklub

00:43:47

9

Chris Oliver Hansen (3105) - Rødding Løbeklub

00:44:10

10

Torben Pedersen (3054) - Jels If Løbemotion

00:44:19

11

Ole Krab (3110)

00:44:23

12

Flemming Sørensen (3026)

00:44:50

13

Lars Haarby Albertsen (3092) - Puls 6091

00:45:00

14

Jakob Worsøe (3086) - Alfa Laval Kolding

00:45:05

15

Mikkel Larsen (3018)

00:45:31

16

Morten Kruse (3116) - Jels Løbemotion

00:45:45

17

Per Riber Jakobse (3016) - Riber

00:45:51

18

Espen Ravn (3069)

00:46:00

19

Hardy Høll Nielsen (3048) - Vejen Løbemotion

00:46:04

20

Kurt Larsen (3077) - Christiansfeld Løbeklub

00:46:28

21

Mikael Baagøe (3081) - Lindab Running

00:46:33

22

Jeppe Egholt (3114)

00:46:39

23

Per Birkebæk Pedersen (3076) - Christiansfeld Løbeklub

00:46:50

24

Poul Bruun (3056) - Rødding Løbeklub

00:46:54

25

Carsten Gammelgård (3068)

00:47:30

26

Tobias Knudsen (3133)

00:48:19

27

Frederik Madsen (3051) - Vejen Løbemotion

00:48:21

28

Peter Brydesen (3059)

00:48:27

29

Flemming Larsen (3078) - Christiansfeld Løbeklub

00:48:36

30

Ole Magnussen (3119)

00:49:02

31

Allan Gram (3010) - Christiansfeld Løbeklub

00:49:03

32

Torben Høj Johansen (3058) - Jels

00:49:21

33

Per Meine (3037)

00:49:25

34

Anders Petersen (3123)

00:49:28

35

Kim Kongsted (3117) - Jels Ig Løbemotion

00:49:33

36

Poli Jacobsen (3106) - Dykon

00:49:46

37

Søren Bork (3063) - Bakira

00:50:10

38

Morten Jochumsen (3091) - Brørup Løbeklub

00:50:15

39

Keld Baagø Thomsen (3023) - Ribe Bryghus

00:50:25

40

Mads Laasholdt (3112) - Rødekro Tri & Motion

00:51:20

41

Jan Gravgaard (3135)

00:51:36

42

Hans Jørgen Muurholm (3100) - Jels

00:51:40

43

Palle Michaelsen (3128)

00:51:48

44

Uffe Olesen (3049) - Vejen Løbemotion

00:52:08

45

Nis Kr Clausen (3095) - Rødding Løbeklub

00:52:13

46

Frede Vedstesen (3141)

00:52:14

47

Steen Zaulich (3033)

00:52:28

48

Kim Retz (3027) - Jels If Løbemotion

00:52:44

49

Jan Hausschildt (3139)

00:52:56

50

Kjeld Holm (3138)

00:52:58

51

Henrik Arndal (3124)

00:53:03

52

Claus Süberkrüb (3107)

00:53:16

53

Niels Jensen (3126)

00:53:55

54

Marcel Vandenhegel (3145)

00:54:00

55

Jack Dall Sølbeck (3074) - Christiansfeld Løbeklub

00:54:54

56

Niels Pedersen (3125)

00:55:28

57

Ib Nystrup (3079) - Christiansfeld Løbeklub

00:55:38

58

Werner Buhl (3102) - Kolding Motion

00:55:50

59

Peter Petersen (3075) - Christiansfeld Løbeklub

00:56:03

60

Søren Knudsen (3132)

00:56:14

61

Frank Engelbret Andersen (3065)

00:56:38

62

Jeus Norhede (3129)

00:56:42

63

Finn Mathiasen (3025) - Vejle If

00:57:02

64

Tommy Ravn (3080)

00:57:04

65

Lars Bo Andersen (3144) - Christiansfeld Løbeklub

00:57:06

66

Michael Thomsen (3140)

00:57:13

67

Jes Imer (3050) - Vejen Løbemotion

00:57:17

68

Jesper Petersen (3030) - Rødding Skole

00:57:35

69

Helge Esager (3127)

00:57:55

70

Kim Christensen (3111) - Vejen Løbemotion

00:58:26

71

Morten Langwadt Christensen (3121) - Gredstedbro Gf

00:58:39

72

Rene Skafte Hansen (3136)

00:58:44

73

H. P. Lautrup (3020)

00:59:28

74

Frank Wind Hansen (3115) - Focon

00:59:50

75

Ole Stubbe (3083) - Force Technology

01:01:45

76

John Hansen (3099) - Kolding Motion

01:02:14

77

Steen Besendahl (3035)

01:02:54

78

Børge Petersen (3031) - Rødding Skole

01:11:42

79

Peter Johansen (3017) - Ribe Bryghus

01:15:15

80

Poul Bennetsen (3011) - Rødding Løbeklub

DNF

81

Tim Pedersen (3004)

DNS

82

Niels Kammer (3021) - Lindab Running

DNS


Kvinder 10,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Victoria Andersen (3143) - Christiansfeld Løbeklub

00:46:47

2

Line Bjerggaard Agergaard (3089) - Rødekro If

00:46:55

3

Sara Frydenlund (3087) - Alfa Laval

00:47:23

4

Anne-dorte Fristed Andersen (3064) - Jels If Løbemotion

00:48:24

5

Bente Karlsen (3101) - Rødekro Motion

00:49:12

6

Line Emmerick (3120)

00:49:50

7

Lene Hauerberg (3014) - Rødekro Motion

00:50:00

8

Lisbeth Pedersen (3071) - Christiansfeld Løbeklub

00:51:23

9

Ulla Jensen (3072) - Christiansfeld Løbeklub

00:51:35

10

Vivian Elkjær (3038) - Vejen Løbemotion

00:52:02

11

Ellen Nielsen (3108) - Kolding Motion

00:52:41

12

Louise Bladt (3013)

00:53:19

13

Jette Holmgaard (3044) - Vejen Løbemotion

00:53:32

14

Lise-lotte Pedersen (3085) - Jels

00:53:45

15

Lisbeth Callesen (3090) - Ok Htf

00:54:37

16

Tanja Petersen (3137)

00:55:00

17

Lisa Hansen (3098) - Kolding Motion

00:55:20

18

Lone Bech (3040) - Vejen Løbemotion

00:55:30

19

Bente Beenfeldt (3002)

00:56:06

20

Anne Nonbo Lund (3001)

00:56:07

21

Anja Pedersen (3134)

00:56:11

22

Elsebeth Fisker Seidenfaden (3094)

00:56:49

23

Grethe Nissen (3070) - Jels If Løbemotion

00:57:27

24

Kirsten Buhl (3103) - Kolding Motion

00:57:49

25

Susanne Maibritt Berg Petersen (3060)

00:57:53

26

Helle Tækker (3039) - Vejen Løbemotion

00:58:13

27

Zarina Meisner (3097) - Øster Lindet Løbeklub

00:58:32

28

Laila Mogensen (3073) - Christiansfeld Løbeklub

00:58:34

29

Ellen Marie Egholt (3122) - Aaig Motion

00:58:37

30

Birgit Nielsen (3061) - Løgumkloster Løbemotion

00:58:46

31

Anne Matzen (3131)

00:58:51

32

Alice Luff (3012) - Rødding Løbeklub

00:59:18

33

Jeanette Andresen (3130)

00:59:27

34

Anna Margrethe Voetmann (3057) - Rødding Løbeklub

00:59:30

35

Bente Nissen (3005)

00:59:46

36

Mette Feldfoss (3007)

00:59:48

37

Asta Davidsen (3019) - Medius Holsted

01:00:31

38

Pia Jensen (3024) - Andst

01:00:43

39

Ulla Jeremiassen (3104) - Kolding Motion

01:01:50

40

Dina Stubbe (3082) - Force Technology

01:02:02

41

Solvej Vestergaard (3000)

01:02:16

42

Marianne Haugsted Jokumsen (3008)

01:03:25

43

Elsebeth Nissen (3006)

01:04:40

44

Birgit Waluga (3046) - Vejen Løbemotion

01:06:34

45

Anette Knudsen (3047) - Vejen Løbemotion

01:06:36

46

Susanne Nordgren Clausen (3055) - Vejen Løbemotion

01:07:59

47

Mette Lauenborg (3003)

01:08:04

48

Annette Præst (3041) - Vejen Løbemotion

01:08:28

49

Ingrid H. Holst (3042) - Vejen Løbemotion

01:09:55

50

Anne Grete Weber Jensen (3029)

01:10:32

51

Sarah Stubbe (3093) - Force Technology

01:11:07

52

Margit Christensen (3034)

01:15:09

53

Ulla Lybæk (3022) - Jels If Løbemotion

DNF

54

Connie Lisberg Retz (3028) - Jels If Løbemotion

DNF

55

Heidi Dahl Linding (3036) - Jels If Løbemotion

DNS


Mænd 21,1 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Jonas Jensen (4037)

01:25:45

2

Michael Hartmann (4000) - Brørup Løbeklub

01:29:08

3

Emil Lilballe (4029)

01:32:03

4

Nicolai Bertelsen (4007) - Thorlundskou

01:34:40

5

René Lohse (4023) - Hjv Kolding

01:35:02

6

Preben Hjuler (4014) - Jels If Løbemotion

01:36:28

7

Claus Østergaard (4017) - Vojens Løbeklub

01:38:27

8

Per Clausen (4034)

01:38:36

9

Michael Juul Hansen (4015) - Jels If Løbemotion

01:40:05

10

Lars Michaelsen (4030)

01:40:29

11

Lasse Egholt (4025)

01:42:14

12

Jan Hickmann (4035)

01:42:22

13

Michael Stahl (4016) - Rødding Tri

01:43:19

14

Lars-Rune Skov (4022) - Bare For Sjov

01:44:54

15

Thomas Sahl (4009) - Kolding Motion / Bagerhuset Vejers Strand

01:46:00

16

Glenn Hansen (4002)

01:46:16

17

Kim Matthiesen (4032)

01:46:46

18

Torben Petersen (4020) - Jels If Løbemotion

01:50:42

19

Jørgen Lundby (4019) - Jels If Løbemotion

01:50:44

20

Jean Egsgaard (4021)

01:51:45

21

Henning Appel Larsen (4027) - Vojens Løbeklub

01:52:33

22

Martin Dinsen (4024) - Haderslev Tri2000

01:53:22

23

Morten Vagner (4011) - Vejen Løbemotion

01:55:37

24

Daniel Frilund (4028)

01:56:51

25

Peter Andersen (4008)

02:00:08

26

Kim Hansen (4031)

02:00:49

27

Peter Arendt Nielsen (4010) - Vejen Løbemotion

02:01:01

28

Michael Schäfer (4036)

02:01:23

29

Carsten Snor (4012) - Vejen Løbemotion

02:03:18

30

Bo Darling (4001) - Vejen Løbemotion

02:03:20

31

Helmut Waluga (4033)

02:12:25

32

Laurits Petersen (4026)

02:12:33

33

Brian Larsen (4006) - Kolding Triathlon Klub

02:14:00

34

Morten Jonassen (4005) - Dykon

DNF


Kvinder 21,1 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Alice Grøn Sørensen (4018) - Vejen Tri & Motion

01:42:29

2

Bente Christoffersen (4003) - Jels If Løbemotion

01:47:33

  • Frøs Sparekasse
  • FestiValhal
  • Jels Motel & Sportscenter
  • Arnum Rør ApS
  • Drej Ind
  • Entreprenør Jan Nørgaard
  • FB Camping Service ApS
  • Grønnebæk Auto ApS
  • HH Jels Maskin Udlejning
  • Jels Biler ApS
  • Jels Blikkenslagerfirma ApS
  • Jels Møbler & Gulve
  • KB Portservice
  • KM El-teknik ApS
  • Lindab Profil A/S
  • LTI Danmark P/S
  • Mini Entreprenøren Jels ApS
  • Murergrej.dk
  • OK Skilte & Print ApS
  • PN Maskiner A/S
  • Pro-Plan Interaktiv A/S
  • Royal Oak Golf Club
  • SuperBrugsen
  • Sydjysk Lastvognsservice ApS
  • Toftmann Hansen
  • Askegaard Økologisk Vin

  • Blædel Massage

  • Danske Bank

  • DK Betongulve ApS

  • Entreprenør Henrik Nielsen

  • Fugefirmaet

  • Jels Huse ApS

  • Jels Produktforretning ApS

  • Jydsk Auto Aircondition ApS

  • KaffeKaa.dk

  • Lastein Interiør

  • Mølby Malerforretning

  • Møller Transport ApS

  • Murermester Leif Bruhn

  • NBC Niels Brændekilde ApS

  • PH Datacenter ApS

  • PLJ Computing

  • Rødding Bogtrykkeri ApS

  • Relaxing4you

  • Sønderjyllands Tagdækning ApS

  • Solveigs

  • Toftmann

  • Tommy P

  • Tonnesen Herretøj

  • Torvets Pizza

  • Tusindfryd

  • Vestergaard Nustrup ApS

Støt vores sponsorer!
De støtter os!