Følg Jels IF Løbemotion på facebook

Få nyhederne direkte i indbakken - tilmeld dig her

Deltagerliste til Frøs Vikingeløb 2022

Herunder kan du se dem som allerede er tilmeldt til Frøs Vikingeløb 2022. Der er indtil videre tilmeldt 262 deltagere.


1,5 km børneløb (drenge/piger):

Startnr.

Navn - Klub/Firma

1000

Amanda Dall Thygesen

1001

Lucas Dall Thygesen

1002

Nova Emilia Schoubo Povlsen

1003

Vigga Marie Schoubo Povlsen

1004

Anton Boisen

1005

Jonas Thekilde

1006

Liv Ries Sørensen

1007

Mille Kristensen

1008

Ella Bull

1009

Malthe Lund Madsen

1010

Andreas Kirkegaard

1011

Lucas Lemi Hansen

1012

Emil H. Fogh

1013

Freja H. Fogh

1014

Asger Lautrup Trans

1015

William Tetens

1016

Lauge Tetens

1017

Emil Tetens

1018

Merle Vallebæk Jensen

1019

Mathias Vallebæk Jensen

1020

Isla Francis


5,5 km drenge/mænd:

Startnr.

Navn - Klub/Firma

2000

Nikolaj Kryger Sørensen - Jels IF

2003

Bo Süberkrüb - Jels IF Løbemotion

2005

Brian Hansen

2006

Malte Hansen

2007

Peter Johansen - Jels IF

2008

Henrik Nielsen - Jels Frivillige Brandværn

2009

Steffen

2011

Mikkel Kyed Hansen

2014

Mads Nicolaisen Gravgaard

2015

Jesper Munk Hansen

2020

Malthe Waluga

2022

Bjarne Kargaard

2023

Michael Schrøder

2026

Tom Parrup Madsen

2028

Niels Pedersen

2030

Jan Nicolaisen Gravgaard

2031

Søren Andersen

2036

Thoke Hansen

2040

Rune Berg Hansen

2042

Martin Berg Hansen

2043

Karsten Schmidt - Brørup Løbeklub

2044

Hans Peter Brorsen Lautrup

2045

Lars Odder Jepsen

2047

Jesper Povlsen

2055

Poul Erik Olesen - Vejen Atletik og Løbemotion

2064

Preben Hjuler

2065

Martin Hjuler

2067

Chresten Petersen - Loegumkloster Loebemotion

2070

Lukas Lund Madsen - Jels IF

2071

Jesper Lund - Jels Frivillige Brandværn

2077

Søren Bork

2078

Kim Retz - Jels If Løbemotion

2082

Mads Poulsen - GRAM a/s

2083

Claus Jørgensen - GRAM a/s

2084

Jesper Bertelsen - GRAM a/s

2085

Hans Erik Bertelsen - GRAM a/s

2088

Allan Andersen - AA Stål Og Montage

2098

Hans Thane - Jels Løbemotion

2100

Jakob Lyhne Hansen

2101

Mathias Lyhne Hansen

2102

Thomas Hansen

2103

Morten Jensen - Team Meins RUNning

2105

Niels Jørgensen

2109

Frederik Rasmusssen

2110

Christian Rasmussen

2111

Søren Rasmussen

2112

Luca Tjørnelund

2113

Glenn Thomhav

2114

Rene Juhl


5,5 km piger/kvinder:

Startnr.

Navn - Klub/Firma

2001

Christina Juul Hansen - Jels IF Løbemotion

2002

Jutta Hald Hansen

2004

Lene Oster Süberkrüb - Jels IF Løbemotion

2013

Birgit Nielsen - Løgumkloster Løbemotion

2016

Karina Larsen

2017

Anita Nielsen - Alfa Laval

2018

Ketty Nielsen

2019

Birgit Schwartz Waluga - Vejen Atletik og Løbemotion

2021

Anette Rask Dam - Vejen Atletik og Løbemotion

2024

Louise Schrøder

2025

Samantha Blazer-Parrup Madsen

2027

Gitte Pedersen

2029

Britta Boje - Jels IF Løbemotion

2032

Nathalie Andersen

2033

Sonja Christensen

2034

Ella Lisberg Larsen

2035

Lisette Hansen

2037

Cindy Kryger Sørensen

2038

Helle Sørensen

2039

Helle Christensen

2041

Lisbeth Stigkær - Sjølund Idrætsforening

2046

Maja Pernille Schoubo Povlsen

2048

Cecilie Boisen - Rødding Løbeklub

2049

Didde Thekilde

2050

Christina Bjørn - Vejen Atletik og Løbemotion

2051

Laila Pagh - Vejen Atletik og Løbemotion

2052

Anette T. Faarbæk - Vejen Atletik og Løbemotion

2053

Hanne Nielsen - Vejen Atletik og Løbemotion

2054

Annette Præst - Vejen Atletik og Løbemotion

2056

Lena Daugaard Pedersen - Vejen Atletik og Løbemotion

2057

Ghita Palmelund - Vejen Atletik og Løbemotion

2058

Anitta Thomsen - Christiansfeld Løbeklub

2061

Line Stokbro - Christiansfeld Løbeklub

2062

Mette Holst - Christiansfeld Løbeklub

2063

Ulla Jensen - Christiansfeld Løbeklub

2066

Tanja Christensen - Christiansfeld Løbeklub

2068

Lis Aalling - Brørup Løbeklub

2069

Helle K. Madsen - E-Distrikt

2072

Lena Brøchner Nielsen

2073

Tenna Brøchner Kirkegaard

2074

Karina Hansen

2075

Kamilla H. Fogh

2076

Jeanne Bork

2079

Marie-Louise Jørgensen

2080

Trine Hansen

2081

Pernille Poulsen - GRAM a/s

2086

Heidi Rist - Jels Motion Og Triathlonklub

2087

Mette Maj - Jels Motion Og Triatlonklub

2089

Marianne Gehlert

2090

Sebrina Hjort - E-distriktet Haderslev Kommune

2091

Anna Poulsen

2092

Mette Lautrup

2093

Anita Wilhardt

2094

Asta Davidsen - Medius

2095

Mette Marie Ravn Rasmussen - E-distrikt

2096

Cecilie Kamper

2097

Lone Thye

2099

Lene Nordbeck

2104

Gitte Vallebæk Jensen

2106

Charlotte Szocska

2107

Brith Ankjær

2108

Annette Friis - Løgumkloster Løbemotion

3037

Bodil Deluran


5,5 km WALK/GÅTUR:

Startnr.

Navn - Klub/Firma

3001

Ingelise Monberg

3002

Jørgen Monberg

3003

Hanne Ladegaard - Vejle If

3004

Heidi Dørr Holm - Team Riber

3005

Katrine Lunde - Team Riber

3006

Stine Malene Rasmussen

3007

Ida Marie Henriksen

3008

Gerda Kristensen - Vejen Atletik og Løbemotion

3009

Gitte Bech Jensen - Vejen Atletik og Løbemotion

3010

Kim Christensen - Vejen Atletik og Løbemotion

3011

Agnethe Petersen - Christiansfeld Løbeklub

3012

Bodil Johannsen - Christiansfeld Løbeklub

3013

Hanne Osvang Pedersen - Christiansfeld Løbeklub

3014

Jytte Olsen - Christiansfeld Løbeklub

3015

Karin Erbs Petersen - Christiansfeld Løbeklub

3016

Lars Stokbro - Christiansfeld Løbeklub

3017

Liselotte Christensen - Christiansfeld Løbeklub

3018

Susanne Schultz - Christiansfeld Løbeklub

3019

Verner Sørensen - Christiansfeld Løbeklub

3020

Jacob Eriksen - GRAM a/s

3021

Henrik Øhlenschlæger - GRAM a/s

3022

Christina Nielsen - GRAM a/s

3023

Birgitte Møller

3024

Jette Rahr - LRS

3025

Tina Schmidt - LRS

3026

Inge Holm - LRS

3028

Susanne Mazur

3029

Kirsten Johannsen - Christiansfeld Løbeklub

3030

Tina Nissen

3031

Jette Sølbek

3032

Birgitte Midtgaards

3033

Tina Skovgaard

3034

Tina Kyed

3035

Kirsten Lewandovski

3036

Marianne Beck Høj - Vejen Atletik og Løbemotion

3038

Laila Mogensen - Christiansfeld Løbeklub


10,0 km drenge/mænd:

Startnr.

Navn - Klub/Firma

4002

Claus Gabelgaard - Team Gabelgaard

4005

Simon Baun Schmidt

4008

Gjerluf Hansen - Brørup Løbeklub

4009

Helmut Waluga

4010

Johannes Boje - Jels IF Løbemotion

4011

Jesper E. Qvist - Jels IF Løbemotion

4012

Thomas Hansen - Jels IF Løbemotion

4013

Niels Ole Nissen - Jels IF Løbemotion

4015

Morten Boje

4016

Hans Jørgen Christensen - Brørup Løbe Klub

4018

Hans Henrik Nissen - Bevtoft

4019

René Ellegaard Andersen - Lunderskov Runners

4022

Klaus Detlef - Lunderskov RUNNERS

4023

Lucas K. Lökkegaard - Brørup Løbeklub

4024

Egon Segelund

4025

Karsten Nielsen - Læborg Runners

4026

Per Riber Jakobsen - Team Riber

4027

Jannick Dørr Holm - Team Riber

4028

René M Løvendahl

4030

Christian Hjuler Jensen

4035

Carsten Snor - Vejen Atletik og Løbemotion

4036

Ole Schøneberg - Vejen Atletik og Løbemotion

4037

Søren Kristoffersen - Vejen Atletik og Løbemotion

4038

Jes Imer - Vejen Atletik og Løbemotion

4039

Lars- Rune Skov - Vejen Atletik og Løbemotion

4040

Morten Lund Thomsen - Vejen Atletik og Løbemotion

4041

Jens Nielsen - Vejen Atletik og Løbemotion

4043

Kurt Larsen - Christiansfeld Løbeklub

4044

Peter Knudsen - Christiansfeld Løbeklub

4045

Bent Jensen - Læborg Runmers

4046

Mike V Sørensen - Jels If Løbemotion

4047

Danni Kristensen

4049

Poul Bruuhn

4050

Erik M V Sørensen - Brørup Løbeklub

4051

Per Brink - Rødding Triathlon Klub

4052

Åge Hansen - Team MensRUNning

4053

Anders Jørgensen - Anders Jørgensen

4054

Jesper Lundby

4055

Niels


10,0 km piger/kvinder:

Startnr.

Navn - Klub/Firma

4000

Gitte Nielsson - Kolding Motion

4001

Tanja Gabelgaard - Team Gabelgaard

4006

Simone Bundgaard-Egeberg - Bamselandet.dk

4007

Helle Hausted - Jels IF Løbemotion

4014

Birgitte Madsen - Jels IF Løbemotion

4017

Lone Jespersen - Lunderskov Runners

4020

Dorte Lykke - Lunderskov Runners

4021

Heidi Linding - Jels IF Løbemotion

4029

Maj-Britt M Løvendahl

4031

Charlotte Lund Hansen - Brørup Løbeklub

4033

Gerda Nicolaisen - Løgumkloster Løbemotion

4034

Charlotte Steenskov - Vejen Atletik og Løbemotion

4056

Rikke Juhl Hjort Overgaard

4057

Jytte Billesbølle


10,0 km WALK/GÅTUR:

Startnr.

Navn - Klub/Firma

5000

Hanne Steen Hansen

5001

Anette Fjelsted Kærgaard-Pedersen

5002

Jette Laustsen

5003

Ann Lehtonen

5004

Åse Sørensen


21,1 km mænd:

Startnr.

Navn - Klub/Firma

6000

Ole Olesen - SGI/multiatleterne

6001

Frank Christensen - SGI / IVG / DHK

6002

Jean Egsgaard - Munkensdam Gymnasium

6003

René Lohse - Munkensdam Gymnasium

6004

René Nygaard Antvorskov - Lunderskov Runners

6005

Allan Christensen - DHK/klub 100 Halvmarathon**

6006

Jakob Højberg Holm

6007

Peter Bonnichsen - Løgumkloster Løbemotion

6008

Claes Adel - Dansk Halvmarathonklub

6010

Jørgen Ladegaard - Vejle If

6011

Niels Erik Bendtsen - Sjølund Idrætsforening

6012

Martin Korsgaard - Dansk Halvmaraton Klub

6013

Allan Jørgensen - DHK

6016

Brian Larsen - Noce Runners

6017

Hardy Høll Nielsen - Vejen Atletik og Løbemotion

6019

Jan Aalling - Brørup Løbeklub

6020

Christian Harder-Sørensen - Aaig

6021

Daniel Hansen

6022

Arne Lund - Skærbæk

6023

Tommy Schallert

6024

Kristian Sams Porskrog

6025

Nanco De Haan

6026

Yannick

6029

Henrik Sødequist - Kolding Motion

6030

Claus Beck Schmidt - Team Meins Running

6031

Morten Mosevang Pedersen - Brørup Løbeklub

6032

Kenn Simonsen

6033

Heine Worm

6034

Jeppe Lundby


21,1 km kvinder:

Startnr.

Navn - Klub/Firma

6009

Rikke Haulrik Ruby Nissen

6014

Christina Fuglsbjerg - DHK

6015

Helle Borup Jehs Nissen

6018

Henriette Fogh Høyer

6027

Charlotte Christensen - Kolding Motion

6028

Anne Vibeke Kragelund - Vejle IF


» Tilmeld dig lige her «

  • Frøs Sparekasse
  • Design Classique
  • Lindab Profil A/S
  • Thorhallen - Jels Kultur & Sportscenter
  • Arnum Rør ApS
  • Drej Ind
  • Entreprenør Jan Nørgaard
  • FB Camping Service ApS
  • Grønnebæk Auto ApS
  • Gulvzonen
  • HH Jels Maskin Udlejning
  • Jels Bilhus ApS
  • Jels Blikkenslagerfirma ApS
  • KB Portservice
  • KM El-teknik ApS
  • LTI Danmark P/S
  • Mølby Malerforretning
  • Mini Entreprenøren Jels ApS
  • Murergrej.dk
  • OK Skilte & Print ApS
  • PN Maskiner A/S
  • Pro-Plan Interaktiv A/S
  • Royal Oak Golf Club
  • SuperBrugsen
  • Vestergaard Nustrup ApS
  • Winum Malerfirma
  • Askegaard Økologisk Vin

  • Danske Bank

  • DK Betongulve ApS

  • Entreprenør Henrik Nielsen

  • Fugefirmaet

  • Jels Fodpleje

  • Jels Huse ApS

  • Jels Produktforretning ApS

  • Jydsk Auto Aircondition ApS

  • Møller Transport ApS

  • Medcare Systems

  • NB Jels Camper ApS

  • PH Cloud Service ApS

  • PLJ Computing

  • Rødding Bogtrykkeri ApS

  • Relaxing4you

  • Sønderjyllands Tagdækning ApS

  • Slotsgaarden Jels

  • Toftmann Hansen

  • Tommy P

  • Tonnesen Herretøj

  • Torvets Pizza

  • Tusindfryd

Støt vores sponsorer!
De støtter os!