Følg Jels IF Løbemotion på facebook

Få nyhederne direkte i indbakken - tilmeld dig her

Frøs Vikingeløb 2021 - resultater

Du kan hente dit diplom ved at klikke på dit startnummer.

2,0 km børneløb:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Jacob Højgaard Bertelsen (1009)

00:10:36

2

Marie Højgaard Bertelsen (1010)

00:10:37

3

Silje Martensen (1005)

00:10:57

4

William Tetens (1022)

00:11:06

5

Asger Lautrup Trans (1013)

00:11:08

6

Lucas Dall Thygesen (1017) - Fodbold

00:11:12

7

Ludvig Barsøe Jacobsen (1011) - Jels U7

00:11:13

8

Malthe Lund Madsen (1016)

00:12:08

9

Frederik Rasmussen (1030) - Autolakering JELS

00:12:09

10

Mads (1018) - Jels IF

00:12:47

11

Mathias Lyhne (1012) - Jels IF Fodbold U8

00:12:54

12

Villads Nymark Gamst (1002)

00:13:00

13

Alfred Uldahl (1026)

00:13:37

14

Amanda Skrubel (1008)

00:13:42

15

Alexander Callesen (1019)

00:13:47

16

Mathias Vallebæk Jensen (1027)

00:14:19

17

Liva Martensen (1006)

00:14:27

18

Alba Fuchs-Larsen (1007)

00:16:23

19

Anton Nymark Gamst (1001)

00:17:31

20

Silja Anna Nattestad Mamsen (1023)

00:17:41

21

Fria Tóra Nattestad Mamsen (1024)

00:17:43

22

Henrik Bull Mamsen (1025)

00:17:44

23

Lauge Tetens (1021)

00:18:02

24

Brian Nissen (1020)

00:18:03

25

Merle Vallebæk Jensen (1028)

00:18:21

26

Sigurd Uldahl (1029)

00:20:21

27

Sigrid Ella Strange Schmidt (1015)

00:24:49

28

Agnes Schmidt (1014)

00:24:50

29

Charlotte Strange (1031)

00:24:51

30

Villads Nicolaisen Gravgaard (1032)

DNF

31

Lia Roos (1000)

DNS

32

Jonas (1003)

DNS

33

Brian (1004)

DNS


5,5 km drenge/mænd:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Frode Hummelgård (3073)

00:22:05

2

Jesper Steentoft (3034)

00:23:31

3

Jacob Holm Hansen (3062)

00:25:32

4

Morten Vallebæk Jensen (3081)

00:25:56

5

Rene Nørkær Juhl (3086)

00:25:59

6

Jesper Lund (3054) - Jels Frivillige Brandværn

00:26:41

7

Kaare Pedersen (3089)

00:27:40

8

Jan Nicolaisen Gravgaard (3069) - Jels IF

00:27:47

9

Claus Jørgensen (3048) - Gram A/S

00:28:04

10

Per Petersen (3035)

00:28:43

11

Lukas Lund Madsen (3053) - Jels IF - U11 Fodbold

00:30:44

12

Dennis Christensen (3088)

00:30:59

13

Peter Johansen (3004) - Jels IF

00:31:09

14

Sander Fuchs-Larsen (3038)

00:31:20

15

Mikkel Larsen (3036)

00:31:21

16

Niels Ole Nissen (3026)

00:31:36

17

Jens Bloch Jensen (3055) - Øster Lindet Idrætsforening

00:31:58

18

Asbjørn Bull Sørensen (3052) - Jels IF - U11 Fodbold

00:32:08

19

Bertram Barsøe (3046) - Jels IF - U11 Fodbold

00:32:48

20

Jesper Barsøe-Hansen (3056)

00:33:35

21

Kristoffer Hvolby Bennedsen (3072) - Jels IF - U11 Fodbold

00:34:21

22

Hans Erik Skjold Bertelsen (3049) - Gram A/S

00:35:22

23

Hans Peter Brorsen Lautrup (3014)

00:35:45

24

Victor Lastein (3077) - Slotsgaarden Overnatning.

00:37:08

25

Jørgen Lastein (3078) - Slotsgaarden Overnatning

00:37:09

26

Jørgen Søndergaard (3045) - Vejen Atletik og Løbemotion

00:37:26

27

Jakob Lyhne Hansen (3058)

00:39:53

28

Tonny Jensen (3071)

00:40:18

29

Jayden Buch Nielsen (3023)

00:40:21

30

Laust Iversen (3016)

00:40:23

31

Asger Iversen (3017)

00:40:26

32

Kim Christensen (3039) - Vejen Atletik og Løbemotion

00:40:29

33

Nikolaj Kryger Sørensen (3001) - Jels IF - U11 Fodbold

00:41:09

34

Christian Rasmussen (3083) - Autolakering JELS

00:41:39

35

Søren Rasmussen (3085)

00:41:41

36

Søren Thygesen Callesen (3030) - Jels Frivillige Brandværn

00:42:30

37

Esben Jessen (3031) - Jels Frivillige Brandværn

00:42:31

38

Torben Geertsen (3027) - Jels Frivillige Brandværn

00:42:32

39

Frank Schmidt (3032) - Jels Frivillige Brandværn

00:42:33

40

Henrik Nielsen (3028) - Jels Frivillige Brandværn

00:42:34

41

Dennis Dons Møller (3065) - Jels Frivillige Brandværn

00:42:36

42

Marcus Geertsen (3022) - Bestselle

00:42:37

43

Anton Nicolaisen Johansen (3084)

00:46:29

44

Thomas Hansen (3059)

00:46:30

45

Jacob Bækgaard Eriksen (3066) - Gram A/S

00:52:23

46

Lau Nymark (3020)

DNF

47

Sigurd Fuchs-Larsen (3037)

DNS

48

Magnus (3024)

DNS


5,5 km piger/kvinder:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Dorthe Nicolaisen (3087)

00:26:54

2

Lis Aalling (3070) - Brørup Løbeklub

00:27:14

3

Janni (3008)

00:28:50

4

Gerda Nicolaisen (3006) - Løgumkloster Løbemotion

00:29:08

5

Rikke Svendsen (3003)

00:31:26

6

Heidi Rist (3051) - Rødding Tri Klub

00:31:29

7

Anne Barsøe (3047) - Privat

00:31:51

8

Sonja Christensen (3012)

00:32:56

9

Tina Andersen Martensen (3067) - Dinesen

00:33:01

10

Line Nymark Gamst (3011)

00:33:25

11

Rita Matthiesen (3060) - Jels

00:33:47

12

Anna Weltz Sørensen (3000) - Jels IF

00:34:03

13

Gitte Vallebæk Jensen (3080)

00:34:37

14

Ulla Christensen (3010)

00:34:40

15

Anne Uldahl (3075)

00:34:42

16

Mona Christensen (3009)

00:34:44

17

Anja (3064)

00:35:25

18

Charlotte Normand (3074) - Jels Løbemotion

00:35:31

19

Mette Lautrup (3050)

00:35:46

20

Vinni Thatt (3079)

00:37:05

21

Jytte Ølholm (3082)

00:37:15

22

Birthe Nymark (3019)

00:37:24

23

Kamilla (3068) - Jels Løbemotion

00:37:31

24

Henny Nielsen (3044) - Vejen Atletik og Løbemotion

00:37:37

25

Lena daugaard Pedersen (3043) - Vejen Atletik og Løbemotion

00:37:40

26

Karina Larsen (3029)

00:38:40

27

Tina Gunde Hansen (3007) - Stepping

00:38:42

28

Helena Kjærbæk (3021) - Jels Løbemotion

00:38:45

29

Nelly Mark (3061)

00:38:54

30

Lærke Holm Hansen (3063)

00:38:55

31

Karina Busk (3033) - Stepping

00:38:57

32

Helle Madsen (3057)

00:39:16

33

Nina Nielsen (3076) - Jels Løbeklub

00:40:37

34

Ketty Nielsen (3013)

00:41:37

35

Christina Juul Hansen (3002) - Jels Løbemotion

00:44:51

36

Marianne Buch Høj (3041) - Vejen Atletik og Løbemotion

DNF

37

Ulla Søndergaard (3042) - Vejen Atletik og Løbemotion

DNF

38

Birgit Nielsen (3015) - Løgumkloster Løbemotion

DNS

39

Helle (3018)

DNS

40

Louise (3025)

DNS

41

Joan A. Jensen (3005)

DNS


10,0 km drenge/mænd:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

David Hummeluhre (4061)

00:41:42

2

Morten Ricksen (4015)

00:42:43

3

Thomas Knudsen (4018) - Rødding Motion Og Triathlon Klub

00:42:52

4

Søren Hofmannn (4019) - Marianas Løbeklub

00:45:09

5

Erik Michael Vad Sørensen (4041) - Brørup Løbeklub

00:45:38

6

René Plesner (4059) - Nygade Løbeforening

00:45:42

7

Arne Lund (4013) - Skærbæk

00:45:45

8

Poul Bruun (4060)

00:46:18

9

Preben Hjuler (4057)

00:46:32

10

Christian Rosenmeyer (4056) - Nygade Løbeforening

00:49:09

11

Mike (4036) - Jels Løbe

00:49:29

12

Klaus Sloth (4006) - Gemserun

00:49:41

13

Erik Mikkelsen (4037) - Rødding Motion Og Triatlon Klub

00:49:58

14

Hans Peter Paulsen (4016)

00:50:07

15

Claus Nordbeck Andersen (4004)

00:50:58

16

Jeppe Salk (4022)

00:51:40

17

Mikkel Byriel Salk (4021)

00:51:53

18

Troels Borremose (4045) - Fuld Fart

00:52:11

19

Danni (4052)

00:52:20

20

Jesper Munk Hansen (4017)

00:52:33

21

Johan Birk Arskog (4043) - Brørup Løbeklub

00:53:26

22

Finn Kildam (4054)

00:53:38

23

Peder Bach Thøgersen (4005) - Gemserun

00:53:40

24

Jens Jørgen Kjeldsen (4035)

00:53:44

25

Johannes Nicolajsen (4030) - Rødding Motion & Triathlonklub

00:53:53

26

Morten Lund Thomsen (4028) - Vejen Atletik og Løbemotion

00:55:01

27

Kurt Østergaard (4026) - Vejen Atletik og Løbemotion

00:55:17

28

Kim Retz (4020) - Jels If. Løbemotion

00:55:18

29

Søren Kristoffersen (4027) - Vejen Atletik og Løbemotion

00:55:20

30

Gjerluf Hansen (4042) - Brørup Løbeklub

00:55:51

31

Chresten Petersen (4009) - Loegumkloster Loebemotion

00:56:30

32

Bent Jensen (4058) - Læborg Runners

00:57:00

33

Karsten Nielsen (4047) - Læborg Runners

00:57:12

34

Egon Segelund (4011)

00:57:32

35

Jesper E. Qvist (4040) - Jels IF Løbemotion

00:57:48

36

Kim Nielsen (4007) - Jels IF Løbemotion

00:58:12

37

Jes Imer (4014) - Vejen Løbemotion

00:58:29

38

Åge Hansen (4010)

00:58:59

39

Mogens Guldberg Jepsen (4023) - Rødding Motion Og Triathlon Klub

01:06:03

40

Ronni Andresen (4003)

01:14:59

41

Kenneth Boysen (4002)

01:15:01

42

Poul Erik Olesen (4024) - Vejen Atletik og Løbemotion

01:15:02

43

Brian Lundsgaard Nielsen (4038) - Trekant Brand Kolding

01:26:51


10,0 km piger/kvinder:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Tanja Gabelgaard (4000) - Team Gabelgaard

00:52:22

2

Inga Palaikiene (4001) - Team Gabelgaard

00:52:24

3

Helle Hausted (4008) - Rødding Løbeklub

00:52:39

4

Louise Bladt (4034) - Jels Løbeklub

00:53:05

5

Heidi D. Linding (4053) - Jels IF Løbemotion

00:57:50

6

Mia Nielsen (4031) - Privat

00:58:14

7

Anna Krab (4029)

00:59:11

8

Randi Krab (4032)

00:59:12

9

Heidi Jacobsen (4049) - Læborg Runners

00:59:18

10

Jeanette Strand (4051) - Jels Løbeklub

01:00:42

11

Christine Sandberg (4033) - Gasse Lam

01:01:20

12

Susanne Mazur (4046) - Læborg Runners

01:03:30

13

Lise Søgaard (4050) - Læborg Runners

01:05:07

14

Anna Margrethe Bruun (4044) - Jels Løbemotion

01:07:04

15

Anita Birk Nielsen (4048) - Læborg Runners

01:08:21

16

Birgit Olesen (4025) - Vejen Atletik og Løbemotion

01:08:32

17

Alexia Perdersen (4039) - Trekant Brand Kolding

01:37:35

18

Maria Bøje Degn (4055) - Café Fru Dax

DNS

19

Mariana Haue (4012)

DNS


21,1 km mænd:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Jan Aalling (6022) - Brørup Løbeklub

01:25:30

2

GODTFRED DEGN (6024) - TEAM MEINS RUNNING

01:26:48

3

Martin Hansen (6026)

01:28:57

4

Bo Dudek (6023) - Tirsdagsklubben

01:30:16

5

Peter Bonnichsen (6010) - Løgumkloster Løbemotion

01:30:46

6

Jens-Jakob Fristed Sørensen (6004)

01:31:25

7

Kenneth Kryger Sørensen (6003) - Jels IF

01:35:48

8

Hans Renkwitz (6027)

01:36:25

9

Flemming Oltmann (6020) - Bjørnebanden

01:38:25

10

Nicolai Højgaard Bertelsen (6012)

01:38:29

11

Jeppe Lundby (6017) - Jels

01:38:35

12

Ole Konge Jensen (6014)

01:38:48

13

Hardy Høll Nielsen (6013) - Vejen Atletik og Løbemotion

01:38:51

14

Michael Kristiansen (6000)

01:39:55

15

Johannes Bording (6008) - Taulov Motion / DHK

01:44:12

16

Steen Kristensen (6011)

01:46:15

17

Michel Kibech Wigant-Bjerre (6015) - Team VULK

01:47:22

18

Frank Andersen (6018) - Jels IF Løbemotion

01:53:10

19

Michael Skrubel (6009)

01:58:00

20

Jørgen Ladegaard (6016) - Vejle If

02:04:57

21

Morten Kruse (6019) - Jels

02:10:07

22

Hans Thane (6005) - Jels Løbemotion

DNS


21,1 km kvinder:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Ulla Due Lange (6025) - IVG/SGI/DHK

01:39:02

2

Tove Jensen (6001) - DHK/Taulov Motion

01:48:08

3

Mette Håkansson (6002)

02:10:51

4

Solvej Oltmann (6021) - Bjørnebanden

02:12:08

5

Hedvig Marthinus (6006) - DHK / Taulov Motion

02:14:51

6

Jane Ravn Bording (6007) - Taulov Motion / DHK

02:14:59


5,0 km WALK / GÅTUR:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Josefine Kryger Sørensen (2008)

01:01:51

2

Cindy Kryger Sørensen (2009)

01:01:52

3

Mads Poulsen (2006) - Gram A/S

01:02:13

4

Marie Nissen (2000)

01:02:19

5

Tone Eriksen (2001) - Gram A/S

01:02:25

6

Henrik Øhlenschlæger (2002) - Gram A/S

01:02:26

7

Pernille Poulsen (2004) - Gram A/S

01:02:28

8

Mette Kristensen (2003) - Gram A/S

01:02:29

9

Hanne Ladegaard (2005) - Vejle If

01:02:30


10,0 km WALK / GÅTUR:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Pia Geertsen (5008)

01:26:47

2

Mathias Geertsen (5011)

01:26:48

3

Hanne Steen Hansen (5002)

01:32:24

4

Jette Larsen (5003)

01:32:27

5

Anette Fjeldsted Kærgaard Pedersen (5004)

01:32:28

6

Tina Filsø (5017)

01:41:03

7

Heidi Lassen (5016)

01:41:11

8

Ruth Lund (5018)

01:41:13

9

Diana Bull Hansen (5013) - Dinesen

01:42:56

10

Henriette Steentoft (5012) - Dinesen

01:42:58

11

Ilse Simonsen (5019) - Vejen Atletik og Løbemotion

01:50:39

12

Gitte Bech Jensen (5009) - Vejen Atletik og Løbemotion

01:50:43

13

Hanne Nielsen (5000) - Byparken Brørup

02:00:35

14

Susanne Fredslund (5001) - Byparken Brørup

02:00:37

15

Kim Lena Ladegaard (5015) - SINNE MÆ Æ VINNE

02:07:49

16

Tina Salk (5007)

02:07:51

17

Marianne Jokumsen (5005)

DNS

18

Laila Hede Hansen (5006)

DNS

  • Frøs Sparekasse
  • Jels Motel & Sportscenter
  • Lindab Profil A/S
  • Arnum Rør ApS
  • Drej Ind
  • Entreprenør Jan Nørgaard
  • FB Camping Service ApS
  • Grønnebæk Auto ApS
  • Gulvzonen
  • HH Jels Maskin Udlejning
  • Jels Bilhus ApS
  • Jels Blikkenslagerfirma ApS
  • KB Portservice
  • LTI Danmark P/S
  • Mølby Malerforretning
  • Mini Entreprenøren Jels ApS
  • Murergrej.dk
  • OK Skilte & Print ApS
  • PN Maskiner A/S
  • Pro-Plan Interaktiv A/S
  • Royal Oak Golf Club
  • SuperBrugsen
  • Sydjysk Lastvognsservice ApS
  • Vestergaard Nustrup ApS
  • Winum Malerfirma
  • Askegaard Økologisk Vin

  • Blædel Massage

  • Danske Bank

  • DK Betongulve ApS

  • Entreprenør Henrik Nielsen

  • Fugefirmaet

  • Jels Fodpleje

  • Jels Huse ApS

  • Jels Produktforretning ApS

  • Jydsk Auto Aircondition ApS

  • KM El-teknik ApS

  • Møller Transport ApS

  • Medcare Systems

  • NB Jels Camper ApS

  • PH Cloud Service ApS

  • PLJ Computing

  • Rødding Bogtrykkeri ApS

  • Relaxing4you

  • Sønderjyllands Tagdækning ApS

  • Slotsgaarden Jels

  • Toftmann Hansen

  • Tommy P

  • Tonnesen Herretøj

  • Torvets Pizza

  • Tusindfryd

Støt vores sponsorer!
De støtter os!