Følg Jels IF Løbemotion på facebook

Få nyhederne direkte i indbakken - tilmeld dig her

Frøs Vikingeløb 2019 - resultater

Du kan hente dit diplom ved at klikke på dit startnummer.

2,0 km børneløb:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Luca Tjørnelund Thomhav (1030)

00:09:21

2

Lukas Lund Madsen (1024) - Jels IF

00:09:27

3

Mikkel Lund (1012)

00:10:35

4

Josefine Kryger Sørensen (1016) - JelsIF

00:10:54

5

Villads Andreas Schmidt (1001) - Jels IF

00:11:23

6

Ellen Lildballe (1035)

00:11:39

7

Paul Lildballe (1036)

00:11:40

8

Amaia Luise Schou (1017)

00:11:47

9

Sigurd Fuchs-Larsen (1021)

00:11:53

10

Andreas Lund (1011)

00:12:05

11

Alberte Johansen (1033)

00:12:33

12

Mette Johansen (1034)

00:12:35

13

Freya Rudolph (1007)

00:12:37

14

Thilde Rudolph (1006)

00:12:50

15

Emma Rudolph (1008)

00:12:58

16

Anton Nicolaisen Johansen (1000) - Jels IF

00:13:09

17

Jakob Ambrosius Underbjerg (1015)

00:13:47

18

Malthe Lund Madsen (1025) - Jels IF

00:14:20

19

Nellie Dorthea Schmidt (1002) - Jels IF

00:14:22

20

Helle K. Madsen (1026)

00:14:39

21

Frederik Rasmussen (1027) - BJARNE´S AUTOLAKERING JELS

00:14:53

22

Søren Rasmussen (1028) - BJARNE´S AUTOLAKERING JELS

00:14:54

23

Sigurd Lastein (1029)

00:14:55

24

Villads Nymark Gamst (1020)

00:16:20

25

Alberte Carøe Zepernick Christensen (1014)

00:16:31

26

Agnes Bang-Hansen (1031)

00:16:35

27

Christiane Jørgensen (1023)

00:16:51

28

Alexander Mosekjær Callesen (1004) - Jels Frivillige Brandværn

00:18:28

29

Alba Fuchs-Larsen (1022)

00:18:34

30

Jonathan Bergmann (1005)

00:18:52

31

Carl Richard Schou (1018)

00:22:52

32

Norma Carøe Zepernick Christensen (1019)

00:23:05

33

Noah Carøe Zepernick Christensen (1013)

00:23:18

34

Alfred Bang-Hansen (1032)

00:26:05

35

Mads Nicolaisen Gravgaard (1003) - Jels If

00:27:07

36

Cecilia Malik Bach (1009)

DNS

37

Smilla Lowa Bach (1010)

DNS


5,0 km WALK / GÅTUR:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Kirsten Rungholm (2012) - Hjarup Runners

00:54:14

2

Jesper Rungholm (2013) - Hjarup Runners

00:54:15

3

Annette Leth (2008)

00:55:46

4

Ulla Søndergaard (2014) - Vejen Løbemotion

00:55:47

5

Annette Præst (2015) - Vejen Løbemotion

00:55:48

6

Cecilie Amstrup Poulsen (2005)

00:56:36

7

Claus Amstrup Poulsen (2004)

00:56:38

8

Dorthe Callesen (2006)

00:57:29

9

Arne Callesen (2007)

00:57:31

10

Karina Falk Toft (2001)

00:58:55

11

Alise Falk (2000)

00:58:58

12

Diana Falk (2002)

00:59:00

13

Inge Foss (2010)

01:04:22

14

Vera Skovrup (2009)

01:04:25

15

Birgit Nielsen (2003) - Løgumkloster Løbemotion

DNS

16

Gitte Nielsson (2011) - GitteNielsson.dk

DNS


5,5 km drenge/mænd (op til og med 19 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Nicolas Dudek (3046)

00:27:22

2

Kasper Kühne (3003)

00:28:07

3

Kacper Wnuczek (3110)

00:28:43

4

Oliver Kryger Sørensen (3050) - Jels IF

00:30:31

5

Sander Fuchs-Larsen (3109)

00:30:37

6

Frederik Bertelsen (3089) - Fredsie Pretsie

00:32:33

7

Alexander Dudek (3045)

00:34:33

8

Victor Oster Süberkrüb (3002) - Jels If Løbemotion

00:35:54

9

Albert Lastein (3128)

00:39:01

10

Hugo Toftmann Hansen (3121) - Toftmann Hansen

00:39:43

11

Victor Lastein (3127)

00:44:53

12

Nikolaj Kryger Sørensen (3041) - Jels IF

00:44:54

13

Christian Rasmussen (3124) - BJARNE´S AUTOLAKERING JELS

00:44:56

14

Jakob Dich Larsen (3092)

00:46:30

15

Malte Hansen (3024) - Jels If

00:47:38

16

Jacob Lyhne Hansen (3062) - 1981

00:50:34

17

Mikkel Schmidt (3063)

00:50:37

18

Tobias Callesen (3123)

00:59:16

19

Villum Richard Schou (3083)

DNS


5,5 km piger/kvinder (op til og med 19 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Cecilie Bertelsen (3088)

00:32:50

2

Amalie Bergmann (3028)

00:34:41

3

Anna Weltz Sørensen (3000) - Jels IF

00:35:25

4

Agnes Dich Larsen (3093)

00:37:37

5

Freja Johansen (3131)

00:38:15

6

Mille-Marie Bergmann (3026)

00:38:16

7

Emilie Schmidt (3061) - 2005

00:57:00

8

Emma Schmidt (3060) - 1981

00:59:11


5,5 km mænd (20-49 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Fredrik Fyksen Lund (3097) - OSI Friidrett

00:19:41

2

Ole Bang-Hansen (3130)

00:22:29

3

Jens Laasholdt (3120) - Aarhus 1900 Triathlon

00:23:59

4

Lennart Jepsen (3035)

00:24:14

5

Michael Rudbeck (3022)

00:24:25

6

Jesper Steentoft (3033)

00:25:09

7

Mads Laasholdt (3119) - KTK

00:25:47

8

Jonas Fristed Andersen (3117)

00:26:00

9

Allan Ellegaard (3085)

00:26:10

10

Jesper Lund (3116) - Jels Frivillige Brandværn

00:26:14

11

Ronni Jørgensen (3107) - Dinesen Floors A/S

00:26:16

12

Torben Pedersen (3016) - Jels IF Løbemotion

00:28:00

13

Mikkel Larsen (3108)

00:28:03

14

Mariusz Wnuczek (3111)

00:28:43

15

Per Petersen (3034)

00:29:43

16

Claus Süberkrüb (3090)

00:30:09

17

Kenneth Boysen (3105)

00:30:50

18

Ebbe Moshage (3036)

00:33:21

19

Lars Johansen (3132)

00:38:23

20

Jesper Toftmann Hansen (3122) - Toftmann Hansen

00:39:44

21

Jørgen Lastein (3129)

00:44:58

22

Brian Hansen (3023) - Jels Løbemotion

00:47:39

23

Marc Schmidt (3059) - 1981

00:50:39

24

Jeppe Lundby (3126)

DNF

25

Henrik Nielsen (3009) - Jels Frivillige Brandværn

DNS

26

Peter Skott Carlsen (3017) - Trekantbrand Middelfart

DNS

27

Emil Labich (3025) - Trekantbrand Middelfart

DNS

28

Dennis Carøe Zepernick Christensen (3038)

DNS

29

Frank Richard Schou (3084)

DNS


5,5 km kvinder (20-49 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Tea Sætereng (3096) - OSI Friidrett

00:21:36

2

Dorthe Hansen (3133)

00:26:32

3

Linda De-la-Motte (3081) - ØVIF Løb

00:26:51

4

Anne Jessen (3010)

00:27:35

5

Maria Wraae Krogh Rudolph (3032) - 1982

00:27:56

6

Janni Hansen (3018) - Stepping FUT

00:28:12

7

Marlene Juhl Pedersen (3100) - Dinesen Floors A/S

00:28:53

8

Jannie De-la-Motte (3082) - ØVIF Løb

00:30:42

9

Heidi Linding (3098) - Jels IF Løbemotion

00:30:49

10

Pernille Poulsen (3058) - Gram A/S

00:31:36

11

Pia Hjørnholm Christensen (3080) - Vejen Løbemotion

00:31:43

12

Lone Dahl (3115)

00:32:48

13

Marie Bertelsen (3087)

00:33:00

14

Anette (3015) - Jels

00:33:32

15

Lene Oster Süberkrüb (3001) - Jels If Løbemotion

00:35:21

16

Heidi Hansen (3066) - Vejen Løbemotion

00:36:01

17

MARIA-LOUISE BERGMANN (3027)

00:36:04

18

Tina Dybkjær Jensen (3094) - Jels Løbemotion

00:36:30

19

Britta Boje (3052)

00:37:02

20

Winnie Krüger (3029)

00:37:28

21

Anne F. Rudbeck (3021)

00:37:29

22

Marlene Hjort Sørensen (3086) - Kongeå Honning

00:37:32

23

Line Byg (3039)

00:38:26

24

Tina Gunde Hansen (3014) - Stepping

00:38:42

25

Heidi Gellert Boeriis (3114)

00:39:46

26

Linda Dudek (3047)

00:41:35

27

Lærke Holst Jørgensen (3048)

00:43:25

28

Louise Dich Larsen (3091)

00:46:31

29

Simone Jessing Stokholm (3049)

00:47:02

30

Margit Weltz Sørensen (3042) - Jels IF

00:47:11

31

Bettina Scholz (3099) - Dinesen Floors A/S

DNF

32

Monica Rathleff Pape (3106)

DNF

33

Charlotte Frandsen (3004)

DNS

34

Karina Larsen (3008)

DNS


5,5 km mænd (50 år eller derover):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Johannes Boje (3053)

00:26:07

2

Arne Skjold Christensen (3113) - Øster Lindet Idrætsforening

00:27:26

3

Jens Bloch Jensen (3044) - Øster Lindet Idrætsforening

00:29:08

4

Egon Segelund (3031)

00:29:33

5

Kurt Østergaard (3073) - Vejen Løbemotion

00:31:58

6

Jan Rosenberg (3112)

00:32:06

7

Hans Peter Lautrup (3040)

00:32:12

8

Arne Sandberg (3134)

00:32:57

9

Jørn Nehlsen (3101) - Dinesen Floors A/S

00:33:23

10

TorbenMøller Jensen (3019)

00:35:34

11

Hans Erik Berthelsen (3056) - Gram A/S

00:35:45

12

Jørgen S. Jørgensen (3070) - Vejen Løbemotion

00:36:34

13

Kim Christensen (3069) - Vejen Løbemotion

00:37:35

14

Poul Bennetsen (3013) - Rødding Løbeklub

00:39:27

15

Bjarne E. Andresen (3079) - Vejen Løbemotion

DNS


5,5 km kvinder (50 år eller derover):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Lis Aalling (3064) - Brørup Løbeklub

00:28:21

2

Ulla Christensen (3051) - Stepping FUT

00:28:56

3

Lone H. Knudsen (3076) - Vejen Løbemotion

00:29:38

4

Eva B. Pedersen (3103) - Dinesen Floors A/S

00:30:08

5

Sonja Christensen (3037) - Vamdrup Runners

00:31:47

6

Elisabeth Laasholdt (3118) - Rødekro Tri Og Motion

00:31:50

7

Mona Christensen (3006) - Stepping FUT

00:32:15

8

Asta Davidsen (3095)

00:32:20

9

Anna Margrethe (3054) - Park Run

00:34:03

10

Karin Thomsen (3125)

00:34:14

11

Ghita Palmelund (3067) - Vejen Løbemotion

00:35:14

12

Anette Motzkus (3030)

00:36:24

13

Ella Lisberg Larsen (3055)

00:36:29

14

Birthe Nymark (3011)

00:36:47

15

Birgit Olesen (3043) - Vejen Løbemotion

00:37:14

16

Birgit S. Waluga (3078) - Vejen Løbemotion

00:37:36

17

Vivi H. Højsager (3102) - Dinesen Floors A/S

00:37:51

18

Birthe Nesager (3071) - Vejen Løbemotion

00:37:53

19

Henny Nielsen (3075) - Vejen Løbemotion

00:38:03

20

Alice Luff (3012) - Rødding Løbeklub

00:38:48

21

Anita Wilhardt (3020) - Medius

00:39:56

22

Lena Daugaard Pedersen (3068) - Vejen Løbemotion

00:41:40

23

Anette Faarbæk (3065) - Vejen Løbemotion

00:42:36

24

Kirsten Lewandovski (3007)

00:46:18

25

Else Marie Hviid (3005)

DNS

26

Jytte Arnfred (3057) - Gram A/S

DNS

27

Britta Nylin (3074) - Vejen Løbemotion

DNS

28

Ruth Nielsen (3104)

DNS


10,0 km drenge/mænd (op til og med 19 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Peter Skov Jørgensen (4015) - Sommersted

00:53:40

2

Mikkel Byriel Salk (4020) - BB Regnskab

00:58:05


10,0 km mænd (20-49 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Bo Dudek (4031) - SIGN Sport / Roobar

00:39:24

2

Ole Pedersen (4062)

00:40:10

3

Frank Christensen (4066) - Vejle If - DHK

00:40:59

4

Thomas Hansen (4065)

00:43:17

5

Morten Ricksen (4021)

00:44:15

6

Lars Peter Olesen (4067)

00:47:37

7

Claus Hermansen (4072)

00:47:44

8

Hans-Jørgen Burkal (4059)

00:48:29

9

Mike V Sørensen (4032) - Jels Løbemotion

00:48:34

10

Kurt Hjorth Madsen (4056) - Rødding Tri Og Motion

00:49:48

11

Jørgen Viuf-Herseth (4010)

00:51:19

12

Brian Friis Pedersen (4060)

00:52:21

13

Rasmus B. Vilhelmsen (4005)

00:53:25

14

Danni Kristensen (4033) - Jels Løbemotion

00:53:59

15

Morten Lund Thomsen (4041) - Vejen Løbemotion

00:55:40

16

Jan Nicolaisen Gravgaard (4012) - Jels If

00:56:01

17

Jesper Munk Hansen (4007)

00:58:47

18

Jesper Schoubo Povlsen (4016) - 1984

01:00:15

19

Morten Schøsler (4029) - Team Schøsler

01:01:22

20

Bo Süberkrüb (4002) - Jels If Løbemotion

DNF

21

Peter Johansen (4000)

DNS


10,0 km kvinder (20-49 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Louise Bladt (4003)

00:49:09

2

Ulla Spiele (4027) - TRI2000

00:49:57

3

Joan A. Jensen (4008)

00:51:35

4

Pernille Lauridsen (4050) - SGI LØB

00:51:38

5

Tanja Gabelgaard (4061)

00:52:20

6

Jennie (4004)

00:53:24

7

Lisa Hedekær (4026) - Haderslev Tri2000

00:53:36

8

Connie Retz (4074)

00:53:37

9

Line Nymark Gamst (4006)

00:54:33

10

Trine Høhrmann (4024)

00:57:42

11

Helle Hausted (4063)

00:57:56

12

Anja Pedersen (4064) - Opstrammeren

00:58:29

13

Rasmussen (4023)

00:58:37

14

Petersen (4022)

00:58:38

15

Yvonne Luff Gottfredsen (4058) - TRI2000 Haderslev

01:00:13

16

Mia Petersen (4014) - Jels IF Løbemotion

01:01:53

17

Pia Olesen (4068)

01:04:32

18

Ida Herlev Nielsen (4018)

01:04:40

19

Lene Vinther (4001) - Vejen Løbemotion

01:05:54


10,0 km mænd (50 år eller derover):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Per Brink (4057) - Rødding Motion Og Triathlon Klub

00:41:41

2

Flemming Sørensen (4046) - Kongeå Honning

00:45:04

3

Peter Bonniksen (4071)

00:45:25

4

Poul Bruun (4070)

00:46:30

5

Erik M. V. Sørensen (4044) - Brørup Løbeklub

00:46:44

6

Thomas Littrup (4042) - Vejen Løbemotion

00:47:07

7

Åge Hansen (4037) - Vedsted Landbohjem

00:54:19

8

Hans Jørgen Muurholm (4036)

00:54:23

9

Mogens Sylvester (4048) - AAIG AAbenraa Gram

00:55:44

10

Jes Imer (4040) - Vejen Løbemotion

00:55:48

11

Jørn Osker Dalsgaard (4028)

00:56:10

12

Johannes Nicolajsen (4030) - Rødding Triathlon Klub

00:56:17

13

Søren Knudsen (4073)

00:56:40

14

Steffen Juhl (4019) - 1968

00:57:27

15

Kim Retz (4045) - Jels If Løbemotion

00:57:34

16

Finn Storm (4009)

00:58:51

17

Gjerluf Hansen (4035) - Brørup Løbeklub

00:58:53

18

Søren Knudsen (4051) - Hoptrup Marstrup IF

00:59:25

19

Hans Peter Paulsen (4055)

01:00:27

20

Kim Nielsen (4034) - Jels IF Løbemotion

01:02:16

21

Mogens Guldberg Jepsen (4025) - Rødding Tri Klub

01:04:15

22

Poul Erik Olesen (4043) - Vejen Løbemotion

01:10:13

23

Poul Erik Nesager (4039) - Vejen Løbemotion

DNF


10,0 km kvinder (50 år eller derover):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Helle Borup Jehs Nissen (4038) - Kolding Motion

00:44:54

2

Ulla Lybæk (4013) - Jels IF Løbemotion

00:54:24

3

Helle Overgaard (4052) - HMIF

00:57:22

4

Christine Sandberg (4069)

00:57:48

5

Birthe Thomsen (4053)

00:59:39

6

Jytte Filsø (4049) - Kolding Motion

01:00:35

7

Anne Nonbo Lund (4011)

01:01:00

8

Susanne Mazur (4047)

01:01:39

9

Tina Grosbøl (4054) - Frøs

01:04:38

10

Anita Nielsen (4017) - Alfa Laval Kolding

01:06:02


21,1 km mænd (16-49 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Jonas Jensen (5054)

01:26:33

2

Johnny Simonsen (5032) - Atlética Horsens

01:32:18

3

Erik (5036)

01:34:33

4

Allan Christensen (5026) - Dansk Halvmarathon Klub

01:34:45

5

Nicolai Bertelsen (5025) - Thorlundskou

01:36:05

6

Jakob Worsøe (5010) - Alfa Laval Kolding

01:37:11

7

Nanco De Haan (5029)

01:39:21

8

Søren Thygesen Callesen (5014) - Jels Frivillige Brandværn

01:39:52

9

Thue Nielsen (5045) - Aaig

01:42:03

10

Ulrik Jepsen (5034) - Bov If

01:42:24

11

Michael Kristiansen (5001)

01:42:38

12

Kenneth Kryger Sørensen (5000) - Jels IF

01:42:44

13

Jens (5044) - Team VHS

01:45:06

14

Daniel Hansen (5017)

01:45:12

15

Niels Rossen (5012) - NBSIF / DHK

01:47:22

16

Jakob Højberg Holm (5040)

01:49:10

17

Anders Skov Jørgensen (5007) - Sommersted

01:49:39

18

Steen Jørgensen (5056) - Jels Løbemotion

01:49:40

19

Jeppe Salk (5015) - Jels Løbemotion

01:50:21

20

Tommy Schallert (5035)

01:53:02

21

Rune Stub (5005)

02:11:39

22

Ronni Lauritz Andresen (5030) - Jels Løbemotion

02:21:20


21,1 km kvinder (16-49 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Ulla Due Lange (5011) - IVG/DHK/SGI

01:41:23

2

Karina Christiansen (5004)

01:49:15

3

Karina Kastrup (5051)

01:55:30

4

Maja Povlsen (5009)

02:02:03

5

Karina Houborg (5002)

02:03:18

6

Jannie Skøtt (5049)

02:11:41

7

Nanna Petersen (5050)

02:19:57

8

Dorthe L Lund (5018)

DNS


21,1 km mænd (50 år eller derover):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Jan Aalling (5022) - Brørup Løbeklub

01:25:05

2

Martin Hansen (5052)

01:30:29

3

Henning Ølund (5031) - Odder Atletik Og Motion

01:33:41

4

Bo Thomsen (5037) - Bov IF Løb & Motion

01:42:25

5

Hardy Nielsen (5023) - Vejen Løbemotion

01:42:50

6

Preben Petersen (5038) - DHK

01:47:35

7

Claus Clausen (5033) - Simfit 24/7

01:48:47

8

Søren Thomsen (5055) - Jels IF

01:53:03

9

Hans Thane (5013) - Jels Løbemotion

01:53:07

10

Per Meine (5042)

01:53:39

11

Ove Nielsen (5048)

01:55:20

12

Jørgen Lundby (5053) - Jels IF

01:56:11

13

Henning Appel Larsen (5003) - Hr.

02:00:10

14

Flemming Østergaard (5047) - Team Sdr. Omme IF

02:00:21

15

Bjarne Jensen (5008)

02:02:14

16

Kim Gottfriedsen (5021) - Privat

02:03:42

17

Per Villadsen (5019) - Idrætsforeningen Flyvestation Skrydstrup

02:05:56

18

Steen Jessen (5028)

02:06:27

19

Peter Arendt Nielsen (5024) - Vejen Løbemotion

02:09:11

20

Laurits Petersen (5027)

DNS


21,1 km kvinder (50 år eller derover):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Birgitte Brinck-Jensen (5043) - Fredericia Triathlon Team

01:52:05

2

Gitte Meine (5041)

01:53:37

3

Jette Tønder (5039) - DHK

02:03:15

4

Eicke Warnckr (5046)

02:03:17

5

Anne Marie Harbo (5016) - Dansk Halvmarathonklub

DNS

  • Frøs Sparekasse
  • FestiValhal
  • Jels Motel & Sportscenter
  • Arnum Rør ApS
  • Drej Ind
  • Entreprenør Jan Nørgaard
  • FB Camping Service ApS
  • Grønnebæk Auto ApS
  • HH Jels Maskin Udlejning
  • Jels Biler ApS
  • Jels Blikkenslagerfirma ApS
  • Jels Møbler & Gulve
  • KB Portservice
  • KM El-teknik ApS
  • Lindab Profil A/S
  • LTI Danmark P/S
  • Mølby Malerforretning
  • Mini Entreprenøren Jels ApS
  • Murergrej.dk
  • OK Skilte & Print ApS
  • PN Maskiner A/S
  • Pro-Plan Interaktiv A/S
  • Royal Oak Golf Club
  • SuperBrugsen
  • Sydjysk Lastvognsservice ApS
  • Vestergaard Nustrup ApS
  • Askegaard Økologisk Vin

  • Blædel Massage

  • Danske Bank

  • DK Betongulve ApS

  • Entreprenør Henrik Nielsen

  • Fugefirmaet

  • Jels Huse ApS

  • Jels Produktforretning ApS

  • Jydsk Auto Aircondition ApS

  • KaffeKaa.dk

  • Lastein Interiør

  • Møller Transport ApS

  • NB Jels Camper ApS

  • PH Datacenter ApS

  • PLJ Computing

  • Rødding Bogtrykkeri ApS

  • Relaxing4you

  • Sønderjyllands Tagdækning ApS

  • Solveigs

  • Toftmann Hansen

  • Tommy P

  • Tonnesen Herretøj

  • Torvets Pizza

  • Tusindfryd

Støt vores sponsorer!
De støtter os!