Følg Jels IF Løbemotion på facebook

Få nyhederne direkte i indbakken - tilmeld dig her

Deltagerliste til Frøs Vikingeløb 2019

Herunder kan du se dem som allerede er tilmeldt til Frøs Vikingeløb 2019. Der er indtil videre tilmeldt 316 deltagere.


2,0 km børneløb:

Startnr.

Navn - Klub/Firma

1000

Anton Nicolaisen Johansen - Jels IF

1001

Villads Andreas Schmidt - Jels IF

1002

Nellie Dorthea Schmidt - Jels IF

1003

Mads Nicolaisen Gravgaard - Jels If

1004

Alexander Mosekjær Callesen - Jels Frivillige Brandværn

1005

Jonathan Bergmann

1006

Thilde Rudolph

1007

Freya Rudolph

1008

Emma Rudolph

1009

Cecilia Malik Bach

1010

Smilla Lowa Bach

1011

Andreas Lund

1012

Mikkel Lund

1013

Noah Carøe Zepernick Christensen

1014

Alberte Carøe Zepernick Christensen

1015

Jakob Ambrosius Underbjerg

1016

Josefine Kryger Sørensen - JelsIF

1017

Amaia Luise Schou

1018

Carl Richard Schou

1019

Norma Carøe Zepernick Christensen

1020

Villads Nymark Gamst

1021

Sigurd Fuchs-Larsen

1022

Alba Fuchs-Larsen

1023

Christiane Jørgensen

1024

Lukas Lund Madsen - Jels IF

1025

Malthe Lund Madsen - Jels IF

1026

Helle K. Madsen

1027

Frederik Rasmussen - BJARNE´S AUTOLAKERING JELS

1028

Søren Rasmussen - BJARNE´S AUTOLAKERING JELS

1029

Sigurd Lastein

1030

Luca Tjørnelund Thomhav

1031

Agnes Bang-Hansen

1032

Alfred Bang-Hansen

1033

Alberte Johansen

1034

Mette Johansen

1035

Ellen Lildballe

1036

Paul Lildballe


5,0 km WALK/GÅTUR:

Startnr.

Navn - Klub/Firma

2000

Alise Falk

2001

Karina Falk Toft

2002

Diana Falk

2003

Birgit Nielsen - Løgumkloster Løbemotion

2004

Claus Amstrup Poulsen

2005

Cecilie Amstrup Poulsen

2006

Dorthe Callesen

2007

Arne Callesen

2008

Annette Leth

2009

Vera Skovrup

2010

Inge Foss

2011

Gitte Nielsson - GitteNielsson.dk

2012

Kirsten Rungholm - Hjarup Runners

2013

Jesper Rungholm - Hjarup Runners

2014

Ulla Søndergaard - Vejen Løbemotion

2015

Annette Præst - Vejen Løbemotion


5,5 km drenge/mænd (op til og med 19 år):

Startnr.

Navn - Klub/Firma

3002

Victor Oster Süberkrüb - Jels If Løbemotion

3003

Kasper Kühne

3024

Malte Hansen - Jels If

3041

Nikolaj Kryger Sørensen - Jels IF

3045

Alexander Dudek

3046

Nicolas Dudek

3050

Oliver Kryger Sørensen - Jels IF

3062

Jacob Lyhne Hansen - 1981

3063

Mikkel Schmidt

3083

Villum Richard Schou

3089

Frederik Bertelsen - Fredsie Pretsie

3092

Jakob Dich Larsen

3109

Sander Fuchs-Larsen

3110

Kacper Wnuczek

3121

Hugo Toftmann Hansen - Toftmann Hansen

3123

Tobias Callesen

3124

Christian Rasmussen - BJARNE´S AUTOLAKERING JELS

3127

Victor Lastein

3128

Albert Lastein


5,5 km piger/kvinder (op til og med 19 år):

Startnr.

Navn - Klub/Firma

3000

Anna Weltz Sørensen - Jels IF

3026

Mille-Marie Bergmann

3028

Amalie Bergmann

3060

Emma Schmidt - 1981

3061

Emilie Schmidt - 2005

3088

Cecilie Bertelsen

3093

Agnes Dich Larsen

3131

Freja Johansen


5,5 km mænd (20-49 år):

Startnr.

Navn - Klub/Firma

3009

Henrik Nielsen - Jels Frivillige Brandværn

3016

Torben Pedersen - Jels IF Løbemotion

3017

Peter Skott Carlsen - Trekantbrand Middelfart

3022

Michael Rudbeck

3023

Brian Hansen - Jels Løbemotion

3025

Emil Labich - Trekantbrand Middelfart

3033

Jesper Steentoft

3034

Per Petersen

3035

Lennart Jepsen

3036

Ebbe Moshage

3038

Dennis Carøe Zepernick Christensen

3059

Marc Schmidt - 1981

3084

Frank Richard Schou

3085

Allan Ellegaard

3090

Claus Süberkrüb

3097

Fredrik Fyksen Lund - OSI Friidrett

3105

Kenneth Boysen

3107

Ronni Jørgensen - Dinesen Floors A/S

3108

Mikkel Larsen

3111

Mariusz Wnuczek

3116

Jesper Lund - Jels Frivillige Brandværn

3117

Jonas Fristed Andersen

3119

Mads Laasholdt - KTK

3120

Jens Laasholdt - Aarhus 1900 Triathlon

3122

Jesper Toftmann Hansen - Toftmann Hansen

3126

Jeppe Lundby

3129

Jørgen Lastein

3130

Ole Bang-Hansen

3132

Lars Johansen


5,5 km kvinder (20-49 år):

Startnr.

Navn - Klub/Firma

3001

Lene Oster Süberkrüb - Jels If Løbemotion

3004

Charlotte Frandsen

3008

Karina Larsen

3010

Anne Jessen

3014

Tina Gunde Hansen - Stepping

3015

Anette - Jels

3018

Janni Hansen - Stepping FUT

3021

Anne F. Rudbeck

3027

MARIA-LOUISE BERGMANN

3029

Winnie Krüger

3032

Maria Wraae Krogh Rudolph - 1982

3039

Line Byg

3042

Margit Weltz Sørensen - Jels IF

3047

Linda Dudek

3048

Lærke Holst Jørgensen

3049

Simone Jessing Stokholm

3052

Britta Boje

3058

Pernille Poulsen - Gram A/S

3066

Heidi Hansen - Vejen Løbemotion

3080

Pia Hjørnholm Christensen - Vejen Løbemotion

3081

Linda De-la-Motte - ØVIF Løb

3082

Jannie De-la-Motte - ØVIF Løb

3086

Marlene Hjort Sørensen - Kongeå Honning

3087

Marie Bertelsen

3091

Louise Dich Larsen

3094

Tina Dybkjær Jensen - Jels Løbemotion

3096

Tea Sætereng - OSI Friidrett

3098

Heidi Linding - Jels IF Løbemotion

3099

Bettina Scholz - Dinesen Floors A/S

3100

Marlene Juhl Pedersen - Dinesen Floors A/S

3106

Monica Rathleff Pape

3114

Heidi Gellert Boeriis

3115

Lone Dahl

3133

Dorthe Hansen


5,5 km mænd (50 år eller derover):

Startnr.

Navn - Klub/Firma

3013

Poul Bennetsen - Rødding Løbeklub

3019

TorbenMøller Jensen

3031

Egon Segelund

3040

Hans Peter Lautrup

3044

Jens Bloch Jensen - Øster Lindet Idrætsforening

3053

Johannes Boje

3056

Hans Erik Berthelsen - Gram A/S

3069

Kim Christensen - Vejen Løbemotion

3070

Jørgen S. Jørgensen - Vejen Løbemotion

3073

Kurt Østergaard - Vejen Løbemotion

3079

Bjarne E. Andresen - Vejen Løbemotion

3101

Jørn Nehlsen - Dinesen Floors A/S

3112

Jan Rosenberg

3113

Arne Skjold Christensen - Øster Lindet Idrætsforening

3134

Arne Sandberg


5,5 km kvinder (50 år eller derover):

Startnr.

Navn - Klub/Firma

3005

Else Marie Hviid

3006

Mona Christensen - Stepping FUT

3007

Kirsten Lewandovski

3011

Birthe Nymark

3012

Alice Luff - Rødding Løbeklub

3020

Anita Wilhardt - Medius

3030

Anette Motzkus

3037

Sonja Christensen - Vamdrup Runners

3043

Birgit Olesen - Vejen Løbemotion

3051

Ulla Christensen - Stepping FUT

3054

Anna Margrethe - Park Run

3055

Ella Lisberg Larsen

3057

Jytte Arnfred - Gram A/S

3064

Lis Aalling - Brørup Løbeklub

3065

Anette Faarbæk - Vejen Løbemotion

3067

Ghita Palmelund - Vejen Løbemotion

3068

Lena Daugaard Pedersen - Vejen Løbemotion

3071

Birthe Nesager - Vejen Løbemotion

3074

Britta Nylin - Vejen Løbemotion

3075

Henny Nielsen - Vejen Løbemotion

3076

Lone H. Knudsen - Vejen Løbemotion

3078

Birgit S. Waluga - Vejen Løbemotion

3095

Asta Davidsen

3102

Vivi H. Højsager - Dinesen Floors A/S

3103

Eva B. Pedersen - Dinesen Floors A/S

3104

Ruth Nielsen

3118

Elisabeth Laasholdt - Rødekro Tri Og Motion

3125

Karin Thomsen


10,0 km drenge/mænd (op til og med 19 år):

Startnr.

Navn - Klub/Firma

4015

Peter Skov Jørgensen - Sommersted

4020

Mikkel Byriel Salk - BB Regnskab


10,0 km mænd (20-49 år):

Startnr.

Navn - Klub/Firma

4000

Peter Johansen

4002

Bo Süberkrüb - Jels If Løbemotion

4005

Rasmus B. Vilhelmsen

4007

Jesper Munk Hansen

4010

Jørgen Viuf-Herseth

4012

Jan Nicolaisen Gravgaard - Jels If

4016

Jesper Schoubo Povlsen - 1984

4021

Morten Ricksen

4029

Morten Schøsler - Team Schøsler

4031

Bo Dudek - SIGN Sport / Roobar

4032

Mike V Sørensen - Jels Løbemotion

4033

Danni Kristensen - Jels Løbemotion

4041

Morten Lund Thomsen - Vejen Løbemotion

4056

Kurt Hjorth Madsen - Rødding Tri Og Motion

4059

Hans-Jørgen Burkal

4060

Brian Friis Pedersen

4062

Ole Pedersen

4065

Thomas Hansen

4066

Frank Christensen - Vejle If - DHK

4067

Lars Peter Olesen

4072

Claus Hermansen


10,0 km kvinder (20-49 år):

Startnr.

Navn - Klub/Firma

4001

Lene Vinther - Vejen Løbemotion

4003

Louise Bladt

4004

Jennie

4006

Line Nymark Gamst

4008

Joan A. Jensen

4014

Mia Petersen - Jels IF Løbemotion

4018

Ida Herlev Nielsen

4022

Petersen

4023

Rasmussen

4024

Trine Høhrmann

4026

Lisa Hedekær - Haderslev Tri2000

4027

Ulla Spiele - TRI2000

4050

Pernille Lauridsen - SGI LØB

4058

Yvonne Luff Gottfredsen - TRI2000 Haderslev

4061

Tanja Gabelgaard

4063

Helle Hausted

4064

Anja Pedersen - Opstrammeren

4068

Pia Olesen

4074

Connie Retz


10,0 km mænd (50 år eller derover):

Startnr.

Navn - Klub/Firma

4009

Finn Storm

4019

Steffen Juhl - 1968

4025

Mogens Guldberg Jepsen - Rødding Tri Klub

4028

Jørn Osker Dalsgaard

4030

Johannes Nicolajsen - Rødding Triathlon Klub

4034

Kim Nielsen - Jels IF Løbemotion

4035

Gjerluf Hansen - Brørup Løbeklub

4036

Hans Jørgen Muurholm

4037

Åge Hansen - Vedsted Landbohjem

4039

Poul Erik Nesager - Vejen Løbemotion

4040

Jes Imer - Vejen Løbemotion

4042

Thomas Littrup - Vejen Løbemotion

4043

Poul Erik Olesen - Vejen Løbemotion

4044

Erik M. V. Sørensen - Brørup Løbeklub

4045

Kim Retz - Jels If Løbemotion

4046

Flemming Sørensen - Kongeå Honning

4048

Mogens Sylvester - AAIG AAbenraa Gram

4051

Søren Knudsen - Hoptrup Marstrup IF

4055

Hans Peter Paulsen

4057

Per Brink - Rødding Motion Og Triathlon Klub

4070

Poul Bruun

4071

Peter Bonniksen

4073

Søren Knudsen


10,0 km kvinder (50 år eller derover):

Startnr.

Navn - Klub/Firma

4011

Anne Nonbo Lund

4013

Ulla Lybæk - Jels IF Løbemotion

4017

Anita Nielsen - Alfa Laval Kolding

4038

Helle Borup Jehs Nissen - Kolding Motion

4047

Susanne Mazur

4049

Jytte Filsø - Kolding Motion

4052

Helle Overgaard - HMIF

4053

Birthe Thomsen

4054

Tina Grosbøl - Frøs

4069

Christine Sandberg


21,1 km mænd (16-49 år):

Startnr.

Navn - Klub/Firma

5000

Kenneth Kryger Sørensen - Jels IF

5001

Michael Kristiansen

5005

Rune Stub

5007

Anders Skov Jørgensen - Sommersted

5010

Jakob Worsøe - Alfa Laval Kolding

5012

Niels Rossen - NBSIF / DHK

5014

Søren Thygesen Callesen - Jels Frivillige Brandværn

5015

Jeppe Salk - Jels Løbemotion

5017

Daniel Hansen

5025

Nicolai Bertelsen - Thorlundskou

5026

Allan Christensen - Dansk Halvmarathon Klub

5029

Nanco De Haan

5030

Ronni Lauritz Andresen - Jels Løbemotion

5032

Johnny Simonsen - Atlética Horsens

5034

Ulrik Jepsen - Bov If

5035

Tommy Schallert

5036

Erik

5040

Jakob Højberg Holm

5044

Jens - Team VHS

5045

Thue Nielsen - Aaig

5054

Jonas Jensen

5056

Steen Jørgensen - Jels Løbemotion


21,1 km kvinder (16-49 år):

Startnr.

Navn - Klub/Firma

5002

Karina Houborg

5004

Karina Christiansen

5009

Maja Povlsen

5011

Ulla Due Lange - IVG/DHK/SGI

5018

Dorthe L Lund

5049

Jannie Skøtt

5050

Nanna Petersen

5051

Karina Kastrup


21,1 km mænd (50 år eller derover):

Startnr.

Navn - Klub/Firma

5003

Henning Appel Larsen - Hr.

5008

Bjarne Jensen

5013

Hans Thane - Jels Løbemotion

5019

Per Villadsen - Idrætsforeningen Flyvestation Skrydstrup

5021

Kim Gottfriedsen - Privat

5022

Jan Aalling - Brørup Løbeklub

5023

Hardy Nielsen - Vejen Løbemotion

5024

Peter Arendt Nielsen - Vejen Løbemotion

5027

Laurits Petersen

5028

Steen Jessen

5031

Henning Ølund - Odder Atletik Og Motion

5033

Claus Clausen - Simfit 24/7

5037

Bo Thomsen - Bov IF Løb & Motion

5038

Preben Petersen - DHK

5042

Per Meine

5047

Flemming Østergaard - Team Sdr. Omme IF

5048

Ove Nielsen

5052

Martin Hansen

5053

Jørgen Lundby - Jels IF

5055

Søren Thomsen - Jels IF


21,1 km kvinder (50 år eller derover):

Startnr.

Navn - Klub/Firma

5016

Anne Marie Harbo - Dansk Halvmarathonklub

5039

Jette Tønder - DHK

5041

Gitte Meine

5043

Birgitte Brinck-Jensen - Fredericia Triathlon Team

5046

Eicke Warnckr


» Tilmeld dig lige her «

  • Frøs Sparekasse
  • FestiValhal
  • Jels Motel & Sportscenter
  • Arnum Rør ApS
  • Drej Ind
  • Entreprenør Jan Nørgaard
  • FB Camping Service ApS
  • Grønnebæk Auto ApS
  • HH Jels Maskin Udlejning
  • Jels Biler ApS
  • Jels Blikkenslagerfirma ApS
  • Jels Møbler & Gulve
  • KB Portservice
  • KM El-teknik ApS
  • Lindab Profil A/S
  • LTI Danmark P/S
  • Mølby Malerforretning
  • Mini Entreprenøren Jels ApS
  • Murergrej.dk
  • OK Skilte & Print ApS
  • PN Maskiner A/S
  • Pro-Plan Interaktiv A/S
  • Royal Oak Golf Club
  • SuperBrugsen
  • Sydjysk Lastvognsservice ApS
  • Vestergaard Nustrup ApS
  • Askegaard Økologisk Vin

  • Blædel Massage

  • Danske Bank

  • DK Betongulve ApS

  • Entreprenør Henrik Nielsen

  • Fugefirmaet

  • Jels Huse ApS

  • Jels Produktforretning ApS

  • Jydsk Auto Aircondition ApS

  • KaffeKaa.dk

  • Lastein Interiør

  • Møller Transport ApS

  • NB Jels Camper ApS

  • PH Datacenter ApS

  • PLJ Computing

  • Rødding Bogtrykkeri ApS

  • Relaxing4you

  • Sønderjyllands Tagdækning ApS

  • Solveigs

  • Toftmann Hansen

  • Tommy P

  • Tonnesen Herretøj

  • Torvets Pizza

  • Tusindfryd

Støt vores sponsorer!
De støtter os!