Følg Jels IF Løbemotion på facebook

Få nyhederne direkte i indbakken - tilmeld dig her

Frøs Vikingeløb 2015 - resultater

Du kan hente dit diplom ved at klikke på dit startnummer.

Børneløb 2,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Anton Siig Nielsen (1049)

00:08:46

2

Mthias Erlang Skafte (1048)

00:08:49

3

Oliver Kryger Sørensen (1031) - Jels If Løbemotion

00:09:51

4

Frederik Højgaard Bertelsen (1006)

00:09:52

5

Silas Thomhav (1040)

00:09:59

6

Anne Christine Lorenzen Pedersen (1012) - Vuif

00:10:29

7

Trille Bronée (1015)

00:10:33

8

Magnus Kjelde Larsen (1038)

00:10:54

9

Albert Lastein (1057)

00:11:34

10

Rune Berg Hansen (1009) - Vamdrup Runners

00:11:36

11

Nick Miersch (1047)

00:11:38

12

Mathias Steenfat (1052)

00:11:41

13

Magnus Lindberg (1055)

00:11:47

14

Bastian Schmidt (1034)

00:11:49

15

Cecilie Højgaard Bertelsen (1007)

00:11:52

16

Agnes Dich Larsen (1030)

00:11:53

17

Tristan Thomhav (1041)

00:12:01

18

Glenn Thomhav (1039)

00:12:03

19

Louise Laugesen (1017) - Jels If Løbemotion

00:12:09

20

Freja Laugesen (1016) - Jels If Løbemotion

00:12:10

21

Mads Spangsberg Petersen (1045) - Jels If Løbemotion

00:12:17

22

Hjalte Nicolaisen Johansen (1024) - Jels If Løbemotion

00:12:28

23

Niklas Kruse (1028)

00:12:33

24

Malte Walz (1051)

00:12:35

25

Malou Trapp (1026)

00:12:36

26

Amaia Luise Schou (1025)

00:12:46

27

Patrick Bjergaard Nørhede (1056)

00:12:51

28

Julie Berg Hansen (1008) - Vamdrup Runners

00:12:58

29

Victor G. K. Nielsen (1014)

00:13:04

30

Magnus Steenfat (1003)

00:13:08

31

Freja Kristensen (1053)

00:13:34

32

Freja Dahm Johansen (1036)

00:13:38

33

Jakob Dich Larsen (1029)

00:13:43

34

Sander Fuchs-larsen (1010)

00:13:46

35

Sigurd Fuchs-larsen (1011)

00:13:48

36

Anna Weltz Sørensen (1001) - Jels If Løbemotion

00:13:58

37

Ellen J. Lassen (1004)

00:14:00

38

Josefine Kryger Sørensen (1033) - Jels If Løbemotion

00:14:29

39

Nikolaj Kryger Sørensen (1046) - Jels If Løbemotion

00:14:34

40

Mads Kjelde Larsen (1032)

00:14:43

41

Charlotte Kjelde (1037)

00:14:44

42

Andrea Jensen (1018)

00:14:47

43

Dicte Muff Fyhn (1022)

00:14:48

44

Ida Haaning (1054)

00:15:08

45

Clare Muff Fyhn (1021)

00:15:10

46

Victor Lastein (1058)

00:15:40

47

Emma Børgager Jensen (1043)

00:15:55

48

Jonas Steenfat (1002)

00:18:16

49

Silje G. K. Nielsen (1013)

00:18:55

50

Hugo Toftmann Hansen (1059)

00:19:20

51

Tore Gejlager (1042)

00:19:53

52

Lærke Holm Hansen (1027)

00:19:57

53

Emilie Børgager Junker (1044)

00:21:04

54

Anton Nicolaisen Johansen (1023) - Jels If Løbemotion

00:21:51

55

Emma Brøchner Kristensen (1019)

00:22:20

56

Alberte Dahm Johansen (1035)

00:22:25

57

Mikkel Brøchner Kristensen (1020)

00:22:30

58

Marie Højgaard Bertelsen (1005)

DNF


Drenge 5,5 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Nikolaj Kyed Jensen (2150) - Jels If Løbemotion

00:22:20

2

Asger N. Hansen (2178) - Jels Løbemotion

00:24:35

3

Nils Hansen (2021) - Lauftreff Harsefeld

00:24:46

4

Emil Kruse (2167)

00:28:04

5

Marcus Trapp (2160)

00:28:16

6

Simon Møller (2180)

00:28:17

7

Mads Jensen (2099)

00:28:20

8

Filip Schougaard (2026) - Kb

00:30:26

9

Rasmus Hyldal Kristiansen (2101)

00:30:59

10

Magnus Arndal Fabricius (2165)

00:31:05

11

Jonas Kristensen (2188)

00:31:45

12

Andreas Spangsberg Petersen (2185) - Jels If Løbemotion

00:32:04

13

Kristian Hylddal Kristiansen (2100)

00:32:36

14

Lukas Rossander Nielsen (2070) - Jels If Løbemotion

00:32:40

15

Sebastian (2175)

00:32:41

16

Jacob Holm Hansen (2146)

00:33:40

17

Oliver Møller (2194)

00:34:13

18

Gustav Dammose (2198)

00:35:55

19

Emil Walz (2192)

00:36:43

20

Magnus Odder Jepsen (2154)

00:41:07

21

Tobias Bonde (2134) - Team Bonde

00:41:50

22

Anders Skov Jørgensen (2163) - Nyform

DNS

23

Peter Skov Jørgensen (2164) - Nyform

DNS

24

Magnus (2171)

DNS

25

Mads Clausen (2137) - Jels If Løbemotion

DNS


Piger 5,5 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Alma Fristed Andersen (2097)

00:28:02

2

Laura Carstensen (2169)

00:30:03

3

Line Lisberg Retz (2105) - Jels If Løbemotion

00:30:31

4

Anette Kruse Brix (2177) - First Movers

00:31:25

5

Mille Sofia Petersen (2093) - Jels

00:31:29

6

Anna Bro Schultz (2049) - Dykon

00:32:12

7

Liv Gejlager (2181)

00:33:07

8

Svenja Hansen (2020) - Lauftreff Harsefeld

00:33:52

9

Kirstine Kosegarten Knudsen Randerup Løbeklub (2088)

00:34:11

10

Julie Kruse (2186)

00:35:02

11

Lærke Rossander Nielsen (2069) - Jels If Løbemotion

00:36:41

12

Freya Sørensen (2201)

00:37:48

13

Silje Gejlager (2182)

00:39:18

14

Ditte Odder Jepsen (2153)

00:41:06

15

Karen B. Lassen (2025)

00:41:43

16

Maja Lisberg Retz (2104) - Jels If Løbemotion

00:42:20

17

Dagmar Ellinge Qvist (2173) - Jels If Løbemotion

00:42:21


Mænd 5,5 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Henrik Aalling (2139) - Brørup Løbeklub

00:18:27

2

Søren Ejsing (2183) - Seriøs Og Specifik Træning

00:19:05

3

Bent Rasmussen (2041) - Løb i byparken

00:20:42

4

Claus Skjold Qvist Christensen (2030) - Skjold & Qvist

00:22:18

5

Michael (2162)

00:23:59

6

Jonas Bronée (2092)

00:24:54

7

Per Petersen (2195)

00:25:24

8

Joakim Lassen (2156)

00:25:36

9

Nicolai Nielsen (2158)

00:25:41

10

Brian Schmidt (2174)

00:25:49

11

Brian Skaurup (2143)

00:26:58

12

Jesper Steentoft (2065)

00:27:02

13

Henry Grau (2115) - Christiansfeld Løbeklub

00:27:05

14

Arne Skjold Christensen (2031) - Skjold & Qvist

00:27:39

15

Peder Jensen (2172)

00:28:47

16

Kenneth Wadt (2106) - Kolding Kfum Atletik Og Motion

00:29:10

17

Jan Dahlmann (2015) - Randerup Løbeklub

00:29:12

18

Jimmi Falkenberg (2068)

00:29:53

19

Jens Bloch Jensen (2129)

00:30:12

20

Mathias Lndholm (2142) - Jels

00:30:21

21

Lars Thams Paulsen (2033)

00:30:24

22

Karsten Holm Hansen (2191)

00:30:25

23

Kim Retz (2103) - Jels If Løbemotion

00:30:28

24

Jens Nørhede (2189)

00:30:35

25

Niklas Nomanni (2032)

00:30:39

26

Hans Thane (2054) - Jels If Løbemotion

00:30:41

27

Henrik Arndal (2166)

00:31:14

28

Benny Christensen (2111)

00:31:56

29

Kenneth Kring (2057) - Dinesen

00:32:02

30

Preben Larsen (2190) - Christiansfeld Løbeklub

00:32:24

31

Jørgen Lastein (2197)

00:32:26

32

Henrik Toftmann Dinesen (2007)

00:32:28

33

Esben Poulsen (2064) - Dinesen

00:32:33

34

Frank Wind Hansen (2176)

00:32:48

35

H.p.lautrup (2071)

00:32:50

36

Allan Gram (2124) - Christiansfeld Løbeklub

00:33:13

37

Jesper B. Hansen (2147)

00:33:41

38

Kenneth Gram (2012) - Tyrstrup Brandværn

00:34:07

39

Eigil Dinesen (2096)

00:34:09

40

Ole Sundall (2102)

00:34:16

41

Brian Hansen (2010)

00:34:22

42

Paul Edsen Heesch (2017)

00:34:38

43

Tonny Kruse (2168)

00:35:05

44

Nikolaj Guldberg Larsen (2125) - Christiansfeld Løbeklub

00:35:24

45

Preben Hald (2132) - Bakira

00:35:31

46

Jesper Dammose (2199)

00:35:56

47

Kim Bronée (2091)

00:36:04

48

Karl-egon Klockmann (2144)

00:37:36

49

Per Sørensen (2200)

00:37:49

50

Henrik Nielsen (2037)

00:38:35

51

Danny Booton (2060) - Dinesen

00:39:20

52

Klaus Bonde (2135) - Team Bonde

00:41:51

53

Jens Peder Petersen (2008)

00:43:39

54

Sebastian B. Jensen (2056) - Dinesen

00:44:19

55

Per Achilles (2061) - Dinesen

00:44:45

56

Freddy Rasmussen (2086) - Vejen Løbemotion

00:57:03

57

Michael Schönwiese (2055) - Dinesen

DNF

58

Søren Vestergaard Brydesen (2023)

DNS


Kvinder 5,5 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Line Agergaars (2110) - Rødekro Tri & Motion

00:24:25

2

Dorthe Hansen (2193)

00:26:05

3

Sabrina Hansen (2095) - Brørup Løbeklub

00:28:51

4

Lissen Schougaard (2027) - Fys4care

00:30:27

5

Anna Margrethe Voetmann (2133) - Rødding Løbeklub

00:30:34

6

Charlotte Grau (2112) - Christiansfeld Løbeklub

00:30:37

7

Malene Tondering (2039) - First Movers

00:30:45

8

Jeanne Bork (2131) - Bakira

00:30:53

9

Heidi Linding (2136) - Jels If Løbemotion

00:31:18

10

Anette Lindholm (2046) - Jels

00:31:19

11

Laila Mogensen (2118) - Christiansfeld Løbeklub

00:31:20

12

Linea Lassen (2157)

00:31:24

13

Malene Kristensen (2005)

00:31:28

14

Line Nymark Gamst (2130)

00:31:33

15

Charlotte Jensen (2184)

00:31:46

16

Merete Jørgensen (2179) - Hif

00:31:51

17

Anne Marie Olsen (2117) - Christiansfeld Løbeklub

00:32:19

18

Britt Anna Johannessen (2141)

00:32:21

19

Esther Haar Nielsen (2018)

00:32:22

20

Asta Davidsen (2098)

00:32:27

21

Marie Bertelsen (2149)

00:32:31

22

Mette Fanth (2148)

00:32:32

23

Anny Oksbjerg (2108) - Kolding Kfum Atletik Og Motion

00:32:46

24

Marianne Hansen (2009) - Jels If Løbemotion

00:32:46

25

Christine Dinesen (2059) - Dinesen

00:32:49

26

Dorthe Bertelsen (2014) - Randerup Løbeklub

00:33:22

27

Ghita Palmelund (2078) - Vejen Løbemotion

00:33:29

28

Lene Hansen (2094) - Brørup Løbeklub

00:33:32

29

Dorthe Uth (2050) - Dykon

00:33:37

30

Corina Kyek (2152)

00:33:43

31

Anette Motzkus (2013)

00:33:50

32

Petra Hansen (2019) - Lauftreff Harsefeld

00:33:53

33

Lena Daugaard Pedersen (2084) - Vejen Løbemotion

00:33:59

34

Hanne Steen Hansen (2028)

00:34:08

35

Charlotte J Holm (2002)

00:34:14

36

Sanne Olsen (2051) - Dykon

00:34:15

37

Lene Lund (2040)

00:34:18

38

Jytte Hansen (2038) - Vamdrup Runners

00:34:19

39

Line Bordinggaard Jensen (2042)

00:34:20

40

Janni Hansen (2159)

00:34:43

41

Maj-britt Nielsen (2155)

00:34:56

42

Mona Trapp (2161)

00:35:04

43

Lena Brøchner Nielsen (2043)

00:35:07

44

Anette Fjeldsted Kærgaard-pedersen (2029)

00:35:08

45

Tenna Brøchner Sønderup (2044)

00:35:11

46

Line Stokbro (2123) - Christiansfeld Løbeklub

00:35:13

47

Berit Nielsen (2052) - Dykon

00:35:17

48

Anne Cathrine Christensen (2145)

00:35:29

49

Henny Nielsen (2077) - Vejen Løbemotion

00:35:41

50

Mette skov Andersen (2122) - Christiansfeld Løbeklub

00:35:46

51

Kristina Grosbøl (2067) - Frøs Herreds Sparekasse

00:35:47

52

Anette Knudsen (2196) - Vejen Løbemotion

00:35:51

53

Heidi Hansen (2170) - Vejen Løbemotion

00:35:52

54

Mette Håkansson (2045) - Vamdrup Runners

00:35:54

55

Bodil Baagø (2073) - Vejen Løbemotion

00:36:03

56

Mette Maja Johannessen (2140)

00:36:19

57

Kathrine Ringvad (2116) - Christiansfeld Løbeklub

00:36:20

58

Charlotte Stokholm (2003)

00:36:43

59

Kirsten Johannsen (2119) - Christiansfeld Løbeklub

00:36:52

60

Heidi Walz (2187)

00:36:57

61

Annette Z. Holtz (2107) - Kolding Kfum Atletik Og Motion

00:36:59

62

Susanne Andersen (2114) - Christiansfeld Løbeklub

00:37:03

63

Annette Præst (2082) - Vejen Løbemotion

00:37:29

64

Anita Wilhardt (2109) - Medius Holsted

00:37:38

65

Anne Nielsen (2138)

00:37:40

66

Bettina Scholz (2063) - Dinesen

00:37:46

67

Randi Bronée (2090)

00:38:10

68

Ilse Simonsen (2083) - Vejen Løbemotion

00:38:16

69

Anette Larsen (2036)

00:38:18

70

Anette Faarbæk (2081) - Vejen Løbemotion

00:38:19

71

Vibeke Sibbesen (2035)

00:38:20

72

Lisbeth Flydtkjær (2076) - Vejen Løbemotion

00:38:21

73

Gerda Kristensen (2080) - Vejen Løbemotion

00:38:23

74

Mie Nørgård (2034) - Randerup Løbeklub

00:38:30

75

Birgit Jensen (2053) - Dykon

00:38:42

76

Marlene Hjorth Sørensen (2011)

00:39:03

77

Christina Bjørn (2072) - Vejen Løbemotion

00:39:04

78

Jane Pedersen (2151) - Vamdrup Runners

00:39:10

79

Karina Winther Andersen (2001)

00:39:12

80

Heidi Lassen (2024)

00:39:14

81

Dorthe Thomsen (2074) - Vejen Løbemotion

00:39:16

82

Margit Sørensen Schmidt (2079) - Vejen Løbemotion

00:39:17

83

Grethe Sandberg (2047) - Dykon

00:39:28

84

Bertha Lautrup (2126) - Jels If Løbemotion

00:40:01

85

Vivi Højsager (2062) - Dinesen

00:40:45

86

Anitta Thomsen (2121) - Christiansfeld Løbeklub

00:41:33

87

Pia Grau (2120) - Christiansfeld Løbeklub

00:41:34

88

Charlotte Gogolka (2016) - Randerup Løbeklub

00:43:03

89

Katja Knudsen Randerup Løbeklub (2087)

00:43:04

90

Gudrun Kristensen (2004)

00:43:28

91

Helle Bro Schultz (2048) - Dykon

00:43:38

92

Lærke Anna Nystrup (2113) - Christiansfeld Løbeklub

00:46:23

93

Kirsten Rasmussen (2085) - Vejen Løbemotion

00:46:39

94

Betina Grave (2089)

00:50:09

95

Tineke Lund (2075) - Vejen Løbemotion

DNF

96

Chriss Seiler (2058) - Dinesen

DNF

97

Ingeborg Brydesen (2022)

DNS

98

Maibritt Refshauge (2006)

DNS

99

Line Agnete Bøving (2066) - Jels

DNS


Drenge 10,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Lucas Højsager (3024)

00:52:30

2

Viktor Hjorth Sørensen (3019)

00:57:19

3

Mikkel Salk (3082)

01:10:27


Piger 10,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Rikke Wildfang Gerken (3023)

00:55:05

2

Signe Muurholm (3078) - Jels

01:01:41

3

Katrine Salk (3081)

01:05:48


Mænd 10,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Marcel Haft (3120)

00:37:09

2

Jan Aalling (3035) - Brørup Løbeklub

00:37:58

3

Søren Kjergaard (3058) - Alfa Laval Kolding

00:39:49

4

Torben Hansen (3073) - Brørup Løbeklub

00:40:58

5

Christian N. Hansen (3117) - Jels Løbemotion

00:40:59

6

Brian Christensen (3004)

00:41:06

7

Jens Jørgen Kjeldsen (3055) - Haderslev If

00:43:10

8

Thomas Knudsen (3031)

00:43:23

9

Kurt Lund (3030)

00:43:41

10

Rasmus Gejlager (3118)

00:44:14

11

Flemming Sørensen (3020)

00:44:21

12

Poul Bruun (3098) - Rødding Løbeklub

00:44:41

13

Jakob Vonge (3042) - Dinesen

00:44:48

14

Steen David Jørgensen (3110) - Nyform

00:44:51

15

Erik M V Sørensen (3032) - Brørup Løbeklub

00:45:00

16

Torben Pedersen (3021) - Jels If Løbemotion

00:45:19

17

Rune Dich (3111)

00:45:31

18

Kim Lassen (3107)

00:45:54

19

Preben Hjuler (3104) - Jels Løbemotion

00:45:58

20

Kurt Larsen (3090) - Christiansfeld Løbeklub

00:46:47

21

Mikkel K. Larsen (3052)

00:47:50

22

Claus Jørgensen (3112)

00:48:01

23

Andreas Zeerow (3099)

00:48:10

24

Lars Jakobsen (3092) - Christiansfeld Løbeklub

00:48:25

25

Flemming Larsen (3094) - Christiansfeld Løbeklub

00:48:31

26

Martin Ryder (3045) - Dinesen

00:48:38

27

Ronni Jørgensen (3051) - Dinesen

00:48:40

28

Per Meine (3079)

00:48:49

29

Kåre Holst (3121)

00:48:55

30

Finn Storm (3012)

00:50:22

31

Anders G. Lyck (3054) - Lægehuset I Hejls / Puls 6091

00:50:37

32

Kim Gottfriedsen (3026) - Vojens Løbeklub

00:50:50

33

Knud Hansen (3025) - Tea / Lauftreff Harsefeld

00:51:09

34

Keld Thomsen (3029)

00:51:32

35

Kåre Pedersen (3061) - Padborg Politiidrætsforening

00:51:42

36

Jørn L. Jensen (3122)

00:51:59

37

Jan Gravgaard (3017) - Jels If Løbemotion

00:52:28

38

Kristian Nielsen (3085) - Kandi Catering

00:52:42

39

Arthur Rutkowski (3109)

00:53:26

40

Chresten Petersen (3105) - Løgumkloster Løbemotion

00:53:29

41

Kristian Pedersen (3103) - Vejen Løbemotion

00:53:38

42

Alexander Bork (3097) - Bakira

00:54:08

43

Søren Bork (3096) - Bakira

00:54:28

44

Frank Engelbret Andersen (3075)

00:54:32

45

Carsten Snor (3070) - Vejen Løbemotion

00:54:38

46

Jes Imer (3066) - Vejen Løbemotion

00:54:41

47

Peter Bjørn (3062) - Vejen Løbemotion

00:54:42

48

Gert Madsen (3113) - Rødding Løbeklub

00:55:00

49

Jesper Petersen (3022)

00:55:06

50

Nis Clausen (3106) - Rødding Løbeklub

00:55:09

51

Peter Johansen (3009) - Jels If Løbemotion

00:55:13

52

Kim Christensen (3068) - Vejen Løbemotion

00:56:20

53

Morten Jessen (3015)

00:57:03

54

Mogens Sylvester (3115) - Aaig Aabenraa

00:57:08

55

Jack Dall Sølbeck (3095) - Christiansfeld Løbeklub

00:57:51

56

Bjarke Ravn (3091) - Christiansfeld Løbeklub

00:58:38

57

Jørn Nielsen (3050) - Dinesen

00:58:55

58

Claus Süberkrüb (3008)

01:00:06

59

Hans Jørgen Muurholm (3077) - Jels If Løbemotion

01:01:42

60

Tommy Ravn (3027) - Bygma

01:01:44

61

Ib Nystrup (3089) - Christiansfeld Løbeklub

01:01:47

62

Morten Langwadt Christensen (3001) - Gredstedbro Gf

01:02:51

63

Peter Nissen (3028) - Bygma

01:02:53

64

Lars-rune Skov (3006)

01:07:22

65

Jeppe Salk (3083)

01:10:28

66

Henrik Andersen (3043) - Dinesen

DNF

67

Henrik Hyldgaard (3046) - Dinesen

DNF

68

Allan Biermann (3048) - Dinesen

DNF

69

Emil Muurholm (3039)

DNS

70

Jesper Termansen (3011) - Edc Østergaard-christensen

DNS

71

Torben Falkenberg (3018) - Frøs Herreds Sparekasse

DNS


Kvinder 10,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Sara Frydenlund (3057) - Alfa Laval Kolding

00:46:13

2

Bente Christoffersen (3100) - Jels Løbemotion

00:47:56

3

Solvej Oltmann (3114)

00:48:34

4

Rikke Svendsen (3080)

00:49:37

5

Lis Aalling (3034) - Brørup Løbeklub

00:49:49

6

Anne-dorte Fristed Andersen (3076)

00:50:41

7

Tove Jensen (3108) - Vojens Løbeklub

00:50:48

8

Anne Nymark (3014)

00:51:17

9

Tanja Petersen (3072) - Jels

00:52:11

10

Lisbeth Pedersen (3088) - Christiansfeld Løbeklub

00:52:32

11

Lise-lotte Pedersen (3033) - Jels

00:52:35

12

Ulla Jensen (3086) - Christiansfeld Løbeklub

00:53:47

13

Gerda Nicolaisen (3003) - Løgumkloster Løbemotion

00:54:17

14

Merete Falkenberg Molina (3047) - Dinesen

00:54:44

15

Susanne Mazur (3067) - Vejen Løbemotion

00:55:24

16

Ulla Lybæk (3016) - Jels If Løbemotion

00:55:33

17

Eva Bach Pedersen (3044) - Dinesen

00:55:40

18

Sonja Christensen (3040) - Vamdrup Runners

00:55:42

19

Lisa Hedekær (3119)

00:55:44

20

Signe Bjørn (3063) - Vejen Løbemotion

00:55:59

21

Margit Bøgild Sørensen (3053)

00:56:00

22

Lisbeth Callesen (3060) - Ok Htf

00:56:45

23

Anne Høyer (3013) - Seest Løbeklub

00:57:31

24

Dorthe Jørgensen (3037) - Vamdrup Runners

00:58:37

25

Birgit Nielsen (3005) - Løgumkloster Løbemotion

01:00:07

26

Lene Fogt (3071) - Læborg Runners

01:00:08

27

Lisbeth De Place (3041) - Læborg Runners

01:00:10

28

Sanne Hull Hartmann (3101) - Brørup Løbeklub

01:00:14

29

Karen Karlsen (3116) - Løgumkloster Løbemotion

01:00:32

30

Annette Friis (3102) - Løgumkloster Løbemotion

01:00:34

31

Anita Nielsen (3059) - Alfa Laval Kolding

01:00:35

32

Tina Grosbøl (3056) - Frøs Herreds Sparekasse

01:01:39

33

Agnethe Petersen (3087) - Christiansfeld Løbeklub

01:03:41

34

Gitte Nielsson (3036) - Vojens Bold Og Idrætsklub

01:05:05

35

Laila Pagh (3007)

01:07:21

36

Lone Muurholm (3038)

01:08:32

37

Bente Nymark Maarup (3074)

01:08:35

38

Marianne Hansen (3084) - Mariannes Blomster & Gaveshop

01:24:31

39

Gitte Bech Jensen (3069) - Vejen Løbemotion

01:27:33

40

Lene Sielemann (3049) - Dinesen

DNF

41

Susanne Petersen (3002)

DNS


Mænd 21,1 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Andre Fischel (4047)

01:18:06

2

Jens-jakob Fristed Sørensen (4024) - Jj Service

01:21:49

3

Martin Hansen (4043) - Jels Løbemotion

01:26:06

4

Tage Svendsen (4034) - Tage Svendsen

01:26:27

5

Nicolai Højgaard Bertelsen (4010) - Thorlundskou

01:31:07

6

René Nygaard Antvorskov (4033) - Lunderskov Løbeklub

01:31:34

7

Michael Hartmann (4025) - Brørup Løbeklub

01:31:37

8

Emil Lildballe (4045)

01:32:44

9

Henrik Christiansen (4036) - Kolding Motion

01:33:05

10

Kenneth Rasmussen (4020) - Alfa Laval Kolding

01:42:27

11

Morten Ricksen (4044)

01:43:43

12

Claus Østergaard (4037) - Vojens Løbeklub

01:44:19

13

Nick Lykke Viskum (4046) - nicklykkeviskum@gmail.com

01:44:58

14

Jakob Worsøe (4019) - Alfa Laval Kolding

01:45:16

15

Jørgen Juhl (4039) - Løbejuhl / Hustømrerne

01:45:46

16

Henning Frederiksen (4040) - Bolderslev Løb & Motion

01:46:07

17

Claus Lange (4029)

01:47:22

18

Lars Michaelsen (4023) - Lunderskov Løbeklub

01:49:26

19

Troels Wendelbo (4031) - Lego Run

01:52:11

20

Torben Petersen (4011) - Jels If Løbemotion

01:53:14

21

Henning Appel Larsen (4013) - Vojens Løbeklub

01:54:49

22

Per Nielsen (4007) - Jels If Løbemotion

01:55:30

23

Claes Adel (4014) - Stepping Løbeklub

01:56:59

24

Søren Thomsen (4038) - Jels

01:57:04

25

Henrik Sørensen (4018)

01:58:11

26

Johannes Nicolajsen (4030) - Rødding Motion Og Triathlonklub

01:59:09

27

Villads S. Kristensen (4032) - Læborg Runners

01:59:54

28

Peter Andersen (4008) - Klub 100 ½ Marathon

02:01:09

29

Niels Pedersen (4048)

02:06:57

30

Bo Darling (4022) - Vejen Løbemotion

02:08:09

31

Laurits Petersen (4026)

02:12:49

32

Michael Schäfer (4049)

02:27:39

33

Helmut Waluga (4050)

02:27:40

34

Leon Stenger (4016)

02:28:16

35

Michael F. Bevensee (4035)

02:28:21

36

Bjarke Fyhn (4009)

02:37:35

37

Glenn Hansen (4005)

DNF

38

Jonas Jensen (4051)

DNF

39

Jonas Juhl (4006)

DNS


Kvinder 21,1 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Helle Borup Jehs Nissen (4042) - Skodborg

01:36:18

2

Sara Bang-hansen (4027)

01:38:28

3

Ellen Nielsen (4017) - Kolding Motion/lunderskov Løbeklub

01:57:14

4

Lene Sørensen (4041) - Vojens Løbeklub

01:58:39

5

Trine Schmidt (4015)

01:59:02

6

Hanne Kruse Olsen (4028) - Brørup Løbeklub

02:01:18

7

Sofie Nordby (4002)

02:05:50

8

Grethe Refsing Nissen (4012) - Jels If Løbemotion

02:06:44

9

Kirsten Bennetsen (4021) - Vejen Løbemotion

02:08:07

10

Vikki List (4003)

DNS

  • Frøs Sparekasse
  • FestiValhal
  • Jels Motel & Sportscenter
  • Arnum Rør ApS
  • Drej Ind
  • Entreprenør Jan Nørgaard
  • FB Camping Service ApS
  • Grønnebæk Auto ApS
  • HH Jels Maskin Udlejning
  • Jels Biler ApS
  • Jels Blikkenslagerfirma ApS
  • Jels Møbler & Gulve
  • KB Portservice
  • KM El-teknik ApS
  • Lindab Profil A/S
  • LTI Danmark P/S
  • Mølby Malerforretning
  • Mini Entreprenøren Jels ApS
  • Murergrej.dk
  • OK Skilte & Print ApS
  • PN Maskiner A/S
  • Pro-Plan Interaktiv A/S
  • Royal Oak Golf Club
  • SuperBrugsen
  • Sydjysk Lastvognsservice ApS
  • Vestergaard Nustrup ApS
  • Askegaard Økologisk Vin

  • Blædel Massage

  • Danske Bank

  • DK Betongulve ApS

  • Entreprenør Henrik Nielsen

  • Fugefirmaet

  • Jels Huse ApS

  • Jels Produktforretning ApS

  • Jydsk Auto Aircondition ApS

  • KaffeKaa.dk

  • Lastein Interiør

  • Møller Transport ApS

  • NB Jels Camper ApS

  • PH Datacenter ApS

  • PLJ Computing

  • Rødding Bogtrykkeri ApS

  • Relaxing4you

  • Sønderjyllands Tagdækning ApS

  • Solveigs

  • Toftmann Hansen

  • Tommy P

  • Tonnesen Herretøj

  • Torvets Pizza

  • Tusindfryd

Støt vores sponsorer!
De støtter os!