Frøs Vikingeløb 2013 - resultater

Du kan hente dit diplom ved at klikke på dit startnummer.

Børneløb 2,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Malthe Tonnesen (1031) - Lindab Running

00:08:25

2

Daniel Fuchs (1030)

00:08:56

3

Mads N. Jensen (1018)

00:09:36

4

Andreas Spangsberg Petersen (1027)

00:09:39

5

Asger N. Hansen (1029) - Jels Løbemotion

00:10:03

6

Peter Puggaard Chrisoffersen (1019)

00:10:07

7

Sofus Ravnkilde Bloch Jensen (1020) - Stenderup

00:10:34

8

Marie Winum (1014)

00:10:38

9

Kathrine Winum (1015)

00:10:39

10

Lasse Corydon (1011)

00:10:45

11

Jacob Holm Hansen (1017) - Jels

00:10:48

12

Oliver Kryger Sørensen (1001) - Jels Tri

00:11:03

13

Gustav Dammose (1040)

00:11:59

14

Niklas Kruse (1026)

00:12:00

15

Mads Spangsberg Petersen (1028)

00:12:25

16

Asta Ravnkilde Bloch Jensen (1021) - Stenderup

00:12:40

17

Camilla Fiehn Markussen (1036)

00:12:49

18

Louise Linding (1034) - Jels If Løbemotion

00:12:55

19

Dagmar E. Qvist (1009) - Jels Løbemotion

00:13:03

20

Maja Retz (1008) - Jels If Løbemotion

00:13:07

21

Karen B. Lassen (1012) - Jels If Løbemotion

00:13:08

22

Christoffer Num (1042)

00:13:10

23

Patrick Nørhede (1037)

00:13:48

24

Steen M. Hansen (1038)

00:14:49

25

Maria M Hansen (1039)

00:14:50

26

Trille Bronée (1016) - Kolding Misbrugscenter

00:15:25

27

Anna Weltz Sørensen (1002)

00:15:57

28

Malou Corydon (1010)

00:16:04

29

Maria Steentoft (1035)

00:16:11

30

Daniel Dall Sølbeck (1023) - Christiansfeld Løbeklub

00:16:15

31

Amalie Klitskov (1022)

00:16:17

32

Stephanie Dall Sølbeck (1024) - Christiansfeld Løbeklub

00:16:19

33

Jack Dall Sølbeck (1025) - Christiansfeld Løbeklub

00:16:20

34

Cecilie Nim (1043)

00:16:52

35

Julia Steentoft (1006)

00:16:53

36

William Steentoft (1007)

00:16:54

37

Oscar Dons Pedersen (1004)

00:17:43

38

Freja Dahm Johansen (1033)

00:17:50

39

Ellen J. Lassen (1013) - Jels If Løbemotion

00:17:51

40

Sander Fuchs-Larsen (1044)

00:18:02

41

Klara Dons Pedersen (1005)

00:18:27

42

Nikolaj Kryger Sørensen (1003)

00:19:04

43

Josefine Kryger Sørensen (1041) - Jels Tri

00:19:10


Drenge 5,5 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Nikolaj Kyed Jensen (2094)

00:23:21

2

Kristian Gade Raeder (2112) - Team Raeder

00:23:37

3

Victor Ravnkilde Kristensen (2116) - Stenderup

00:25:23

4

Simon E. Qvist (2006)

00:26:47

5

Marcus Berndsen (2153) - Team Berndsen

00:27:31

6

Jakob N. Hansen (2007) - Jels Løbemotion

00:27:34

7

Jacob Løbner Johansen (2167)

00:27:55

8

Mathias Geertsen (2155) - Jels

00:28:02

9

Thomas Linding (2049) - Jels If Løbemotion

00:28:06

10

Søren Puggaard Christoffersen (2099)

00:29:12

11

Anders Puggaard Chrisoffersen (2100)

00:29:13

12

Casper Petersen (2165)

00:29:15

13

Malthe Schwartz Waluga (2039)

00:29:27

14

Emil Kruse (2138)

00:29:29

15

Oskar Dammose (2172)

00:29:32

16

Marco Skøtt (2125)

00:30:19

17

Thue Tonnesen (2182) - Lindab Running

00:30:46

18

Magnus Jepsen (2151)

00:30:53

19

Simon Muurholm (2142) - Jels

00:30:59

20

Albert Ravnkilde Kristensen (2115) - Stenderup

00:32:19

21

Nikolaj Jes Petersen (2047) - Jels

00:33:16

22

Mads Lindberg Madsen (2058) - Www.ltidanmark.dk

00:33:42

23

Steffan Fredsted Jensen (2171)

00:33:55

24

Mads Clausen (2180)

00:34:03

25

Nikolai Holm (2063) - Force Technology

00:34:10

26

Tobias Pedersen (2179)

00:34:13

27

Viktor Hjorth Sørensen (2113) - Vejen Atletik Forening

00:34:26

28

Anders Lindberg Madsen (2059) - Www.ltidanmark.dk

00:34:48

29

Rasmus Jaenicke (2123) - Jels If

00:36:45

30

Casper S. Jacobsen (2086)

00:36:46

31

Noah Tækker (2073)

00:37:25

32

Georg Brinch Rødgaard (2048) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:44:33

33

Lucas Møller (2150)

00:55:30


Piger 5,5 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Alma Fristed Andersen (2090)

00:26:49

2

Emma Werner (2118) - Jels Løbemotion

00:26:50

3

Pernille Holst (2066) - Jels Løbemotion

00:27:26

4

Emily Dammose (2078) - Fc Bayern

00:27:28

5

Ellen Jensen (2152)

00:30:00

6

Line Retz (2057) - Jels If Løbemotion

00:30:36

7

Mathilde Lindholm (2136)

00:30:37

8

Mille Sofia Pedersen (2178)

00:31:00

9

Signe Muurholm (2141) - Jels

00:31:03

10

Carina Petersen (2166)

00:31:25

11

Kathrine Faarbæk (2045) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:32:06

12

Anna Bro Schultz (2028) - Kms

00:32:08

13

Jeanett Winum (2075)

00:32:38

14

Julie Kruse (2137)

00:34:05

15

Kristine Dam Petersen (2146)

00:34:06

16

Veronica Andersen (2087)

00:35:06

17

Nanna Kyed Jensen (2095)

00:36:28

18

Emilie Guss (2157)

00:36:35

19

Fie Nielsen (2160)

00:39:54

20

Carina Skjold Qvist Christensen (2104) - Skjold & Qvist

DNS


Mænd 5,5 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Claus Skjold Qvist Christensen (2103) - Skjold & Qvist

00:21:59

2

Erik Lorentzen (2170)

00:23:52

3

Ulrik Egedal (2184) - Kms

00:24:24

4

Thomas Hansen (2055)

00:24:47

5

Mikkel Larsen (2185)

00:24:50

6

Sabastian Rasmussen (2181)

00:25:06

7

Per Petersen (2053)

00:26:32

8

Lars Eriksen (2122) - Christiansfeld Løbeklub

00:27:10

9

Allan Winum (2076)

00:28:10

10

Jan Tonnesen (2145) - Lindab Running

00:28:13

11

Jørn Berndsen (2154) - Team Uhrenholt

00:28:16

12

Allan Krab (2051)

00:28:59

13

Henrik Tviis Knudsen (2169) - tviis67@live.dk

00:29:23

14

Christian Damm (2080) - Vejen Kommune

00:29:46

15

Jens Bloch Jensen (2117) - Stenderup

00:29:48

16

Henrik Dinesen (2120) - Toftmann Running

00:30:13

17

Michael Petersen (2143)

00:32:11

18

Poul Olesen (2163)

00:32:21

19

Kim Bronée (2083) - Kolding Misbrugscenter

00:32:41

20

Hans Peter Lautrup (2003)

00:32:51

21

Lau Nymark (2043)

00:33:39

22

Poul Erik Bitomsky (2121) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:33:45

23

Preben Hald (2108)

00:34:09

24

Flemming Sørensen (2114) - Naturstyrelsen Vadehavet

00:34:27

25

Claus Madsen (2060) - Www.ltidanmark.dk

00:34:50

26

Anker Blom Nielsen (2002)

00:35:10

27

Jimmi Haugaard (2052)

00:35:33

28

Flash Gordon (2119) - Puls6091

00:35:38

29

Bjørn Jensen (2096)

00:36:32

30

Karl-egon Klockmann (2156) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:37:13

31

Kim Olin (2085) - Kolding Misbrugscenter

00:38:18

32

Henrik Nielsen (2159)

00:39:56

33

Claus Amstrup Poulsen (2050)

00:41:17

34

Peter Fløe (2102) - Alfa Laval Kolding

00:44:44

35

Arne Skjold Christensen (2106) - Skjold & Qvist

00:45:14

36

Sami Salha (2176)

00:48:24

37

Nikolaj Guldberg Larsen (2068) - Christiansfeld Løbeklub

DNS

38

Jan De Place (2008) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

DNS

39

Eli Fuglø (2127) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

DNS

40

Peter Bojgaard (2175)

DNS

41

Preben Larsen (2067) - Christiansfeld Løbeklub

DNS


Kvinder 5,5 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Kristine Ewers (2173)

00:21:22

2

Ida Møller Christensen (2147) - Kolding Motion

00:24:13

3

Dorthe Nikolaisen Hansen (2177)

00:25:29

4

Anne Nymark (2042)

00:26:09

5

Linea Lassen (2130)

00:28:28

6

Amalie Fristed Andersen (2091)

00:28:31

7

Charlotte Skjold Qvist Christensen (2107) - Skjold & Qvist

00:29:07

8

Ida Rasmussen (2174)

00:29:16

9

Charlotte Grau (2088) - Christiansfeld Løbeklub

00:29:34

10

Gitte Dall Sølbeck (2132) - Christiansfeld Løbeklub

00:29:53

11

Lotte Wiig Damm (2079) - Lti Danmark P/s

00:29:54

12

Line Nymark (2041)

00:29:57

13

Julie Wiborg (2077) - Christiansfeld Løbeklub

00:30:02

14

Trine Ellemose Zielke (2084) - Kolding Misbrugscenter

00:30:31

15

Doris Andersen (2109) - Rødding Løbeklub

00:30:40

16

Eva Thomsen (2111) - Rødding Løbeklub

00:30:44

17

Elisabeth Wiborg (2158) - Christiansfeld Løbeklub

00:30:56

18

Dorthe Rasmussen (2164)

00:31:05

19

Anna Margrethe Voetmann (2093) - Rødding Løbeklub

00:31:07

20

Kirsten Poulsen (2001) - Christiansfeld Løbeklub

00:31:33

21

Lis Aalling (2054) - Brørup Løbeklub

00:31:50

22

Jeanne Bork (2092)

00:31:58

23

Sanne Hull Hartmann (2089) - Brørup Løbeklub

00:31:59

24

Helle Tækker (2012) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:32:09

25

Lene Christoffersen (2031) - Kms

00:32:14

26

Anne Marie Olsen (2056) - Christiansfeld Løbeklub

00:32:16

27

Charlotte Fuchs (2149)

00:32:17

28

Mariana Haue (2148)

00:32:18

29

Sarah B. Nielsen (2131)

00:32:27

30

Maj-britt Nielsen (2129)

00:32:28

31

Hanne Nielsen (2037) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:32:43

32

Anette Lindholm (2162)

00:32:45

33

Bertha Lautrup (2071) - Lindab Running

00:32:46

34

Janne Winther (2005) - Dinesen

00:32:48

35

Anne Schmidt (2168)

00:32:50

36

Charlotte Ventura (2124) - Dinesen

00:32:56

37

Heidi Hansen (2009) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:33:01

38

Susanne Kristensen (2026) - Kms

00:33:04

39

Jane Poulsen (2081)

00:33:07

40

Ulla Søndergaard (2020) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:33:22

41

Lena Daugaard Pedersen (2010) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:33:27

42

Christina Bjørn (2101) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:33:40

43

Berit Nielsen (2027) - Kms

00:33:51

44

Birthe Nymark (2040)

00:34:08

45

Inge Kruse (2139)

00:34:16

46

Dina Stubbe (2062) - Force Technology

00:34:21

47

Linda Juhl Jensen (2110) - Rødding Løbeklubben

00:34:36

48

Elise Madsen (2074) - Øster Lindet Løbeklub

00:34:37

49

Birgit Schwartz Waluga (2011) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:34:43

50

Anette Knudsen (2046) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:34:44

51

Bodil Baagø (2018) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:35:05

52

Bettina Scholz (2004) - Dinesen

00:35:20

53

Birgit E. Qvist (2072) - Jels Løbemotion

00:35:24

54

Sabrina Hansen (2097) - Brørup Løbeklub

00:35:48

55

Anita Wilhardt (2036) - Holsted

00:35:57

56

Grethe Sandberg (2025) - Kms

00:35:59

57

Ina Holm (2183)

00:36:01

58

Anne Grete Weber Jensen (2126)

00:36:23

59

Camilla Sørensen (2030) - Kms

00:36:25

60

Dorthe Uth (2034) - Kms

00:36:51

61

Lisbeth Flydtkjær (2014) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:37:31

62

Dorthe Thomsen (2015) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:38:04

63

Jytte Ravn Clausen (2013) - Christiansfeld

00:38:19

64

Maria T Petersen (2161)

00:38:48

65

Kathrine Ringvad (2140) - Christiansfeld Løbeklub

00:38:58

66

Annette Wolff (2019) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:39:22

67

Gitte Langkilde (2016) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:39:23

68

Sarah Stubbe (2065) - Force Technology

00:39:25

69

Kirsten Christensen (2133) - Rødding Løbeklub

00:39:29

70

Iben Egedal (2024) - Kms

00:39:50

71

Birgit Jensen (2033) - Kms

00:39:51

72

Randi Korff Bronée (2082) - Kolding Misbrugscenter

00:40:17

73

Inge Lindorff Lassen (2038) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:40:21

74

Karin Petersen (2098) - Christiansfeld Løbeklub

00:40:27

75

Marianne Buch Høj (2023) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:40:39

76

Gitte Bech Jensen (2021) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:40:48

77

Gitte Lindberg (2044) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:41:01

78

Sofie Stubbe (2064) - Force Technology

00:41:57

79

Helle Bro Schultz (2029) - Kms

00:44:58

80

Bitten Lauridsen (2032) - Kms

00:45:09

81

Tina Qvist Christensen (2105) - Skjold & Qvist

00:51:45

82

Helena Kjærbæk (2134) - Jels If Løbemotion

01:06:02

83

Charlotte Strange (2144)

01:06:04

84

Gunhild H. Smidt (2017) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

DNF

85

Camilla Schmidt (2022) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

DNF

86

Kirsten Bøgh Fuglø (2128) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

DNS

87

Mette Brøndum (2070) - Lindab Running

DNS

88

Pernille Franck (2069) - Lindab Running

DNS

89

Kate Kikkenborg (2035) - Kms

DNS


Drenge 10,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Jonas Fristed Andersen (3091)

00:43:07

2

Jakob Vonge (3115) - Dinesen

00:45:16

3

Christian N. Hansen (3018) - Jels Løbemotion

00:47:43

4

Jonas Lisberg Retz (3076) - Jels If Løbemotion

00:49:53

5

Mathias Lindholm (3127)

00:49:56


Mænd 10,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Jan Aalling (3062) - Brørup Løbeklub

00:37:31

2

Michael Hartmann (3061) - Brørup Løbeklub

00:39:36

3

Søren Kjergaard (3098) - Alfa Laval Kolding

00:39:53

4

Torben Hansen (3094) - Brørup Løbeklub

00:40:21

5

Thomas Hansen (3073) - Tbyg

00:40:33

6

Peder Kristian Pedersen (3111) - Kolding Motion

00:40:37

7

Peter Kjærsgaard (3152)

00:41:09

8

Benjamin Og Sanne Wolters Witte (3085) - Puls 6091

00:41:50

9

Peter Bjørn (3020) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:42:31

10

Kim Lassen (3130) - Rif Motion

00:43:18

11

Michael Stahl (3145)

00:43:25

12

Aage Baun (3084) - Puls 6091

00:44:06

13

Torben H. Damgaard (3128) - Puls 6091

00:44:29

14

Jesper Dammose (3148)

00:44:52

15

Martin Ryder (3013)

00:45:02

16

Steen Nicolaisen (3104) - Rødding Løbeklub

00:45:20

17

Jørn Lindmann Jensen (3063) - Team High Speed

00:45:25

18

Carl Christian Nissen (3155)

00:46:24

19

Torben Petersen (3106) - Jels Løbemotion

00:46:32

20

Frederik Jensen (3036) - Kms

00:46:37

21

Morten Jensen (3086) - Tramperne

00:46:42

22

Allan Gram (3087) - Christiansfeld Løbeklub

00:46:48

23

Kim Skøtt (3001) - Baden-jensen A/s

00:46:53

24

Kurt Iversen (3143) - Lindab Running

00:47:12

25

Ahrendt Schmidt (3153)

00:47:15

26

Kåre Pedersen (3057)

00:47:22

27

Erik M V Sørensen (3088) - Brørup Løbeklub

00:47:34

28

Kurt Larsen (3095) - Christianløbeklubsfeld

00:47:38

29

Jan Lund Schjerning (3039)

00:47:40

30

Anders G. Lyck (3134) - Lægehuset I Hejls

00:47:41

31

Søren Dammose (3137)

00:47:48

32

Poul Bennetsen (3096) - Rødding Løbeklub

00:47:54

33

Jesper Steentoft (3059)

00:48:02

34

Torben Hansen (3064) - Team High Speed

00:48:15

35

Per Hasager Johansen (3078) - Løbeklubben På Facebook

00:48:16

36

Torben Høj Johansen (3100) - Team "under 1 Time "

00:48:50

37

Jesper Gregersen (3045) - Vejen Af- Atletik Og Løbemotion

00:49:07

38

Jesper Petersen (3011) - Rødding Løbeklub

00:49:13

39

Flemming Larsen (3093) - Christiansfeldløbeklub.

00:49:28

40

Hans Vestergaard (3109) - Tramperne

00:49:38

41

Niels Kammer (3008) - Lindab Running

00:50:27

42

Kim Retz (3067) - Jels If Løbemotion

00:50:30

43

Cim Skydt (3102) - Aaig

00:51:00

44

Peter Johansen (3105) - Jels If

00:51:01

45

Lars Gabelgaard Madsen (3042)

00:51:05

46

Henrik Bergmann (3108) - Tramperne

00:51:16

47

Johnny Siebers (3141)

00:51:17

48

Erik Jørgensen (3009) - Skodborg Løbeklub

00:51:29

49

Søren Bork (3092)

00:51:30

50

Johnny Langkilde (3150)

00:51:45

51

Jens Nørhede (3030) - Jels Løbe Kiup

00:52:01

52

Jørgen Lundby (3151)

00:52:33

53

Jens Willmann (3075)

00:52:50

54

Kim Kongsted (3077) - Jels If Løbemotion

00:53:02

55

Jan Hedegaard Petersen (3147) - Rødding Løbeklub

00:53:13

56

Bent Jensen (3099) - Læborg Runners

00:53:40

57

Jesper E. Qvist (3014)

00:53:44

58

Carsten Petersen (3015)

00:54:25

59

Nis Kristian Clausen (3116) - Rødding Løbeklub

00:54:47

60

Torben Falkenberg (3006) - Frøs Herreds Sparekasse

00:54:49

61

Kristian Nielsen (3004) - Kandi Catering

00:55:49

62

Bjarke Frank Ravn (3007) - Christiansfeld Løbeklub

00:56:05

63

Frank Wind Hansen (3132) - Focon Løbeklub

00:56:08

64

Frank Andersen (3089)

00:56:18

65

Claus Andersen (3146)

00:56:21

66

Claus Rye Ørum (3047) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:56:31

67

Lars Bo Andersen (3154)

00:56:43

68

Tonny Jensen (3065) - Brørup Løbeklub

00:57:18

69

Christian Kvist Christensen (3113) - Vejen Af Løbemotion

00:57:20

70

Jens Peter Bro Nielsen (3043)

00:57:43

71

Jørgen Lastein (3124) - Lastein Interiør

01:00:38

72

Kristian Fogh (3055)

01:01:09

73

Brian Juhl (3122) - Super Spar Jels

01:02:33

74

Bo Darling (3048) - Vejen Løbemotion

01:03:01

75

Poul Erik Olesen (3044) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

01:03:58

76

Marc Schmidt (3144)

01:04:03

77

Chr.falk (3058) - Vojens Løbemotion

01:04:23

78

Jes Imer (3131) - Vejen Løbemotion

01:04:25

79

Børge Petersen (3012) - Rødding Løbeklub

01:05:54

80

Ole Stubbe (3068) - Xl-byg

01:09:30

81

Martin Juhler Kvolbæk (3017) - Vejen Løbemotion

01:19:30

82

Søren Winsløw (3052)

DNF

83

Carsten Gammelgård (3139) - Jels Løbeklub

DNS

84

Torben Pedersen (3070) - Jels If Løbemotion

DNS


Kvinder 10,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Signe Møller Christensen (3136) - Kolding Motion

00:43:43

2

Lisbeth Pedersen (3083) - Christiansfeld Løbeklub

00:49:02

3

Bettina Jäpelt Hermansen (3074) - Puls6091

00:49:40

4

Birgitte Høyer (3118)

00:49:41

5

Tine Oxholm Holm (3140)

00:50:41

6

Anne Mette Guss (3142)

00:51:17

7

Marie Gabelgaard Madsen (3041)

00:51:27

8

Lene Wind Andersen (3103) - Rødekro-if Motion

00:51:57

9

Tanja Pedersen (3149)

00:52:36

10

Lise-lotte Pedersen (3051) - Jels

00:52:46

11

Jette Holmgaard Olesen (3033) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:53:20

12

Malene Kristensen (3082)

00:54:58

13

Elsebeth Seidenfaden (3138)

00:55:30

14

Marianne Hansen (3005)

00:55:59

15

Birgit Nielsen (3090) - Løgumkloster Løbemotion

00:56:17

16

Bente Nonbo Beenfeldt (3072) - Øif-løberne

00:56:24

17

Anne Nonbo Lund (3071) - Øif-løberne

00:56:25

18

Linda Werner (3112) - Jels Løbemotion

00:56:28

19

Signe Bjørn (3034) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:56:35

20

Vicki Holm Rasmussen (3110)

00:56:36

21

Katrine Haahr Schack Kristensen (3066)

00:56:38

22

Helle Juhl (3121)

00:57:01

23

Signe Weber Jensen (3126)

00:57:22

24

Rikke Petersen (3114)

00:57:24

25

Lisbeth De Place (3023) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:57:30

26

Jennie Griepentrog (3133)

00:57:47

27

Anita Nielsen (3097) - Alfa Laval Kolding

00:58:06

28

Anja Steentoft (3079) - Jels Løbemotion

00:58:21

29

Pia Jensen (3135) - Andst

00:58:25

30

Susanne Mazur (3029) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

00:58:51

31

Louise Bladt (3069)

00:59:00

32

Marianne S. Hansen (3107) - Jels Løbemotion

00:59:45

33

Agnes Lauridsen (3129) - Vejen Løbemotion

00:59:59

34

Linda Dall Schjerning (3040)

01:00:11

35

Lene Fogt (3026) - Vejen Af - Ateltik Og Løbemotion

01:00:18

36

Mette Thyssen Rossen (3016)

01:00:23

37

Asta Davidsen (3038) - Holsted

01:00:28

38

Charlotte Toftmann Hansen (3125) - Jels Slotsgaarden Bed And Bad

01:00:36

39

Kamilla Hansen (3056)

01:01:10

40

Anni Mieth (3080) - Gkn Wheels Nagbøl A/s

01:01:34

41

Vivian Lundin Nielsen (3060) - Gkn Wheels Nagbøl

01:01:36

42

Annette Præst (3027) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

01:02:57

43

Stine Gamborg Lautrup (3010)

01:03:18

44

Tine Gubi Elbæk (3035) - Kms

01:03:24

45

Pernille Skov Madsen (3032) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

01:03:41

46

Birgit Olesen (3101) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

01:03:57

47

Henriette Ullerup-aagaard (3123) - Super Spar Jels

01:04:48

48

Lene Laugesen (3031) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

01:05:35

49

Pernille Aagaard Friis (3028) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

01:05:36

50

Susanne Nordgren Clausen (3022) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

01:05:38

51

Henny Nielsen (3021) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

01:06:05

52

Ingrid Holst (3024) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

01:08:11

53

Tineke Lund (3053) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

01:09:34

54

Anette Faarbæk (3046) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

01:09:57

55

Gudrun Kristensen (3081)

01:10:08

56

Annemette Nielsen (3120)

01:10:44

57

Laura Johanne Petersen (3050) - Jels

01:43:38

58

Kirsten Andersen (3119)

DNS

59

Line Bøving Skøtt (3002) - Jels

DNS

60

Anette Knudsen (3025) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

DNS

61

Heidi Linding (3054) - Jels If Løbemotion

DNS

62

Inge N. Nørgaard (3003)

DNS


Mænd 21,1 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Steffan Andersen (4043)

01:18:46

2

Ole Pedersen (4041)

01:21:58

3

Martin Hansen (4013) - Jels Løbemotion

01:25:03

4

Jonas Jensen (4035) - Lindab

01:25:40

5

Preben Skovmand (4019) - Guderup Løbeklub

01:25:46

6

Jens-jakob Fristed Sørensen (4022) - Øsby Entreprenør- Og Kloakservice

01:27:00

7

Bjørk Jensen (4002)

01:34:35

8

Lars Schack Kristensen (4014)

01:34:47

9

Preben Hjuler (4029) - Jels Løbemotion

01:35:24

10

Henning Gade Raeder (4026) - Haderslev Tri 2000

01:35:43

11

Dennis Andersen (4049)

01:38:29

12

Michael Juul Hansen (4011) - Jels Løbemotion

01:38:40

13

Lars Kjær Petersen (4033) - Christiansfeld Løbeklub

01:39:21

14

Calle Frisk (4045)

01:40:27

15

Mike Grandt (4020) - Gig - Løb Og Motion

01:40:43

16

Søren Nielsen (4036) - Christiansfeld Løbeklub

01:43:28

17

Carsten Anker (4023) - Øsby Entreprenør- Og Kloakservice

01:47:54

18

Morten Vagner (4004) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

01:48:04

19

Kristoffer Meine (4044)

01:50:07

20

Per Meine (4006)

01:50:10

21

Hans Jørgen Muurholm (4027) - Jels Løbeklub

01:55:08

22

Morten Lund Thomsen (4008) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

01:56:14

23

Klaus Kyhn Langendorff (4030) - Gig Motion Og Løb

01:57:12

24

Georg Jensen (4047)

02:00:23

25

Per Nielsen (4010) - Jels If Løbemotion

02:00:38

26

Daniel Frilund (4037)

02:02:02

27

Peter Arendt Nielsen (4005) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

02:05:35

28

Helmut Waluga (4009) - Lindab Profil

02:06:54

29

Michael Schafer (4039)

02:06:55

30

Helge Esager (4042)

02:10:08

31

Jens Ejner Jensen (4032) - Fighter Wing Skrydstrup Idrætsforening

02:20:45


Kvinder 21,1 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Kristina Schou Madsen (4031) - Bodyzen / Kolding Motion

01:40:17

2

Trine Thy (4040)

01:44:42

3

Bente Puggaard Christoffersen (4024)

01:45:02

4

Anne-dorte Fristed Andersen (4021)

01:45:18

5

Karina Christiansen (4025)

01:47:20

6

Marianne Gejl Christensen (4007) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

01:50:13

7

Linda Jakobsen (4034)

01:50:28

8

Arne Lund (4038) - Super Brugsen

01:52:47

9

Rikke Brinch Rødgaard (4012) - Vejen Af - Atletik Og Løbemotion

01:56:22

10

Lene Hauerberg (4028) - Rødekro If-motion

01:56:37

11

Birgitte Bille Schøning (4016) - Gig/bjergladies

01:57:12

12

Ulla Lybæk (4003) - Jels If Løbemotion

01:57:26

13

Margit Abramsen (4017) - Gig Løb Og Motion/bjergladies

01:58:37

14

Christina Sandberg (4046)

02:00:25

15

Grethe Nissen (4001) - Jels If Løbemotion

02:01:27

16

Karin Nielsen (4015) - Gig Løb Og Motion

02:07:27

17

Agnethe Petersen (4048)

02:13:09

18

Lene Gejl Christensen (4018)

02:25:29

  • Frøs Sparekasse
  • FestiValhal
  • Jels Motel & Sportscenter
  • Arnum Rør ApS
  • Drej Ind
  • Entreprenør Jan Nørgaard
  • FB Camping Service ApS
  • Grønnebæk Auto ApS
  • HH Jels Maskin Udlejning
  • Jels Biler ApS
  • Jels Blikkenslagerfirma ApS
  • Jels Møbler & Gulve
  • KB Portservice
  • KM El-teknik ApS
  • Lindab Profil A/S
  • LTI Danmark P/S
  • Mini Entreprenøren Jels ApS
  • Murergrej.dk
  • OK Skilte & Print ApS
  • PN Maskiner A/S
  • Pro-Plan Interaktiv A/S
  • Royal Oak Golf Club
  • SuperBrugsen
  • Sydjysk Lastvognsservice ApS
  • Toftmann Hansen
  • Askegaard Økologisk Vin

  • Blædel Massage

  • Danske Bank

  • DK Betongulve ApS

  • Entreprenør Henrik Nielsen

  • Fugefirmaet

  • Jels Huse ApS

  • Jels Produktforretning ApS

  • Jydsk Auto Aircondition ApS

  • KaffeKaa.dk

  • Lastein Interiør

  • Mølby Malerforretning

  • Møller Transport ApS

  • Murermester Leif Bruhn

  • NBC Niels Brændekilde ApS

  • PH Datacenter ApS

  • PLJ Computing

  • Rødding Bogtrykkeri ApS

  • Relaxing4you

  • Sønderjyllands Tagdækning ApS

  • Solveigs

  • Toftmann

  • Tommy P

  • Tonnesen Herretøj

  • Torvets Pizza

  • Tusindfryd

  • Vestergaard Nustrup ApS

Støt vores sponsorer!
De støtter os!