Frøs Vikingeløb 2012 - resultater

Du kan hente dit diplom ved at klikke på dit startnummer.

Børneløb 2,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Asger N. Hansen (1009) - Jels Løbemotion

00:09:41

2

Daniel Fucks (1031)

00:10:08

3

Mille Petersen (1028)

00:10:25

4

Jens Peter Abild Jensen (1029)

00:10:50

5

Laura Carstensen (1025)

00:10:52

6

Emma Guldberg (1026)

00:11:03

7

Mads Clausen (1027)

00:11:52

8

Signe De Place (1013)

00:11:59

9

Thobias Petersen (1030)

00:12:10

10

Asta Ravnkilde Bloch Jensen (1004) - Stenderup Løbeklub

00:12:13

11

Jacob Holm Hansen (1012)

00:12:26

12

Matthew Francis (1022) - Jels If Løbemotion

00:12:31

13

Gitte Zeberg Sørensen (1039)

00:12:37

14

Sara Marie Sørensen (1036)

00:12:38

15

Camilla Sørensen (1038)

00:12:40

16

Malene Sørensen (1037)

00:12:41

17

Liv Willadsen Gejlager (1011)

00:13:02

18

Thea Schmidt Jensen (1014)

00:13:54

19

Trille Korff Bronée (1023)

00:14:00

20

Oliver Kryger Sørensen (1007) - Jels Tri

00:14:06

21

Dagmar Ellinge Qvist (1003) - Jels If Løbemotion

00:14:17

22

Maja Retz (1001) - Jels If Løbemotion

00:14:19

23

Karen Bolette Lassen (1005) - Jels Løbemotion

00:14:33

24

Cecilia Markussen (1043)

00:14:34

25

Elliot Francis (1021) - Jels If Løbemotion

00:14:37

26

Camilla Markussen (1041)

00:14:44

27

Malene Markussen (1042)

00:14:45

28

Kasper Sohl (1032)

00:15:20

29

Sofie Sohl (1033)

00:15:21

30

Andreas Spangsberg Petersen (1018)

00:15:49

31

Mads Spangsberg Petersen (1040)

00:15:53

32

Line Frederiksen (1034)

00:17:23

33

Anna Holm Rasmussen (1006)

00:17:24

34

Anne Frederiksen (1010)

00:17:52

35

Katrine Salk (1002)

00:18:17

36

Mikkel Salk (1019)

00:18:23

37

Daniel Dall Sølbeck (1015) - Christiansfeld Løbeklub

00:23:43

38

Stephanie Dall Sølbeck (1016) - Christiansfeld Løbeklub

00:23:46

39

Heidi Mandau Stenger (1017) - Christiansfeld Løbeklub

00:23:47

40

Mikael Madsen (1008) - Øster Lindet Løbeklub

DNF

41

Jonas Bruun Kristensen (1035)

DNF


Drenge 5,5 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Sebastian Hull Hartmann (2065) - Bck Løb

00:24:16

2

Nikolaj Kyed Jensen (2085) - Jels Løbemotion

00:24:43

3

Kasper Linding (2071) - Jels If Løbemotion

00:27:52

4

Nicolai Petersen (2110) - Jels If

00:29:27

5

Simon Qvist (2014) - Jels If Løbemotion

00:29:30

6

Jakob N. Hansen (2088) - Jels Løbemotion

00:29:49

7

Thomas Linding (2070) - Jels If Løbemotion

00:31:18

8

Albert Ravnkilde Kristensen (2037) - Stenderup Løbeklub

00:31:20

9

Mads Lindberg Madsen (2034)

00:31:23

10

Magnus Jepsen (2108) - Jels If

00:31:37

11

Malthe Schwartz Waluga (2064)

00:31:40

12

Jeppe Finnemann (2098) - Jels

00:32:13

13

Mathias Geertsen (2107) - Jels If

00:33:24

14

Nikolaj Jes Petersen (2069) - Jels

00:33:36

15

Simon Muurholm (2104) - Jels If

00:34:31

16

Marco Skøtt (2109) - Jels If

00:34:33

17

Emil Kruse (2143)

00:36:16

18

Jakob Hørlyck (2138)

00:36:24

19

Emil Peter Jensen (2118)

00:36:31

20

Asbjørn Charles (2157)

00:37:54

21

Anders Lindberg Madsen (2032)

00:38:59

22

Steffan Fredsted Jensen (2154)

DNF

23

Mathias Lindholm (2059) - Jels If

DNS


Piger 5,5 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Alma Fristed Andersen (2067) - Jels If Løbemotion

00:26:03

2

Pernille Holst (2132) - Jels If

00:26:18

3

Emma Werner (2023) - Jels Løbemotion

00:28:54

4

Ellen Schmidt Jensen (2119)

00:29:13

5

Mathilde Lindholm (2060) - Jels If

00:32:30

6

Freja N. Hansen (2089) - Jels Løbemotion

00:32:31

7

Anna Finnemann (2097) - Jels

00:35:27

8

Line Retz (2005) - Jels If Løbemotion

00:35:42

9

Emilie Jepsen (2158)

00:35:43

10

Stine Werner (2133)

00:35:45

11

Emma Maja Lindberg Madsen (2035)

00:35:47

12

Britt Anna Johannessen (2127)

00:35:48

13

Julie Kruse (2144)

00:36:20

14

Ida Marie Lindberg Madsen (2033)

00:38:19

15

Fie Kruse (2146)

00:38:34

16

Nanna Kyed Jensen (2084)

00:39:01

17

Emma Lynggaard Mandal Jensen (2004) - Team Mandal

00:51:02

18

Charlotte Skjold Qvist Christensen (2053) - Skjold & Qvist

00:53:12


Mænd 5,5 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Peter Kjærsgaard (2151)

00:21:02

2

Per Bjerg (2149)

00:21:04

3

Claus Skjold Qvist Christensen (2052) - Skjold & Qvist

00:22:23

4

Jesper Gregersen (2028) - Vejen Løbemotion

00:23:36

5

Arne Skjold Christensen (2050) - Skjold & Qvist

00:26:54

6

Kaare Holst (3054) - Kaffekaa.dk

00:27:36

7

Mikkel Larsen (2112)

00:27:54

8

Allan Krab (2030)

00:27:57

9

Flemming Larsen (2074) - Christiansfeld Løbeklub

00:27:59

10

Per Nielsen (2148) - Jels IF

00:28:31

11

Børge Brunsvig (2080) - Øster Lindet Løbeklub

00:29:07

12

Casper Skjold Mikkelsen (2135)

00:29:45

13

Claus Süberkrüb (2139) - Gkn

00:29:47

14

Jørgen Lundby (2162)

00:29:51

15

Frede Faaborg (2136)

00:29:55

16

Carsten Frederichsen (2113) - Team Elmevej

00:29:59

17

Poul Olesen (2141)

00:30:18

18

Claus Andersen (2114) - Team Elmevej

00:30:40

19

Allan Christiansen (2027)

00:30:48

20

Lars Jacobsern (2062)

00:30:51

21

Allan Lund Hansen (2010)

00:30:53

22

Jens Bloch Jensen (2038) - Stenderup Løbeklub

00:31:24

23

Helmut Waluga (2063)

00:31:33

24

Peter Petersen (2128) - Christiansfeld Løbeklub

00:31:59

25

Anker Blom Nielsen (2134)

00:33:21

26

Michael Petersen (2161)

00:33:33

27

Henning Rewitz (2116) - Christiansfeld Løbeklub

00:33:35

28

Claus Thomsen (2044) - Skare

00:33:44

29

Preben Larsen (2072) - Christiansfeld Løbeklub

00:34:27

30

Søren Bjarke Laugesen (2091)

00:34:38

31

Jimmi Haugaard (2029)

00:35:21

32

Christian Christensen (2106) - Christiansfeld Løbeklub

00:35:52

33

Jens D Hansen (2043) - Skare

00:36:17

34

Hans Peter Lautrup (2007)

00:36:22

35

Hans Hørlyck (2137)

00:36:25

36

Ole Jensen (2131)

00:36:32

37

Nikolaj Guldberg Larsen (2073) - Christiansfeld Løbeklub

00:36:57

38

Morten Kruse (2147)

00:38:35

39

Claus Madsen (2036)

00:39:00

40

Bjørn Jensen (2086)

00:39:03

41

John Jepsen (2145)

00:39:07

42

Claus Amstrup Poulsen (2039)

00:43:30

43

René Mandal Jensen (2003) - Team Mandal

00:51:05

44

Jacob Johansen (2019)

00:53:48

45

Jan Dahlmann (2020)

00:53:50

46

René Rasmussen (2025) - Strynøvejkrat

00:56:49


Kvinder 5,5 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Victoria Bo Andersen (2159)

00:25:41

2

Dorthe N. Hansen (2090) - Jels Løbemotion

00:26:22

3

Tanja Petersen (2156)

00:28:40

4

Joan Mark (2140) - Jels Løbemotion

00:29:04

5

Pia Østergaard Iversen (2078)

00:29:35

6

Karin Christiansen (2026)

00:29:38

7

Trine S Jensen (2130)

00:30:01

8

Lis Aalling (2055) - Bck Løb

00:30:11

9

Gitte Dall Sølbeck (2126) - Christiansfeld Løbeklub

00:30:44

10

Kirsten Poulsen (2021) - Christiansfeld Løbeklub

00:30:47

11

Linda Holst Møller (2077)

00:31:13

12

Mona Lund (2075) - Super Brugsen

00:31:35

13

Bertha Lautrup (2008) - Jels If Løbemotion

00:31:38

14

Helle Juhl (2121)

00:31:41

15

Line Bøving Skøtt (2129) - Jels

00:31:44

16

Heidi Hansen (2045) - Vejen Løbemotion

00:32:03

17

Hanne Kopp (2012)

00:32:08

18

Charlotte Fucks (2155)

00:32:19

19

Rikke Petersen (2093)

00:32:25

20

Vicki Holm Rasmussen (2049)

00:32:27

21

Maj-britt Lauritzen (2111) - Jels Løbemotion

00:32:38

22

Lene Willadsen Gejlager (2095)

00:33:14

23

Sanne Hull Hartmann (2066) - Bck Løb

00:33:31

24

Linda Juhl Jensen (2152)

00:33:41

25

Lene Bjerg Andersen (2081) - Vejen Løbemotion

00:33:43

26

Lise-lotte Pedersen (2068) - Jels

00:33:45

27

Hanne Steen Hansen (2058)

00:33:50

28

Annemette Hoier Nielsen (2120)

00:33:52

29

Lene Nøhr (2048)

00:33:53

30

Jette Holmgaard (2040) - Vejen Løbemotion

00:34:07

31

Jane Stark (2117) - Jels

00:34:14

32

Matilde Bil Pedersen (2092) - Vejen Løbemotion

00:34:17

33

Marianne Kyed Jensen (2087) - Jels Løbemotion

00:34:46

34

Marie Bo Andersen (2160)

00:34:51

35

Dorthe Thomsen (2125) - Vejen Løbemotion

00:35:03

36

Tove Carstensen (2009)

00:35:11

37

Ulla Søndergaard (2099) - Vejen Atletik & Løbemotion

00:35:13

38

Mona L. Jørgensen (2006)

00:35:26

39

Lena Pedersen (2083) - Vejen Atletik & Løbemotion

00:35:33

40

Britta Nytoft (2054) - Vejen Løbemotion

00:35:37

41

Bente Houborg Pedersen (2057) - Louis Poulsen Lighting

00:35:40

42

Didde Hauge (2018)

00:35:57

43

Dorthe Bertelsen (2017)

00:35:59

44

Jane Winum (2022) - Vejen Løbemotion

00:36:01

45

Ilse S. Simonsen (2079) - Vejen Løbemotion

00:36:02

46

Liselotte Meldgaard (2047)

00:36:10

47

Inge Kruse (2142)

00:36:27

48

Helena Nattestad Kjærbæk (2115) - Jels If Løbemotion

00:36:29

49

Randi Lindberg Jepsen (2056) - Louis Poulsen Lighting

00:36:45

50

Jannie Bertz (2124) - Team Misbrug

00:36:52

51

Birgit Schwartz Waluga (2061) - Vejen Løbemotion

00:36:59

52

Henny Nielsen (2076) - Vejen Løbemotion

00:37:58

53

Dorthe Petersen (2105) - Vojens

00:38:02

54

Else Døssing (2031)

00:38:17

55

Anette Rasmussen (2096)

00:38:27

56

Eva Baagøe (2001) - Vejen Løbemotion

00:38:51

57

Tineke Lund (2041) - Vejen Atletik & Løbemotion

00:39:04

58

Susanne Bjerg Nielsen (2082) - Vejen Løbemotion

00:39:22

59

Jytte Ravn Clausen (2011) - Christiansfeld Løbeklub

00:39:27

60

Heidi Lassen (2046) - Jels If Løbemotion

00:40:14

61

Randi Korff Bronée (2122) - Team Misbrug

00:40:23

62

Gitte Bech Jensen (2094) - Vejen Løbemotion

00:40:37

63

Helga Nicolaisen (2153)

00:44:14

64

Pernille Hyldahl Grøn (2024) - Strynøvejkrat

00:44:27

65

Dina Hultgreen (2016) - Strynøvejkrat

00:47:56

66

Tina Qvist Christensen (2051) - Skjold & Qvist

00:53:13

67

Ann Budach (2103)

00:54:37

68

Karin Mauritzen (2101)

00:54:38

69

Kæthe Aagaard (2102)

00:54:43

70

Pia Willmann (2100)

00:54:45

71

Jytte Hyldahl (2015) - Strynøvejkrat

00:56:57

72

Birgit Ellinge Qvist (2013) - Jels If Løbemotion

DNF

73

Kathja Holm (2002)

DNS

74

Lene Laugesen (2042) - Vejen Løbemotion

DNS

75

Ina Holm (2123) - Team Misbrug

DNS


Drenge 10,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Jonas Fristed Andersen (3051) - Jels If Løbemotion

00:43:54

2

Christian N. Hansen (3063) - Jels Løbemotion

00:47:42

3

Lasse Normand (3112) - Jels Løbemotion

00:55:03

4

Henrik Bolvig Villumsen (3048)

01:03:43

5

Jonas Retz (3071) - Jels If Løbemotion

DNS


Piger 10,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Julie Finnemann (3076) - Jels

00:57:29

2

Stine Gamborg Lautrup. (3005)

01:11:14


Mænd 10,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Jan Aalling (3044) - Bck Løb

00:39:20

2

Thomas Hansen (3129)

00:39:49

3

Michael Hartmann (3022) - Bck Løb

00:40:54

4

Michael Kildal Frederiksen (3114) - Haderslev Tri 2000

00:41:20

5

Rasmus Bojsen (3121)

00:42:25

6

Torben Hansen (3042) - Bck Løb

00:42:27

7

Lars Fahrendorff (3134)

00:44:20

8

Aske Vigen Pedersen (3137)

00:44:35

9

Michael Stahl (3088)

00:44:38

10

Henning Thomsen (3109) - Haderslev Tri 2000

00:44:51

11

Flemming Ludvigsen (3110) - Vejen Tri & Motion

00:45:15

12

Erik M V Sørensen (3089) - Bck-løb

00:45:17

13

Bjørk Veinholt (3113)

00:45:18

14

Arne Lund (3061) - Super Brugsen

00:45:30

15

Jesper Finnemann (3077) - Jels

00:45:34

16

Hans Jørgen Christensen (3124)

00:46:13

17

Allan Dammose (3106) - Kolding Løbeklinik

00:46:29

18

Steen Nicolaisen (3128)

00:46:32

19

Jesper Steentoft (3002) - Jels Biler

00:46:40

20

Kåre Pedersen (3010)

00:46:54

21

Martin Gade Nielsen (3122)

00:47:22

22

Søren Vinsløv (3055)

00:47:48

23

Per Petersen (3003) - Jels Biler

00:48:12

24

Poul Bennetsen (3084) - Rødding Løbeklub

00:48:18

25

Jesper Petersen (3012) - Rødding Løbeklub

00:48:20

26

Poul Brun (3131)

00:48:39

27

Michael Juul Hansen (3033)

00:48:54

28

Torben Johansen (3056) - Team "under 1 Time"

00:49:40

29

Peter Clausen (3101)

00:49:45

30

Henning Jensen (3132)

00:50:04

31

Jesper Paulsen (3104) - Dix

00:51:24

32

Kim Retz (3072) - Jels If Løbemotion

00:51:29

33

Arne Sandberg (3059) - Super Brugsen

00:51:40

34

Mads Kildal Frederiksen (3115) - Haderslev Tri 2000

00:51:42

35

Michael Madsen (3102)

00:51:44

36

Jeppe Salk (3015)

00:52:09

37

Claus Andersen (3108) - Gesten Løbeklub

00:52:38

38

Helge Petersen (3079) - Vejen Atletikforening

00:52:43

39

Erik Jørgensen (3080)

00:53:40

40

Georg Jensen (3062) - Super Brugsen

00:53:50

41

Erik Gram (3126) - Team Gram

00:54:12

42

Jack Dall Sølbeck (3065) - Christiansfeld Løbeklub

00:54:14

43

Frank Wind Hansen (3107) - Focon Løbeklub

00:54:19

44

Kurt (3116) - Grindsted Landbrugsskole

00:54:58

45

Robert Rungholm (3133)

00:55:05

46

Lars Madsen (3081) - Christiansfeld Løbeklub

00:55:43

47

Kristian Nielsen (3092) - Superspar, Jels

00:55:58

48

Torben Falkenberg (3011) - Frøs Herreds Sparekase

00:56:04

49

Tonny Jensen (3103) - Bck Løb

00:56:08

50

John Hultgreen (3021) - Strynøvejkrat

00:56:14

51

Bjarke Frank Ravn (3097) - Christiansfeld Løbeklub

00:56:35

52

Lars Bo Andersen (3135)

00:56:50

53

Jens Ejner Jensen (3045) - Fw-skrydstrup Brand Og Redning

00:57:32

54

Frank Engelbret Andersen (3050) - Jels If Løbemotion

00:57:35

55

Jesper Ellinge Qvist (3016) - Jels If Løbemotion

00:57:39

56

Mikkel Thomsen (3120)

00:57:49

57

Flemming Sylvest (3038) - Skare

00:58:40

58

Niels L. Jensen (3078) - Gkn

00:58:42

59

Christian Kvist Christensen (3090) - Vejen Af Løbemotion

01:00:39

60

Flemming E. Jørgensen (3007)

01:01:24

61

Tommy Bonde (3087) - Jels Løbeklub

01:02:51

62

Kim Bolvig Hansen (3047) - Frøs Herreds Sparekasse

01:03:47

63

Villy R. Jørgensen (3098) - Butik Rustik , Ribe

01:04:08

64

Sune Rolf (3069)

01:05:32

65

Børge Petersen (3013) - Rødding Løbeklub

01:07:57

66

Michael H Nielsen (3037) - Skare

01:08:50

67

Dan Bisgaard Laursen (3020) - Strynøvejkrat

01:14:34

68

Peter Johansen (3017) - Jels If

DNS

69

Anders Andreas Christensen (3023) - Kolding Motion

DNS

70

Finn Mathiasen (3030) - Vejle If

DNS

71

Hans Munk Jensen (3075) - Vejen Løbemotion

DNS


Kvinder 10,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Signe Møller Christensen (3025) - Kolding Motion

00:46:49

2

Ida Møller Christensen (3024) - Kolding Motion

00:47:24

3

Agnethe Petersen (3036) - Christiansfeld Løbeklub

00:47:38

4

Birgitte Høyer (3096)

00:49:35

5

Birgitte Madsen (3082) - Christiansfeld Løbeklub

00:51:46

6

Jytte Faaborg (3105) - Bck

00:52:05

7

Line Gram (3125) - Team Gram

00:53:38

8

Christine Sandberg (3060) - Super Brugsen

00:54:36

9

Dorthe Hjuler Jensen (3035) - Jels Løbemotion

00:54:51

10

Elsebeth Fisker Seidebfaden (3091)

00:55:07

11

Tina Kongsted (3118) - Jels Løbemotion

00:55:08

12

Signe Bjørn (3067) - Vejen Løbemotion

00:55:56

13

Heidi Linding (3058) - Jels If Løbemotion

00:56:01

14

Anette Sohl (3130)

00:56:09

15

Pernilla Finderup Mouritzen (3100) - ?

00:56:11

16

Lonnie Dahm Olesen (3117)

00:56:40

17

Trine Ellemose Zielke (3099) - Team Misbrug

00:56:45

18

Camilla Hyldahl (2150)

00:56:59

19

Ulla Møller Christensen (3026) - Kolding Motion

00:57:31

20

Kristina (3094)

00:57:33

21

Lisa Hedekær (3057) - Haderslev Motion

00:57:37

22

Anna Margrethe Voetmann (3085) - Rødding Løbeklub

00:58:18

23

Åse Thomsen (3040)

00:58:20

24

Louise Bladt (3043)

00:58:26

25

Lisbeth De Place (3095) - Vejen Løbemotion

00:59:08

26

Charlotte Grau (3041) - Christiansfeld Løbeklub

00:59:13

27

Marianne Hansen (3052) - Jels Løbemotion

00:59:14

28

Line Markussen (3136)

00:59:48

29

Pia Jensen (3086) - Andst

00:59:58

30

Sonja Christensen (3009)

01:00:00

31

Lotte Ohlsen (3006) - Team Mandal

01:00:03

32

Anne Marie Olsen (3053) - Christiansfeld Løbeklub

01:00:05

33

Rikke Brinch Rødgaard (3074) - Vejen Af Atletik Og Løbemotion

01:00:42

34

Marianne Hansen (3093) - Superspar, Jels

01:01:36

35

Gitte Langberg Lildholdt (3001) - Vuif

01:01:37

36

Mona Mikkelsen (3119)

01:01:40

37

Tove Refsing Rasmussen (3070)

01:01:50

38

Mona Trapp (3046)

01:01:55

39

Alice Luff (3083) - Rødding Løbeklub

01:02:02

40

Line Bordinggaard Jensen (3028)

01:02:06

41

Susanne Mazur (3073) - Vejen Løbemotion

01:02:50

42

Vivian Lundin Nielsen (3034) - Gkn

01:04:05

43

Maria Boy Birck (3123)

01:04:10

44

Charlotte Strange (3127)

01:04:21

45

Ella Lisberg Larsen (3111)

01:04:23

46

Susanne Wænnerstrøm (3027) - Haderslev Motion

01:04:32

47

Elise Madsen (3064) - Østerlindet

01:04:33

48

Signe Weber Jensen (3018)

01:04:39

49

Annette Præst (3032) - Vejen Løbemotion

01:05:01

50

Lene Lund (3029)

01:05:21

51

Annegrete Weber Jensen (3019)

01:07:31

52

Christina Bjørn (3066) - Vejen Løbemotion

01:07:53

53

Ingrid Heisel Holst (3031) - Vejen Atletik Og Løbemotion

01:07:55

54

Gitte Skare (3039) - Skare

01:14:33

55

Lise Møller Hyllgaard (3008) - Nygaard

01:19:18

56

Inge N. Nørgaard (3004)

DNS

57

Lene Fogt (3014) - Vejen Løbemotion

DNS

58

Agnes Lauridsen (3049) - Vejen Løbemotion

DNS


Mænd 21,1 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Martin Hansen (4026) - Jels Løbemotion

01:24:53

2

Per Bromerholm (4018) - Skare

01:30:02

3

Lars Gravgaard (4030)

01:33:30

4

Torben Pedersen (4004) - Jels If Løbemotion

01:35:33

5

Jørgen Juhl (4027) - Løbejuhl / Hustømrerne

01:35:50

6

Rasmus Gejlager (4028)

01:36:53

7

Jens-jakob Fristed Sørensen (4037)

01:37:30

8

Jens Jørgen Kammer Kjeldsen (4036)

01:37:38

9

Torben Petersen (4024) - Jels Løbemotion

01:47:24

10

Emil Lildballe (4045)

01:48:05

11

Leon Hansen (4042)

01:50:19

12

Henrik Juhl (4015) - Billund Airport

01:56:32

13

Søren Dammose (4035)

01:56:37

14

Jørgen Lastein (4002) - Jels If Løbemotion

01:56:41

15

Hans Jørgen Muurholm (4029) - Jels Løbeklub

01:56:56

16

Werner Buhl (4038)

01:57:13

17

Laurits Petersen (4022) - Skare

01:57:45

18

Johnny H. Olsen (4034)

01:58:08

19

Søren Fjeldgaard (4019) - Skare

01:59:46

20

Peter Andersen (4016)

02:03:09

21

Jens Nørkede (4043)

02:08:10

22

Brian Larsen (4011) - Kolding Triathlon Klub

02:08:49

23

Frank Mikkelsen (4020) - Skare

02:11:15

24

John Hansen (4041)

02:12:41

25

Jesper Todsen (4021) - Skare

02:18:14

26

Jon Skålerud (4014)

DNS

27

Laurids D Mathiesen (4017) - Rødding Løbklup

DNS

28

Peter Andersen (4032)

DNS

29

Per Clausen (4003)

DNS

30

Richard Kristensen (4010)

DNS


Kvinder 21,1 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Anne-dorte Fristed Andersen (4023) - Jels If Løbemotion

01:42:59

2

Alice Grøn Sørensen (4013) - Vejen Tri Og Motion

01:46:51

3

Lene Sørensen (4031) - Vojens Løbeklub

01:51:06

4

Merethe Francis (4001) - Jels If Løbemotion

01:57:52

5

Connie Retz (4044)

02:00:35

6

Ulla Lybæk (4006) - Jels If Løbemotion

02:04:16

7

Grethe Nissen (4005) - Jels If Løbemotion

02:07:03

8

Kirsten Buhl (4039)

02:07:06

9

Lisa Hansen (4040)

02:09:16

10

Anette Dons Jensen (4025) - Jels Løbemotion

02:12:20

11

Mette Rostgaard (4012)

02:13:19

12

Sandra Pedersen (4009) - Team Gram

02:15:33

13

Anja Olsen (4033)

DNF

  • Frøs Sparekasse
  • FestiValhal
  • Jels Motel & Sportscenter
  • Arnum Rør ApS
  • Drej Ind
  • Entreprenør Jan Nørgaard
  • FB Camping Service ApS
  • Grønnebæk Auto ApS
  • HH Jels Maskin Udlejning
  • Jels Biler ApS
  • Jels Blikkenslagerfirma ApS
  • Jels Møbler & Gulve
  • KB Portservice
  • KM El-teknik ApS
  • Lindab Profil A/S
  • LTI Danmark P/S
  • Mini Entreprenøren Jels ApS
  • Murergrej.dk
  • OK Skilte & Print ApS
  • PN Maskiner A/S
  • Pro-Plan Interaktiv A/S
  • Royal Oak Golf Club
  • SuperBrugsen
  • Sydjysk Lastvognsservice ApS
  • Toftmann Hansen
  • Askegaard Økologisk Vin

  • Blædel Massage

  • Danske Bank

  • DK Betongulve ApS

  • Entreprenør Henrik Nielsen

  • Fugefirmaet

  • Jels Huse ApS

  • Jels Produktforretning ApS

  • Jydsk Auto Aircondition ApS

  • KaffeKaa.dk

  • Lastein Interiør

  • Mølby Malerforretning

  • Møller Transport ApS

  • Murermester Leif Bruhn

  • NBC Niels Brændekilde ApS

  • PH Datacenter ApS

  • PLJ Computing

  • Rødding Bogtrykkeri ApS

  • Relaxing4you

  • Sønderjyllands Tagdækning ApS

  • Solveigs

  • Toftmann

  • Tommy P

  • Tonnesen Herretøj

  • Torvets Pizza

  • Tusindfryd

  • Vestergaard Nustrup ApS

Støt vores sponsorer!
De støtter os!