Frøs Vikingeløb 2010 - resultater

Du kan hente dit diplom ved at klikke på dit startnummer.

Drenge 5,5 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Victor Windfeld (262) - Vejen Atletikforening

00:21:40

2

Martin Hjuler (212) - Jels Løbemotion

00:25:14

3

Alexander Bøving Skøtt (181) - Jels

00:25:18

4

Peter Bjørn (208) - Vejen Atletik Og Løbemotion

00:26:17

5

Kasper Fabricius (172)

00:26:18

6

Jakob Håland Thomsen (198) - Jels Blikkenslagerfirma

00:26:42

7

Nikolaj Kyed Jensen (65)

00:26:58

8

Anders Jørgensen (119) - Sommersted Runners

00:27:00

9

Claus Skjold Qvist Christensen (33)

00:28:11

10

Kasper Linding (61)

00:28:13

11

Nicklas Lauritsen (260)

00:28:42

12

Thomas Linding (60)

00:28:44

13

René Dahl Jacobsen (73)

00:29:30

14

Joachim Peter Hansen (236)

00:29:38

15

Nikolaj Juhl Petersen (3)

00:30:15

16

Simon Ellinge Qvist (10) - Jels Løbemotion

00:30:33

17

Mads Ellinge Qvist (11) - Jels Løbemotion

00:30:39

18

Jonas Lisberg Retz (162) - Jels Løbemotion

00:31:08

19

Christian N.hansen (16) - Jels Løbemotion

00:31:09

20

Sebastian S. Rasmussen (184) - Jels Løbemotion

00:31:10

21

Kristian Tindhof (253) - Jels Løbemotion

00:31:12

22

Jeppe Hørlyck (152)

00:31:34

23

Mads Linberg Madsen (248) - Team Emia

00:31:55

24

Sebastian Mikkelsen (176)

00:32:35

25

Peter Duborg (167)

00:32:53

26

Jeppe Evers Finnemann (22)

00:33:04

27

Rasmus Paulsen (7)

00:33:05

28

Niklas Aarhus Petersen (199)

00:34:44

29

Nicolas Raahauge (99)

00:35:36

30

Lasse Normand (267)

00:35:46

31

Steffan Fredsted Jensen (215)

00:36:42

32

Victor Berndsen (8) - Fam.berndsen

00:38:32

33

Mathias Lindholm (234)

00:38:45

34

Anders Nørgaard (231)

00:39:14

35

Jakob Hørlyck (153)

00:43:43

36

Jacob Carstensen (106)

00:57:34

37

Jakob N.hansen (14) - Jels Løbemotion

00:57:38

38

Anders Lindberg Madsen (251) - Team Emia

00:58:52

39

Asger N.hansen (15) - Jels Løbemotion

01:07:45

40

Anders Duborg (168)

DNF


Piger 5,5 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Julie Jensen (261)

00:29:39

2

Signe S. Rasmussen (185) - Jels Løbemotion

00:29:52

3

Julie Evers Finnemann (19)

00:29:53

4

Anne Szocska (209) - Christiansfeld Løbeklub

00:29:58

5

Lønne Laumark-møller (57) - Vojens Løbeklub

00:30:46

6

Emma Werner (177) - Jels Løbeklub

00:31:52

7

Nanna Hjuler Jensen (241)

00:32:34

8

Ditte Kjærgaard (142) - Hjarup Runners

00:32:49

9

Sarah Stubbe (196) - Trælasten Vejen

00:33:25

10

Line Retz (4) - Jels Løbemotion

00:33:28

11

Freja N.hansen (13) - Jels Løbemotion

00:33:29

12

Stine Werner (178) - Jels Løbeklub

00:34:17

13

Maria Nisse (6)

00:34:42

14

Emily Dammose (217) - Jels Løbeklub

00:35:16

15

Jeanett Winum (256) - Jels

00:36:09

16

Pernille Holst (257)

00:36:09

17

Sisse Friis Hansen (27)

00:36:10

18

Laura Carstensen (105)

00:36:32

19

Camilla Sørensen (29)

00:39:21

20

Malene Sørensen (30)

00:39:25

21

Emilie Signe Skøtt (259)

00:40:44

22

Laura Juhl Petersen (2)

00:40:45

23

Stine Evers Finnemann (21)

00:40:46

24

Stine Gamborg Lautrup (201)

00:43:00

25

Ida Lindberg Madsen (249) - Team Emia

00:43:01

26

Isabella Kristensen (189) - Nissebanden

00:50:12

27

Charlotte Skjold Qvist Christensen (44)

00:55:01

28

Emma Lindberg Madsen (247) - Team Emia

00:58:54

29

Siv Lybæk (69)

01:07:44

30

Amalie Christensen (25)

DNF

31

Tanja Hansen (5)

DNF


Mænd 5,5 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Jan Aalling (98) - Bck Løb

00:20:14

2

Lars Siig Nielsen (169) - Kolding Motion

00:20:43

3

Simon Andreas Arnbjerg (245) - Gramklanen

00:22:20

4

Torben Hansen (148) - Bck Løb

00:22:22

5

Lars Nicolaisen (111) - Plads Til Alle

00:22:53

6

Frederik Bøving Skøtt (183) - Jels

00:23:34

7

Ejvind Bartelsen (94) - Læborg Runners

00:26:13

8

Erik Carstensen (104)

00:27:33

9

Frede Faaborg (136)

00:28:24

10

Jesper B. Hansen (263)

00:28:33

11

Erik Gram (242) - Gramklanen

00:28:35

12

Jørgen Lastein (224) - Lastein Interiør

00:28:37

13

Christian Møberg (192) - Nissebanden

00:28:38

14

Allan Winum (265) - Jels

00:28:56

15

Henning Jensen (229) - Nedersøparken

00:29:24

16

Jørn Jensen (125)

00:29:36

17

Ole Olesen (228) - Nedersøparken

00:29:57

18

Carsten Dahl Jacobsen (74)

00:30:29

19

Jesper Lyngsø (87)

00:30:30

20

Henrik Kyed (219)

00:30:47

21

Thorsten Sønnichsen (258) - Nedersøparken

00:30:51

22

Henrik Bergmann (227) - Nedersøparken

00:30:53

23

Carsten Friis (226) - Haderslev If

00:31:18

24

Niels Møller (225) - Haderslev If

00:31:19

25

Henrik Dinesen (127)

00:31:36

26

Kim Jensen (240)

00:31:49

27

Brian Hansen (165)

00:31:53

28

Asmus Bohnfeldt (155)

00:32:23

29

Anker Blom Nielsen (173)

00:32:37

30

Poul Olesen (56)

00:32:43

31

Lars Jacobsen (72)

00:33:01

32

Peter Hansen Friis (190) - Nissebanden

00:33:10

33

Flemming Ehlerth Jørgensen (91) - Christiansfels Løbeklub

00:33:15

34

Peter Petersen (130) - Chr.feld Løbeklub

00:33:18

35

Henning Revitz (85) - Christiansfeld Løbeklub

00:33:26

36

Christian Christensen (88) - Christiansfeld Løbeklub

00:33:46

37

Allan Christiansen (84) - Christiansfeld Løbeklub

00:33:47

38

Anton Wind (53) - Dinesen

00:34:02

39

Klaus Bonde (264)

00:34:11

40

Per Zeberg Sørensen (121)

00:34:13

41

Rene Dons Jensen (108)

00:34:23

42

Nis Erik Håland Thomsen (197) - Jels Blikkenslagerfirma

00:34:32

43

Claus Christensen (96) - Christiansfeld Løbeklub

00:34:34

44

Bent Olufsen (102)

00:35:38

45

Hans Peter Poulsen (46) - Dinesen

00:37:16

46

Hans Peter Lautrup (203)

00:37:21

47

Michael Petersen (206) - Taewoong Europe

00:38:33

48

Glenn Normand (266)

00:39:15

49

Søren Frederiksen (23)

00:39:33

50

Marc Schmidt (238)

00:40:07

51

Dan Bisgaard Laursen (79) - Strynøvejkrat

00:41:25

52

Rasmus Poulsen (193) - Nissebanden

00:42:14

53

Claus Poulsen (195)

00:42:48

54

Hans Hørlyck (154)

00:43:44

55

Jens Peter Poulsen (187) - Nissebanden

00:49:54

56

Jørgen Lundby (97)

00:56:03

57

Jan Jacobsen Julius (38) - Dinesen

00:56:15

58

Per Josefsen (50) - Dinesen

00:58:13

59

Lars Bager Pedersen (90) - Christiansfeld Løbeklub

DNF

60

Knud Jeppesen (76)

DNF

61

Klaus Christian Andersen (43) - Dinesen

DNF


Kvinder 5,5 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Stine Toft Kjer (214) - Slotsbyens Motionsklub

00:24:06

2

Louise Holst-Salomonsen (126)

00:26:28

3

Jytte Faaborg (135)

00:27:40

4

Line Gram (243) - Gramklanen

00:28:22

5

Lis Aalling (100) - Bck Løb

00:28:47

6

Lene Hansen (149) - Bck Løb

00:28:50

7

Natalia Damgaard Nielsen (92) - Christiansfeld Løbeklub

00:29:41

8

Kirsten Poulsen (113) - Christiansfeld Løbeklub

00:29:55

9

Hanne Nielsen (174) - Vejen Løbemotion

00:30:08

10

Winie Evers Finnemann (20)

00:30:12

11

Birthe Fog (12)

00:30:31

12

Kirsten Kongsted Hansen (160)

00:30:37

13

Camilla Christensen (138)

00:30:44

14

Ulla Bjørn (68)

00:31:24

15

Charlotte Grau (131) - Christiansfeld Løbeklub

00:32:27

16

Eva Gram (244) - Gramklanen

00:32:29

17

Mia Jensen Kjelde (139)

00:32:29

18

Marianne S. Hansen (221) - Jels Løbemotion

00:32:30

19

Tove Carstensen (55)

00:32:31

20

Dorthe Hjuler Jensen (239)

00:32:40

21

Mie Bødtker Mogensen (93) - Christiansfeld Løbeklub

00:32:54

22

Lise B. Jensen (103) - Louis Poulsen Lighting

00:32:57

23

Ruth Nielsen (254) - Gram Løbeklub

00:32:58

24

Ella Lisberg Larsen (145)

00:33:01

25

Camilla Lauritsen (191) - Nissebanden

00:33:03

26

Asta Duborg (166)

00:33:07

27

Karen Helms (134) - Hjarup Runners

00:33:13

28

Tove Culmbach Hansen (151)

00:33:24

29

Johanne Kjærgaard (143) - Hjarup Runners

00:33:43

30

Britta Boje (123)

00:33:44

31

Janne Schriever (48) - Dinesen

00:33:48

32

Birgitte Husted (47) - Dinesen

00:33:49

33

Gitte K. Hansen (237) - Jels Løbemotion

00:33:58

34

Anette Lorenzen Pedersen (114) - Haderslev P.i. Løbeafdeling

00:33:59

35

Andrea Dammose (216) - Jels Løbeklub

00:34:07

36

Anette Lindberg Madsen (250) - Team Emia

00:34:18

37

Betina Bejerholm (116) - Solar

00:34:19

38

Ilse S. Simonsen (31) - Vejen Løbemotion

00:34:24

39

Mie Gejlager Tindhof (62)

00:34:27

40

Charlotte Nicolaisen (110) - Plads Til Alle

00:34:28

41

Jane Stark (133)

00:34:30

42

Anja Bírch Christiansen (163) - Super Brugsen

00:34:37

43

Vicki Sandberg (159) - Super Brugsen Skærbæk

00:34:39

44

Nina Lassen (211)

00:34:39

45

Elise Madsen (233) - Øster Lindet Løbeklub

00:34:40

46

Ditte Maria Kring Nielsen (213)

00:34:41

47

Jane Jessen Andersen (164) - Super Brugsen

00:34:47

48

Anette Jacobsen Kirkegaard (34) - Dinesen

00:34:48

49

Anette Faarbæk (63) - Vejen Løbemotion

00:35:00

50

Britta Nytoft (170) - Vejen Løbemotion

00:35:01

51

Christina Bjørn (207) - Vejen Atletik Og Løbemotion

00:35:03

52

Lise Pedersen (156)

00:35:07

53

Charlotte Bejerholm (117) - Solar

00:35:18

54

Line Bøving Skøtt (180) - Jels

00:35:19

55

Bettina Scholz (45) - Dinesen

00:35:20

56

Pernille Salling (66)

00:35:35

57

Charlotte Hansen (122)

00:35:39

58

Vibeke Tryk (204)

00:35:43

59

Ulla Søndergaard (223) - Vejen Løbemotion

00:35:44

60

Pernille Hyldahl Grøn (82) - Strynøvejkrat

00:35:48

61

Camilla Hyldahl Grøn (81) - Strynøvejkrat

00:35:49

62

Marianne Buch Høj (218) - Vejenløbemotion

00:35:52

63

Ingeborg Brydesen (129)

00:35:58

64

Mette Nicolaisen (18)

00:36:02

65

Marie Gamborg Lautrup (202)

00:36:03

66

Bertha Lautrup (32) - Jels Løbemotion

00:36:07

67

Dagny Pedersen (158)

00:36:08

68

Tina Dybkjær Jensen (230)

00:36:11

69

Line Fiehn Markussen (268) - Jels Løbeklub

00:36:16

70

Jutta Hald Hansen (222)

00:36:20

71

Susann Wænnerstrøm (200) - Haderslev Motion

00:36:44

72

Jonna Juhl Petersen (1)

00:36:47

73

Mette Asmussen (70)

00:36:48

74

Helle Thinghuus (157)

00:36:55

75

Malene Andersen (67)

00:36:56

76

Lise-lotte H. Thomsen (124)

00:36:57

77

Inger Berg (150)

00:36:58

78

Alice Stub (107) - Hjarup Runners

00:37:08

79

Anni Leegaard (52) - Dinesen

00:37:12

80

Else Pedersen (54) - Jels Løbemotion

00:37:13

81

Mette Nørgaard (232)

00:37:27

82

Marianne J. Pedersen (89) - Christiansfeld Løbeklub

00:37:28

83

Anita Enevoldsen (17)

00:37:40

84

Ingrid Holst (59) - Vejen Atletik Og Løbemotion

00:37:49

85

Lene R. Petersen (144)

00:38:04

86

Lena Daugaard Pedersen (58) - Vejen Atletik Og Løbemotion

00:38:09

87

Anette Rasmussen (147) - Jels Løbemotion

00:38:14

88

Elsie Tolbøll (36) - Dinesen

00:38:53

89

Diana Bull-hansen (41) - Dinesen

00:38:54

90

Connie Andersen (64)

00:38:57

91

Gitte Berndsen (9) - Fam. Berndsen

00:38:58

92

Louise Steenfat (118) - Solar

00:39:01

93

Randi Jepsen (71)

00:39:18

94

Eva Carstensen (109)

00:39:28

95

Dorthe Høj Paulsen (35) - Dinesen

00:39:35

96

Jane Rehmeier (132) - Christiansfeld Løbeklub

00:40:00

97

Jane Ladefoged (49) - Dinesen

00:40:02

98

Helena Kjærbæk (128) - Jels Løbemotion

00:40:12

99

Jytte Ravn Clausen (83) - Christiansfeld Løbeklub

00:40:16

100

Elsa Baun Jensen (140) - Hjarup Runners

00:40:28

101

Karin Busk Andersen (141) - Hjarup Runners

00:40:31

102

Lene Reeckmann (77) - Christiansfeld Løbeklub

00:40:50

103

Vivi Holm Lund (24) - Sif-løberne

00:41:02

104

Helle Thiesen (137)

00:41:18

105

Charlotte Strange (205)

00:42:24

106

Bente F Kromann (75)

00:42:42

107

Tove Revitz (86) - Christiansfeld Løbeklub

00:46:20

108

Lisbeth Poulsen (188) - Nissebanden

00:47:53

109

Julie Thoboe Sørensen (120)

00:48:19

110

Dorthe Buckhøj (112) - Vejen Løbemotion

00:50:05

111

Trine Hansen (175)

00:50:14

112

Jytte Hyldahl (80) - Strynøvejkrat

00:50:56

113

Catrine S Kristensen (179)

00:50:58

114

Gerda Kristensen (95) - Vejen Løbemotion

00:50:59

115

Ellen Reeckmann (78) - Christiansfeld Løbeklub

00:52:50

116

Tina Qvist Christensen (28)

00:55:02

117

Bente Kruse (39) - Dinesen

00:58:31

118

Kathrine Jensen (51) - Dinesen

00:58:38

119

Kirsten Albæk Ravn (42) - Dinesen

00:58:42

120

Hanne Holm Petersen (171)

DNF

121

Maj-britt Nielsen (161)

DNF

122

Karin Fogh (146) - Slotsbyens Motionsklub

DNF

123

Laila Steenfat (115) - Solar

DNF

124

Anna Kirstine Frederiksen (40) - Dinesen

DNF

125

Henriette Elisabeth Steentoft (37) - Dinesen

DNF

126

Dorte Hansen (210)

DNF


Drenge 10,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Jonas Fristed Andersen (641)

00:49:41

2

Lasse Nicolaisen (602) - Plads Til Alle

00:53:12

3

Thomas Nissen (507)

00:56:39

4

Peter Brydesn (502)

00:58:01


Piger 10,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Louise Hvarre (653)

00:55:11

2

Birgit Vestergaard (518)

00:57:58


Mænd 10,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Halfdan Lind Balslev (704)

00:35:28

2

Henrik Aalling (568) - Bck-løb

00:35:54

3

Michael Hein (614) - Kolding Motion

00:36:15

4

Jan De Place (551)

00:38:18

5

Ib Hedemann (681) - Aarup Løbeklub

00:38:48

6

Leon Kildbane (616) - Kolding Motion

00:40:35

7

Martin Hansen (525) - Jels Løbemotion

00:41:10

8

Jean Møller (582)

00:41:45

9

Torben Pedersen (536) - Haderslev Motion

00:41:51

10

Michael Hartmann (587) - Bck Løb

00:42:20

11

Lars Kjær Petersen (613) - Christiansfeld Løbeklub

00:42:37

12

Allan Guldager (654) - Haderslev P.i. Løbeafdeling

00:42:51

13

Mats Rudklint (515)

00:43:14

14

Ole Hansen (650) - Plads til alle

00:43:21

15

Preben Hjuler (689) - Jels Løbemotion

00:43:37

16

Kim Lassen (644)

00:43:41

17

Lasse Møller (611)

00:43:45

18

Johannes Boje (615)

00:43:53

19

Niels Bendix Rasmussen (669) - Jels Løbemotion

00:43:55

20

Dennis Langelund (516) - BCK løb

00:44:13

21

Anders Peter Hansen (561) - Dinesen

00:44:53

22

Henrik Thiesen (594)

00:44:55

23

Jesper Lyhne (542) - Team Honnens

00:45:05

24

Arne Fjord Frandsen (692) - Bilhuset Vojens

00:45:09

25

Per Riber Jakobsen (691) - Falck Sport

00:45:12

26

Steen Jørgensen (538) - Sommersted Motion

00:45:16

27

Lars Christensen (570)

00:45:18

28

Jesper Finnemann (535)

00:45:55

29

Peter Sørensen (553)

00:46:01

30

Svend Hansen (508) - Jels Løbemotion

00:46:16

31

David Francis (677)

00:46:22

32

Thomas Hansen (696) - T-byg

00:46:34

33

Kåre Pedersen (583) - Haderslev P.i. Løbeafdeling

00:46:35

34

Søren Jørgensen (634)

00:46:37

35

Jes Rosenberg (635) - Vamdrup

00:46:38

36

Per Meine (687)

00:46:41

37

Ian Francis (678)

00:47:26

38

Benny Høgh Olsen (709)

00:47:28

39

Alex Kring Nielsen (690) - Haderslev If

00:47:34

40

Lars Fahrendortt (620)

00:47:58

41

Jack Dall Sølbeck (612) - Christiansfeld Løbeklub

00:48:04

42

Ronni Vang Jørgensen (557) - Dinesen

00:48:23

43

Cim Skydt (640) - Aaig Aabenraa

00:48:25

44

Jesper Steentoft (533)

00:48:31

45

Claus Uhre Schmidt (576)

00:48:38

46

Kurt Gran (606)

00:48:39

47

Allan Dammose (647)

00:48:51

48

Jens Chr. Mikkelsen (600) - J.c. Mikkelsen Aps

00:48:57

49

Jørn Berndsen (511) - Fam.berndsen

00:49:10

50

Jan Hedegaard Petersen (645) - Løb Med Dgi

00:49:11

51

Karl Aage Christiansen (567) - Isover

00:49:15

52

Keld Asmussen (627) - Haderslev Motion

00:49:17

53

Morten Kruse (661) - Jels

00:49:26

54

Morten Fahrendorff Jørgensen (632) - Puls 6091

00:49:56

55

Jan Juhl (585) - Christiansfeld Løbeklub

00:49:57

56

Per Jensen Martensen (565) - Dinesen

00:49:59

57

Lars Østergård (629)

00:50:07

58

Keld Christensen (626) - Holsted Motion

00:50:08

59

Bo Süberkrüb (504)

00:50:10

60

Jesper Paulsen (712) - Vupi

00:50:15

61

Jesper Petersen (528)

00:50:18

62

Søren Dammose (597)

00:50:32

63

Mogens Sylvester (501)

00:50:34

64

Hans Christiansen (695) - Trælasten Rødding

00:51:00

65

Jørn Nehlsen (575)

00:51:04

66

Karl Marius Christiansen (531)

00:51:08

67

Helge Lassen (547)

00:51:10

68

Jørn Vinther Sørensen (573)

00:51:12

69

Torben Johansen (608) - Team, "under 1 Time"

00:51:26

70

Arne Christensen (549)

00:51:31

71

Kim Retz (505) - Jels Løbemotion

00:51:45

72

Christian Christiansen (682) - Taewoong Europe

00:52:03

73

Ferdinand Andresen (579) - Vojens Løbeklub

00:52:17

74

Jesper Dammose (707) - Webbureauet Kung

00:52:21

75

Bjørn Jensen (569)

00:52:33

76

Jørge Hansen (623)

00:52:44

77

Per Petersen (534) - Ingen

00:52:46

78

Claus Madsen (705) - Team Emia

00:52:59

79

Martin Uno (658) - Louis Poulsen Lighting

00:53:05

80

Torben Jensen (622)

00:53:44

81

Nicolaj Vinther Sørensen (574)

00:53:51

82

Peter Johansen (537) - Jels If

00:53:55

83

Torben Falkenberg (698)

00:54:06

84

Lars Gullits (706) - Webbureauet Kung

00:54:21

85

Lars Bo Andersen (588) - Den Gamle Grænsekro

00:54:40

86

Michael Frydenløv (603)

00:54:41

87

Jesper E Qvist (522) - Jels Løbemotion

00:54:41

88

Ronni Bertelsen (605)

00:54:44

89

Morten Jørgensen (584)

00:55:04

90

Lars Duborg (649)

00:55:12

91

Allan Andersen (604)

00:55:15

92

Torben Brinkland (540) - Team Honnens

00:55:20

93

Martin Hvarre (652)

00:55:28

94

Claus Süberkrüb (578)

00:55:38

95

Jan Rohde (596) - Christiansfeld Løbeklub

00:55:42

96

Arne Sandberg (543)

00:55:43

97

Peter Kjær Nielsen (666)

00:56:34

98

Hans Jørgen Muurholm (662)

00:56:52

99

Gerhard Dalkjær Johansen (560) - Dinesen

00:57:27

100

Ole Stubbe (675) - Trælasten Vejen

00:58:07

101

Frank Wind Hansen (688) - Focon Løbeklub

00:58:16

102

Morten Felsted (550)

00:58:20

103

Finn Mathiasen (633) - Vejle I.f.

00:58:55

104

Peder Hjerrild (571)

00:59:25

105

Herluf Enevoldsen (503)

00:59:27

106

Villy R. Jørgensen (546) - Jels Voldsted

00:59:52

107

Michael Petersen (710)

00:59:56

108

Jesper Godsk Nielsen (701)

01:00:05

109

Kristian Petersen (562) - Dinesen

01:01:01

110

Peter Lund (554) - Sommersteds Bedste Murer

01:01:08

111

Thomas Nørregaard (673)

01:01:34

112

Bjarke Ravn (659) - Christiansfeld Løbeklub

01:01:54

113

Michael Rosenberg (663) - De Små Fisk

01:04:19

114

Jens Peder Petersen (680) - Vejle If

01:05:20

115

Nicklas Sørensen (523) - T-byg

DNF


Kvinder 10,0 km:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Signe Hedegaard Petersen (646) - Løb Med Dgi

00:45:20

2

Line Agergaard (702) - Rødekro- If

00:45:21

3

Sara Bang (651) - Plads til alle

00:47:15

4

Victoria Bo Andersen (590) - Den Gamle Grænsekro

00:47:42

5

Lene Pedersen (617)

00:48:14

6

Mette Toft (694) - Slotsbyens Motionsklub

00:48:50

7

Bente Christoffersen (667)

00:49:03

8

Kirsten Müller (708)

00:49:28

9

Anne-dorte Fristed Andersen (643)

00:50:17

10

Lene Wind Andersen (642) - Rødekro-if Motion

00:51:06

11

Inge N. Nørgaard (591)

00:51:13

12

Dorthe N. Hansen (526) - Jels Løbemotion

00:51:21

13

Anette Sohl (552)

00:52:16

14

Mie Christensen (555) - Christiansfeld Løbeklub

00:52:20

15

Margit Christiansen (530)

00:52:22

16

Lisa Damkjær (636)

00:52:23

17

Ulla Spiele (609)

00:53:14

18

Connie Retz (506) - Jels Løbemotion

00:53:31

19

Pia Vium Strandridder (671) - Skrave Fodbevægelse

00:53:34

20

Bente Elmholt (563) - Christiansfeld Løbeklub

00:54:15

21

Eva Thomsen (664)

00:54:26

22

Herdis Adda Laumark-møller (580) - Vojens Løbeklub

00:54:54

23

Linda Werner (668) - Jels Løbeklub

00:55:36

24

Lene Willadsen (512)

00:55:41

25

Tina Østergaard Andersen (559) - Dinesen

00:56:11

26

Lene Thimm Andersen (693)

00:56:20

27

Karen Marie Møller (674) - Haderslev If

00:56:22

28

Lotte Friis (700) - Haderslev If

00:56:24

29

Jette Bunkenborg (577)

00:56:25

30

Dorthe S. Rasmussen (670) - Jels Løbemotion

00:56:50

31

Ulla Lybæk (520) - Jels Løbemotion

00:56:56

32

Charlotte Szocska (685) - Chrisitansfeld Løbeklub

00:56:59

33

Hanne Hansen (621) - Jels Løbeklub

00:57:41

34

Anja Steentoft (513) - Jels Løbemotion

00:58:23

35

Anette Dons Jensen (599)

00:58:33

36

Grethe Nissen (509) - Jels Løbemotion

00:58:35

37

Anita Nielsen (581)

00:58:40

38

Bente Beenfeldt (564)

00:58:43

39

Anette Lund (592) - Sif

00:58:50

40

Agnethe Petersen (586) - Christiansfeld Løbeklub

00:59:10

41

Charlotte Ohlsen (539) - Team Honnens

00:59:11

42

Bettina Honnens (541) - Team Honnens

00:59:12

43

Heidi Linding (566)

00:59:19

44

Anne Jessen (593) - Sif

00:59:48

45

Kirsten Rungholm (624) - Hjarup Runners

00:59:57

46

Bodil Høeg (697) - Hjarup Runners

00:59:59

47

Laila Voxnæs (524) - Jels Løbemotion

01:00:01

48

Jeanet Lassen Simon (610)

01:00:43

49

Mona S. Frederiksen (699)

01:00:44

50

Marie Bo Andersen (589) - Den Gamle Grænsekro

01:00:52

51

Christine Sandberg (639) - Super Brugsen Skærbæk

01:01:13

52

Maria Nicolaisen (601) - Plads Til Alle

01:01:26

53

Barbara Toftgaard (510)

01:01:35

54

Lisa Hedekær (631) - Haderslev Motion

01:01:52

55

Gitte Fey (548) - Dgi Rødding Løbeklub

01:02:32

56

Marianne Kjær Nielsen (665)

01:02:34

57

Inge Hoffmann Asmussen (628) - Haderslev Motion

01:02:41

58

Maj-britt Lauritzen (519)

01:02:49

59

Louise Bladt (514)

01:04:50

60

Lene Fogt (598) - Vejen Løbemotion

01:05:17

61

Karina Winther (532)

01:05:56

62

Dina Stubbe (676) - Trælasten Vejen

01:06:07

63

Birgit Ellinge Qvist (521) - Jels Løbemotion

01:06:15

64

Mette Feldfoss (672)

01:06:41

65

Gitte Kildbane (618) - Kolding Motion

01:06:42

66

Bente Møller (607)

01:08:01

67

Anne Heiredal (657) - Vejen Løbemotion

01:09:45

68

Solvej Vestergaard (517)

01:09:58

69

Gitte Nordentoft Hansen (527)

01:10:17

70

Gitte Bech Jensen (619) - Vejen Løbemotion

01:10:29

  • Frøs Sparekasse
  • FestiValhal
  • Jels Motel & Sportscenter
  • Arnum Rør ApS
  • Drej Ind
  • Entreprenør Jan Nørgaard
  • FB Camping Service ApS
  • Grønnebæk Auto ApS
  • HH Jels Maskin Udlejning
  • Jels Biler ApS
  • Jels Blikkenslagerfirma ApS
  • Jels Møbler & Gulve
  • KB Portservice
  • KM El-teknik ApS
  • Lindab Profil A/S
  • LTI Danmark P/S
  • Mini Entreprenøren Jels ApS
  • Murergrej.dk
  • OK Skilte & Print ApS
  • PN Maskiner A/S
  • Pro-Plan Interaktiv A/S
  • Royal Oak Golf Club
  • SuperBrugsen
  • Sydjysk Lastvognsservice ApS
  • Toftmann Hansen
  • Askegaard Økologisk Vin

  • Blædel Massage

  • Danske Bank

  • DK Betongulve ApS

  • Entreprenør Henrik Nielsen

  • Fugefirmaet

  • Jels Huse ApS

  • Jels Produktforretning ApS

  • Jydsk Auto Aircondition ApS

  • KaffeKaa.dk

  • Lastein Interiør

  • Mølby Malerforretning

  • Møller Transport ApS

  • Murermester Leif Bruhn

  • NBC Niels Brændekilde ApS

  • PH Datacenter ApS

  • PLJ Computing

  • Rødding Bogtrykkeri ApS

  • Relaxing4you

  • Sønderjyllands Tagdækning ApS

  • Solveigs

  • Toftmann

  • Tommy P

  • Tonnesen Herretøj

  • Torvets Pizza

  • Tusindfryd

  • Vestergaard Nustrup ApS

Støt vores sponsorer!
De støtter os!