Frøs Vikingeløb 2018 - resultater

Du kan hente dit diplom ved at klikke på dit startnummer.

2,0 km børneløb:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Laurits Brink Bech (1020)

00:09:28

2

Amaia (1028)

00:09:32

3

Freya Rudolph (1007) - Fam. Jepsen Og Rudolph

00:10:39

4

Thilde Rudolph (1006) - Fam. Jepsen Og Rudolph

00:10:49

5

Sigurd Fuchs-larsen (1034)

00:11:00

6

Alfred Scäfer Lind (1030)

00:11:19

7

Agnes Dich Larsen (1023)

00:11:27

8

Alexander Skrubel (1035)

00:11:32

9

Lukas Lund Madsen (1026) - Jels If

00:11:40

10

Emma Rudolph (1005) - Fam. Jepsen Og Rudolph

00:11:50

11

Villads Andreas Schmidt (1001)

00:11:53

12

Kacper Wnuczek (1015)

00:11:56

13

Jakob Dich Larsen (1022)

00:12:20

14

Thomas Nicolaisen (1011)

00:12:32

15

Alberte Johansen (1039)

00:12:33

16

Lærke Holm Hansen (1036)

00:12:35

17

Josefine Kryger Sørensen (1024) - Jels If

00:12:37

18

Mikkel Lund (1017)

00:12:43

19

Agnes B. Hansen (1037)

00:12:55

20

Jakob Ambrosius Underbjerg (1019)

00:13:07

21

Jonas Thestrup (1021)

00:14:00

22

Helle K. Madsen (1027) - Jels If

00:14:06

23

Stella Nicolaisen (1012)

00:14:13

24

Sakura Pedersen (1009)

00:14:25

25

Kanae Pedersen (1010)

00:14:26

26

Christian Kjær Rasmussen (1041)

00:14:29

27

Silje Martensen (1031) - Sb Tømrer Aps

00:14:29

28

Frederik Kjær Rasmussen (1042)

00:14:34

29

Ellen Lassen (1029)

00:14:36

30

Kasper Vodder Jensen (1014)

00:15:43

31

Jonas Jensen (1040)

00:15:44

32

Amanda Skrubel (1025) - 1982

00:16:10

33

Alba Fuchs-larsen (1033)

00:16:23

34

Anton Nicolaisen Johansen (1004) - Jels If

00:17:07

35

Christian (1013)

00:18:02

36

Stine Lund (1018)

00:18:11

37

Andreas Lund (1016)

00:18:18

38

Nellie Dorthea Schmidt (1003) - Jels If

00:19:21

39

Mads Nicolaisen Gravgaard (1008) - Jels Løbemotion

00:21:46

40

Sofia Corydon (1002) - Corydon Tømrer Og Snedker Aps

00:21:53

41

Liva Martensen (1032) - Sb Tømrer Aps

00:22:14

42

Nikolaj Kryger Sørensen (1000) - Jels If

DNS/DNF

43

Mette Johansen (1038)

DNS/DNF


5,0 km WALK / GÅTUR:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Ruth Lund (2012)

00:47:52

2

Bertha Elisabeth Lautrup (2021) - Jels If Løbemotion

00:48:11

3

Heidi Lassen (2011)

00:48:15

4

Gitte Jørgensen (2020)

00:48:26

5

Kim Gellert (2009)

00:50:11

6

Freja Laugesen (2017) - Jels If

00:52:04

7

Tina Pedersen (2016) - Jels If

00:52:41

8

Berit Jensen (2019)

00:56:24

9

Kirsten Ravn (2018)

00:56:26

10

Nanna Daugaard Nielsen (2008)

00:56:27

11

Rina Daugaard (2003)

00:56:28

12

André Daugaard (2002)

00:56:29

13

Annette Hansen (2013) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

00:59:51

14

Tina Byriel Salk (2004) - Bb Regnskab

00:59:56

15

Kim Lena Ladegaard (2014)

00:59:57

16

Dorthe Bertelsen (2007) - Randerup Løbeklub

01:05:08

17

Jan Dahlmann (2006) - Randerup Løbeklub

01:05:09

18

Paul Edsen Heesch (2000)

01:05:13

19

Kanthi Sinn (2001)

01:05:14

20

Kirsten Lassen (2015)

01:11:02

21

Christina Juul Hansen (2010) - Jels Løbemotion

DNS/DNF


5,5 km drenge/mænd (op til og med 19 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Oliver Maarup (3181)

00:20:23

2

Jonas Renkwitz (3140)

00:24:38

3

Emil Jørgensen (3180)

00:26:26

4

Mads Nicolaisen Jensen (3117)

00:27:36

5

Jacob Holm Hansen (3174)

00:28:16

6

Kasper Kühne (3128)

00:28:30

7

Lasse B Pedersen (3051) - Jels

00:31:27

8

Frederik Højgaard Bertelsen (3080)

00:31:31

9

Christian Quvang (3071)

00:31:38

10

Mikkel Byriel Salk (3009) - Bb Regnskab

00:33:34

11

Patrick Mikkelsen (3183)

00:34:23

12

Lasse Corydon (3004) - Corydon Tømrer Og Snedker Aps

00:34:40

13

Mikkel Jessen (3083)

00:34:42

14

Bastian Schmidt (3163)

00:35:40

15

Simon Hermannsen (3058)

00:37:49

16

Niklas Petersen (3161)

00:38:24

17

Victor Oster Süberkrüb (3002) - Jels If Løbemotion

00:42:50

18

Malte Hansen (3018) - Jels If

00:45:08

19

Alexander Korsgaard (2005) - Trekantbrand

00:47:52

20

Oliver Kryger Sørensen (3115) - Jels If

DNS/DNF


5,5 km piger/kvinder (op til og med 19 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Mette Kargo-petersen (3139)

00:30:16

2

Laura Carstensen (3021)

00:31:36

3

Anna Weltz Sørensen (3000) - Jels If

00:35:45

4

Line Hansen (3084)

00:36:24

5

Cecilie Højgaard Bertelsen (3081)

00:37:52

6

Mette Marie L Pedersen (3162) - Team Næsvej

00:38:00

7

Andrea Nicolaisen Jensen (3118)

00:38:06

8

Freja Johansen (3189)

00:38:07

9

Line Süberkrüb Maribo (3023)

00:38:08

10

Kamilla Simonsen (3152) - Skærbæk

00:39:21

11

Laura Gabelgaard Simonsen (3153) - Skærbæk

00:39:34

12

Karen Lassen (3146)

00:40:08

13

Katrine Byriel Salk (3008) - Bb Regnskab

00:41:34

14

Malou Corydon (3006) - Corydon Tømrer Og Snedker Aps

00:44:24

15

Emma Schmiddt (3192)

00:44:27

16

Clara Süberkrüb Maribo (3025)

00:44:28

17

Frederikke Friis Todsen (3028)

00:49:05

18

Freja Oster Süberkrüb (3026) - Jels If Gymnastik

00:51:27

19

Mathilde Winther Andersen (3024)

00:51:28

20

Caroline Winther Andersen (3022) - Jels If Fodbold

00:51:31


5,5 km mænd (20-49 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Heino Aalling (3144) - Brørup Løbeklub

00:20:46

2

Wojtek Rutkowski (3055) - Tripaka

00:21:40

3

Kenneth Kryger Sørensen (3116) - Jels If

00:23:42

4

Jens Laasholdt (3090) - Rødekro Tri & Motion

00:24:07

5

Mads Laasholdt (3089) - Rødekro Tri & Motion

00:24:28

6

Lennart Kaasgaard (3082) - Alfa Laval Kolding

00:24:54

7

Andreas Bork (3129) - Calia

00:25:16

8

Allan Ellegaard (3003)

00:25:24

9

Claus Hermansen (3186)

00:26:29

10

Jonas Guddal (3194)

00:26:39

11

Morten Larsen (3166) - Dinesen Floors a/s

00:27:01

12

Erik Carstensen (3184)

00:27:13

13

Brian Sønnichsen (3149) - Fredericia Triathlon Team

00:27:43

14

Jesper Steentoft (3046) - Jels

00:27:47

15

Per Petersen (3047) - Jels

00:27:51

16

Simon Sand Nielsen (3171)

00:28:03

17

Jeppe Salk (3007) - Bb Regnskab

00:28:08

18

Klaus Kildemand (3158) - Team Kildemand

00:28:57

19

Per Fog (3068) - Jels Frivillige Brændværn

00:29:19

20

Jesper Lund (3126) - Jels Frivillige Brandværn

00:29:20

21

Claus Süberkrüb (3020)

00:29:25

22

Kim Jørgensen (3178)

00:30:22

23

Ebbe Moshage (3063) - Dinesen Floors a/s

00:30:31

24

Esben Poulsen (3062) - Dinesen Floors a/s

00:30:49

25

Peter Boldt (3185)

00:31:14

26

Torben Pedersen (3175) - Jels Løbemotion

00:31:27

27

Alexander Bork (3133) - Calia

00:31:29

28

Per Schelde (3072)

00:31:40

29

Rasmus Lundby (3197) - Jels

00:31:58

30

Mark N. Jensen (3065) - Dinesen Floors a/s

00:32:29

31

Marc Schmidt (3191)

00:33:24

32

Morten Juul Jensen (3154)

00:34:19

33

Mads Mikkelsen (3145) - Hr.

00:34:24

34

Søren Thygesen Callesen (3127) - Jels Frivillige Brandværn

00:35:23

35

Brian Schmidt (3164)

00:35:47

36

Thomas Poulsen (3078) - Gram A/s

00:36:20

37

Søren Lund Hartmann (3092)

00:38:14

38

Peder Jensen (3119)

00:38:19

39

Lars Johansen (3190)

00:38:21

40

Torben Hansen (3122)

00:38:23

41

Jesper Bruun (3151) - Murergrej.dk

00:40:57

42

Frank Schou (3172)

00:42:18

43

Ronni Petersen (3034) - Trekantbrand

00:44:52

44

Brian Hansen (3017) - Jels If Løbemotion

00:45:09

45

Henrik Nielsen (3041) - Jels Frivillige Brandværn

00:45:37

46

Peter Skott Carlsen (3042) - Trekantbrand Middelfart

01:00:08

47

Emil Labich (3050) - Trekantbrand Middelfart

01:00:10

48

Michael Bertelsen (3030) - Jels Frivillige Brandværn

DNS/DNF

49

Søren Bech (3049)

DNS/DNF

50

Jakob Kaadt (3061) - Dinesen Floors a/s

DNS/DNF


5,5 km kvinder (20-49 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Helle Borup Jehs Nissen (3121)

00:22:58

2

Lærke Becker (3193)

00:25:40

3

Maria Wraae Rudolph (3012) - Fam. Jepsen Og Rudolph

00:27:46

4

Vicki Henningsen (3182)

00:28:10

5

Gitte Sønnichsen (3150) - Fredericia Triathlon Team

00:29:14

6

Lotte Filsø (3177)

00:30:46

7

Linda Werner (3165) - Jels Morion

00:30:55

8

Anette Lindholm (3033) - Jels

00:31:04

9

Mette Lauenborg (3016)

00:31:41

10

Majbritt Jørgensen (3179)

00:31:45

11

Lone Rieper (3160)

00:31:48

12

Kristina Clausen (3170) - Team Mannehøj East & Southside

00:33:27

13

Bente Schmidt (3109) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

00:33:59

14

Lone Dahl Jørgensen (3056)

00:34:14

15

Heidi Hansen (3108) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

00:34:21

16

Sara Thomsen (3159)

00:34:28

17

Rikke Bjørnskov Jessen (3085)

00:34:43

18

Mette Bolvig Pedersen (3040) - -

00:35:00

19

Heidi Müller Jensen (3123)

00:35:09

20

Berit Nielsen (3155)

00:35:10

21

Karen Karlsen (3188)

00:35:28

22

Charlotte Normand (3052) - Jels Løbemotion

00:35:59

23

Vivi Højsager (3059) - Dinesen Floors a/s

00:36:18

24

Mette Thyssen Rossen (3086)

00:36:22

25

Mia Hartvig Thomsen (3156)

00:36:23

26

Mette Håkansson (3196) - 1974

00:37:06

27

Heidi Boeriis (3053)

00:37:32

28

Ella Holm (3060) - Dinesen Floors a/s

00:37:43

29

Marie Bertelsen (3079)

00:37:55

30

Karina Winther Andersen (3019) - Jels Løbemotion

00:38:09

31

Signe Gade (3131) - Calia

00:38:38

32

Britt Nicolaisen (3038)

00:39:20

33

Karina Larsen (3075)

00:40:39

34

Lilian Bondig (3187)

00:41:38

35

Lene Oster Süberkrüb (3001) - Jels If Løbemotion

00:42:52

36

Tina Hermannsen (3057)

00:42:53

37

Sabine Quvang (3070)

00:43:51

38

Betina Corydon (3005) - Corydon Tømrer Og Snedker Aps

00:44:23

39

Malene Maribo (3167)

00:44:29

40

Heidi Skov Nielsen (3032)

00:44:54

41

Vivian Lindin Nielsen (3031)

00:44:55

42

Anja Nielsen (3137)

00:46:43

43

Laila Sandberg (3100) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

00:49:54

44

Kathrine Ringvad (3036) - Christiansfeld Løbeklub

00:53:02

45

Tineke Lund (3103) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

DNS/DNF

46

Therese H. Nyen (3064) - Dinesen Floors a/s

DNS/DNF

47

Pernille Poulsen (3077) - Gram A/s

DNS/DNF


5,5 km mænd (50 år eller derover):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Artur Rutkowski (3054) - Tripaka

00:26:42

2

Flemming Larsen (3195) - Christiansfeld Løbeklub

00:26:50

3

Preben Laasholdt (3088) - Rødekro Tri & Motion

00:26:52

4

Arne Skjold Christensen (3142) - Øster Lindet Idrætsforening

00:28:18

5

Søren Bork (3130) - Calia

00:28:59

6

Bent Jensen (3044) - Læborg Runners

00:29:28

7

Carsten Max Jensen (3169) - Team Mannehøj East & Southside

00:29:35

8

Jørn L. Jensen (3168) - Team Mannehøj East & Southside

00:29:41

9

Jens Bloch Jensen (3113) - Øster Lindet Idrætsforening

00:29:48

10

Ebbe Nielsen (3173) - Gram Motion

00:29:57

11

Jørn Nehlsen (3066) - Dinesen Floors a/s

00:30:35

12

Kurt Østergaard (3110) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

00:30:38

13

Egon Fræhr (3039) - Vejen Kommune

00:31:16

14

Kim Retz (3147) - Jels If Løbemotion

00:32:38

15

Jan Rosenberg (3048)

00:32:55

16

Preben Hald (3134) - Calia

00:32:59

17

Jan Julius (3067) - Dinesen Floors a/s

00:33:48

18

Kim Christensen (3111) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

00:34:25

19

Hans Erik Bertelsen (3076) - Gram A/s

00:35:07

20

Helge Lassen (3136)

00:36:26

21

Jørgen Søndergård (3148) - Vejen Løbemotion

00:37:01

22

Ole Sundall (3015)

00:37:30

23

Poul Erik Olesen (3112) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

00:37:31

24

Peter Bøjgaard (3125) - Jels Løbemotion

00:40:37

25

Lars Bjørn (3091) - Vejen Løbemotion

DNS/DNF


5,5 km kvinder (50 år eller derover):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Lis Aalling (3135) - Brørup Løbeklub

00:26:56

2

Else Marie Hviid (3014)

00:29:59

3

Charlotte Grau (3069) - Christiansfeld Løbeklub

00:30:36

4

Jytte Filsø (3124) - Please Select

00:31:00

5

Elisabeth Laasholdt (3087) - Rødekro Tri & Motion

00:31:43

6

Ulla Jensen (3141) - Christiansfeld Løbeklub

00:31:50

7

Anna Margrethe Bruun (3176) - 6630

00:31:57

8

Karin Thomsen (3120) - Jels Løbemotion

00:32:51

9

Laila Mogensen (3073) - Christiansfeld Løbeklub

00:32:56

10

Anne Marie Olsen (3074) - Christiansfeld Løbeklub

00:32:58

11

Hanne Nielsen (3093) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

00:34:27

12

Lena Daugaard (3096) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

00:34:39

13

Anita L. Schmidt (3157) - Løgumkloster Løbemotion

00:35:17

14

Anette Motzkus (3043)

00:35:26

15

Birgit Nielsen (3010) - Løgumkloster Løbemotion

00:35:36

16

Birgit Schwartz Waluga (3098) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

00:36:36

17

Birgit Olesen (3114) - Vejen Af- Atletik Og Løbemotion

00:36:39

18

Ruth Nielsen (3143)

00:36:58

19

Annette Præst (3106) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

00:37:03

20

Birthe Nesager (3095) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

00:37:34

21

Christina Bjørn (3102) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

00:37:47

22

Jeanne Bork (3132) - Calia

00:38:39

23

Else Winther (3045) - Læborg Runners

00:39:07

24

Gitte Bredvig (3027) - Jels Løbemotion

00:41:22

25

Marianne Buch Høj (3094) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

00:41:30

26

Anette Faarbæk (3107) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

00:41:32

27

Kireten Lewandovski (3035)

00:42:46

28

Lene Diemer Jacobsen (3138)

00:46:45

29

Kirsten Friis Kissow (3029) - Jels If Løbemotion

00:49:07

30

Jytte Ravn Clausen (3037) - Christiansfeld Løbeklub

00:53:03

31

Kirsten Thiim Jensen (3105) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

DNS/DNF

32

Lisbeth Jacobsen (3104) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

DNS/DNF

33

Kirsten Hansen (3011) - 1960

DNS/DNF

34

Ulla Søndergaard (3097) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

DNS/DNF

35

Ulla Søndergaard (3099) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

DNS/DNF

36

Ghita Palmelund (3101) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

DNS/DNF


10,0 km drenge/mænd (op til og med 19 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Jakob Lundby (4071) - Jels

00:41:41

2

Anton Nielsen (4056) - Vejen Atletikforening

00:43:01

3

Nikolaj Kyed Jensen (4017)

00:50:05

4

Viktor Hjorth Sørensen (4083) - Vejen Atletikforening

00:52:20

5

Emil Jepsen (4073) - Jels

00:57:45


10,0 km piger/kvinder (op til og med 19 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Dicte Kildemand (4091) - Team Kildemand

00:55:18

2

Amalie Bergmann (4097) - Team Bergmann

01:01:04


10,0 km mænd (20-49 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

David Hummeluhre (4086) - Scania

00:40:08

2

Morten Johansen (4112)

00:41:55

3

Morten Ricksen (4039)

00:41:59

4

Keld Damkjær (4110)

00:43:00

5

Mike Grandt (4003) - Gig - Løb Og Motion

00:43:34

6

Bjarne Hartmann (4006) - Brørup Løbeklub

00:43:41

7

Martin Ryder (4049) - Dinesen Floors a/s

00:44:20

8

Thomas Hansen (4090) - Jels

00:45:49

9

Joe Lund (4089) - Haderslev If

00:46:24

10

Lars Peter Olesen (4106)

00:46:25

11

Rune Dich (4060)

00:47:15

12

Mike V Sørensen (4019) - Jels If Løbemotion

00:48:11

13

Peter Bjørn (4062) - Vejen Løbemotion

00:48:20

14

Bo Süberkrüb (4000) - Jels If Løbemotion

00:48:25

15

Kristian Albæk Jensen (4087)

00:48:27

16

Torben Petersen (4081) - Jels Løbemotion

00:48:32

17

Ronni Jørgensen (4051) - Dinesen Floors a/s

00:49:58

18

Kaare Holst (4105)

00:51:50

19

Jan Gravgaard (4009) - Jels Løbemotion

00:52:28

20

Jeppe Lundby (4072) - Jels

00:53:09

21

Jacob Holst (4033) - Rødding Tri

00:53:27

22

Frank Andersen (4104)

00:54:51

23

Jesper Jessen (4075) - Jels

00:55:14

24

Jesper Munk Hansen (4057)

00:55:28

25

Claus Petersen (4093)

00:56:16

26

Chresten Petersen (4041) - Løgumkloster Løbemotion

00:57:51

27

Anders Tarp (4007) - Vejen Kommune

00:59:13

28

Morten Thomsen (4068) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

01:00:05

29

Henrik Bergmann (4098) - Team Bergmann

01:01:05

30

Mads Johansen (4111)

01:01:27

31

Morten Jørgensen (4037)

01:01:51

32

Michael Nielsen (4102) - Trekantbrand

01:03:13

33

Henrik Søndergaard (4100) - Trekantbrand

01:04:48

34

Peter Johansen (4001) - Jels If

DNS/DNF

35

Bjørn Jensen (4016) - Jels Løbemotion

DNS/DNF

36

Jonas Perschke (4076) - Jels

DNS/DNF


10,0 km kvinder (20-49 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Rikke Ruby (4085) - Byparken

00:46:54

2

Anne-dorte Fristed Andersen (4070)

00:49:41

3

Simone Lykkebo (4046)

00:50:27

4

Louise Bladt (4078)

00:50:44

5

Lisa Hedekær (4059) - Haderslev Tri2000

00:52:03

6

Anne Jessen (4043)

00:52:06

7

Gitte Nielsen (4047)

00:52:11

8

Line Nymark Gamst (4040)

00:52:31

9

Tanja Petersen (4054)

00:52:52

10

Majken Pries Priisholm (4012)

00:52:56

11

Line Foldager (4096) - Sand Nielsen

00:53:15

12

Alice Nørgaard Nielsen (4103)

00:54:20

13

Anette Sohl (4035)

00:54:35

14

Marlene J. Pedersen (4048) - Dinesen Floors a/s

00:55:54

15

Tina Andersen (4050) - Dinesen Floors a/s

00:55:55

16

Lene Vinther (4064) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

00:58:55

17

Line Agnete Bøving (4088) - (vælg)

00:59:00

18

Mia Petersen (4032) - Jels

00:59:01

19

Anne Uldahl (4092) - Moltrup

00:59:24

20

Stine Lautrup (4020)

00:59:59

21

Hanne Hjortgaard (4029) - Vidar Motion

01:01:48

22

Lise Schwartz (4011)

01:02:20

23

Pia Olsen (4107)

01:04:41

24

Lene Fuglsang Bossen (4013)

01:04:45

25

Birte Cordsen (4014)

01:05:21

26

Anja Schmidt (4024)

01:06:46

27

Kristiane Dahlmann (4108)

01:10:36

28

Pia Christensen (4025)

DNS/DNF

29

Mia Nielsen (4028)

DNS/DNF


10,0 km mænd (50 år eller derover):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Per Brink (4045) - Rødding Motion Og Triathlon

00:41:23

2

Poul Bruun (4022)

00:47:22

3

Erik M V Sørensen (4061) - Brørup Løbeklub

00:47:44

4

Jens Jørgen Kjeldsen (4058) - Haderslev If

00:47:52

5

Flemming Sørensen (4082)

00:49:30

6

Jens Nielsen (4053) - Dinesen Floors a/s

00:51:33

7

Kåre Pedersen (4094) - Padborg Pi

00:53:49

8

Carsten Snor (4067) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

00:55:00

9

Jacob Bachmann (4084) - Dinesen Floors a/s

00:55:08

10

Søren F. Knudsen (4099)

00:55:16

11

Egon Segelund (4038)

00:55:47

12

Hans Peter Brorsen Lautrup (4018)

00:56:14

13

Per Tækker (4036)

00:56:57

14

Finn Boysen Hansen (4055) - Dinesen Floors a/s

00:58:06

15

Finn Nygaard (4008) - Vejen Kommune

00:58:07

16

Nis Clausen (4031)

00:59:38

17

Poul Nesager (4066) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

00:59:56

18

Ole Jensen (4065) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

01:01:43

19

Jesper Herlufsen (4101) - Trekantbrand

01:03:20

20

Mogens Guldberg Jepsen (4080) - Rødding Tri Klub

01:04:23

21

Kim Nielsen (4015) - Jels If

DNS/DNF

22

Jes Imer (4069) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

DNS/DNF


10,0 km kvinder (50 år eller derover):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Lise-lotte Pedersen (4044) - Jels

00:54:39

2

Annette Friis (4004) - Løgumkloster Løbemotion

00:55:30

3

Ulla Lybæk (4079) - Jels If Løbemotion

00:55:52

4

Eva B. Pedersen (4052) - Dinesen Floors a/s

00:57:28

5

Christina Sandberg (4109)

01:00:09

6

Tina Grosbøl (4027)

01:00:39

7

Susanne Mazur (4077)

01:01:39

8

Britta Nylin (4063) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

01:02:15

9

Inga Erichsen (4095) - Løgumkloser Løbemotion

01:03:19

10

Lena Brøchner Nielsen (4034)

01:08:50

11

Ketty Nielsen (4010)

01:11:31

12

Gerda Nicolaisen (4002) - Løgumkloster Løbemotion

DNS/DNF

13

Sonja Christensen (4005) - Vamdrup Runners

DNS/DNF


21,1 km mænd (16-49 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Kim Hjuler (5056)

01:24:15

2

Johnny Simonsen (5039) - Atletica Horsens

01:27:06

3

Max Bønsdorff (5055)

01:28:30

4

Brian Hjelm (5037) - Atletica Horsens

01:28:43

5

Frank Christensen (5040) - Vejle If

01:29:08

6

Nicolai Højgaard Bertelsen (5036)

01:31:52

7

Claus Beck Schmidt (5049) - Kærbølling

01:34:58

8

Godtfred Degn (5048) - Kloster Motion

01:35:42

9

Allan Christensen (5029) - Dansk Halvmaratonklub

01:37:13

10

Jesper B. Hansen (5052)

01:37:14

11

Mariusz Wnuczek (5024)

01:37:36

12

Morten Høeg (5035)

01:39:01

13

Thue Nielsen (5006) - Aaig

01:39:37

14

Jens A. Underbjerg (5021) - Vejen Kommune

01:46:21

15

Nanco De Haan (5050)

01:48:44

16

Keen Simonsen (5013) - Skærbæk

01:49:02

17

Hans Renkwitz (5009) - Rødekro Tri & Motion

01:51:26

18

Ricky Batman Andersen (5028) - Klub100 Marathon

01:54:47

19

Kenneth Hansen (5008)

01:58:45

20

Anders Jørgensen (5026)

02:03:37

21

Steen Jørgensen (5025)

02:03:39

22

Finn Jacobsen (5045) - Aaig Aabenraa

02:03:54

23

Jeppe Jepsen (5019)

02:06:00

24

Martin Korsgaard (5023) - Dansk Halvmarathon Klub

02:07:43

25

Jonas Ahlstrøm (5011) - Dansk Halvmarathon Klub

02:08:36

26

Daniel De Taeje (5020)

02:14:22

27

Jesper Wolf Kaster (5007) - Dansk Halvmarathonklub

DNS/DNF

28

Henrik Kjær Larsten (5038) - Alfa Laval Kolding

DNS/DNF


21,1 km kvinder (16-49 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Karen Gad (5018)

01:51:28

2

Sabrina Lock (5015)

01:54:26

3

Lone Friis (5027) - Klub 100 Marathon

01:54:45

4

Jytte Jacobsen (5046) - Aaig Aabenraa

02:03:53

5

Maria Harbo (5012)

02:08:33

6

Rikke Brinch Rødgaard (5047) - Dansk Halvmarathonklub

02:10:39

7

Jane Ravn (5005) - Taulov Motion/dhk

02:24:22


21,1 km mænd (50 år eller derover):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Jan Aalling (5043) - Brørup Løbeklub

01:25:22

2

Peter Bonnichsen (5034) - Løgumkloster Løbemotion

01:35:55

3

Hardy Høll Nielsen (5042) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

01:41:56

4

Thomas Littrup (5041) - Vejen AF- Atletik og Løbemotion

01:44:36

5

Søren Thomsen (5054) - Jels IF

01:45:36

6

Svend Nielsen (5032) - Vejle If

01:49:43

7

Arne Lund (5044)

01:49:46

8

Bo Kjems (5030) - Vejle If

01:50:31

9

Ove Nielsen (5051)

01:50:33

10

Jørgen Lundby (5053) - Jels IF

01:54:34

11

Henning Appel Larsen (5014) - Vojens Løbeklub

01:55:53

12

Hans Thane (5033) - Jels Løbemotion

01:57:09

13

Hans Jørgen Muurholm (5031) - Jels Løbemotion

02:00:24

14

Claes Adel (5000) - Dansk Halvmarathonklub

02:09:29

15

Bo Darling (5003) - Dansk Halvmarathon Klub

02:09:31

16

Peter Arendt Nielsen (5002) - År

02:10:40

17

Carl Kr. Nielsen (5001) - Dansk Halvmarathon Klub

02:17:09

18

Ole Stausholm (5022) - Danskhalvmarathon Klub

02:18:29

19

Peter (5016) - Fredericia Løbeklub

DNS/DNF


21,1 km kvinder (50 år eller derover):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Bodil Dueholm (5017) - Vidar Motion

01:51:18

2

Anne Marie Harbo (5010) - Dansk Halvmarathonklub

02:08:40

3

Hedvig Marthinus (5004) - Dhk/taulov Motion

02:24:13

  • Frøs Sparekasse
  • FestiValhal
  • Jels Motel & Sportscenter
  • Arnum Rør ApS
  • Drej Ind
  • Entreprenør Jan Nørgaard
  • FB Camping Service ApS
  • Grønnebæk Auto ApS
  • HH Jels Maskin Udlejning
  • Jels Biler ApS
  • Jels Blikkenslagerfirma ApS
  • Jels Møbler & Gulve
  • KB Portservice
  • KM El-teknik ApS
  • Lindab Profil A/S
  • LTI Danmark P/S
  • Mini Entreprenøren Jels ApS
  • Murergrej.dk
  • OK Skilte & Print ApS
  • PN Maskiner A/S
  • Pro-Plan Interaktiv A/S
  • Royal Oak Golf Club
  • SuperBrugsen
  • Sydjysk Lastvognsservice ApS
  • Toftmann Hansen
  • Askegaard Økologisk Vin

  • Blædel Massage

  • Danske Bank

  • DK Betongulve ApS

  • Entreprenør Henrik Nielsen

  • Fugefirmaet

  • Jels Huse ApS

  • Jels Produktforretning ApS

  • Jydsk Auto Aircondition ApS

  • KaffeKaa.dk

  • Lastein Interiør

  • Murermester Leif Bruhn

  • Mølby Malerforretning

  • Møller Transport ApS

  • NBC Niels Brændekilde ApS

  • PH Datacenter ApS

  • PLJ Computing

  • Relaxing4you

  • Rødding Bogtrykkeri ApS

  • Solveigs

  • Sønderjyllands Tagdækning ApS

  • Toftmann

  • Tommy P

  • Tonnesen Herretøj

  • Torvets Pizza

  • Tusindfryd

  • Vestergaard Nustrup ApS

Støt vores sponsorer!
De støtter os!