Frøs Vikingeløb 2017 - resultater

Du kan hente dit diplom ved at klikke på dit startnummer.

2,0 km børneløb:

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Oliver Kryger Sørensen (1055) - Jels If

00:09:39

2

Laurits Brink Bech (1016)

00:09:44

3

Olivia Sloth Benkjær (1020)

00:09:52

4

Ditte Odder Jepsen (1039)

00:10:00

5

Kirstine Kosegarten Knudsen (1023) - Randerup Løbeklub

00:10:03

6

Andrea Nicolaisen Jensen (1024)

00:10:33

7

Anna Weltz Sørensen (1001) - Jels If

00:10:43

8

Martin Nygaard Johansen (1060)

00:11:36

9

Else-marie Nygaard (1059)

00:11:38

10

Josefine Kryger Sørensen (1021) - Jels If

00:11:46

11

Cindy Kryger Sørensen (1056) - Jels If

00:11:48

12

Mikkel Walz (1065)

00:12:11

13

Freya Rudolph (1040)

00:12:16

14

Nikolaj Kryger Sørensen (1000) - Jels If

00:12:25

15

Lukas Lund Madsen (1049) - Jels Frivillige Brandværn

00:12:26

16

Malte Hansen (1014) - Jels If

00:12:34

17

Villads Schmidt (1037)

00:12:41

18

Jakob Lyhne Hansen (1045)

00:12:49

19

Mille-marie Bergmann (1051)

00:13:03

20

Maria-louise Bergmann (1052)

00:13:05

21

Tore Gejlager (1015)

00:13:11

22

Trille Bronée (1047)

00:13:27

23

Thilde Rudolph (1041)

00:13:34

24

Thomas Sundahl Nicolaisen (1028)

00:13:35

25

Magnus Lund (1030)

00:13:37

26

Anton Nicolaisen Johansen (1004) - Jels If

00:13:56

27

Helle K. Madsen (1050) - Jels Frivillige Brandværn

00:13:57

28

Thomas Nygaard Johansen (1061)

00:14:02

29

Emma Rudolph (1042)

00:14:03

30

Nicoline Korsager Petersen (1010)

00:14:05

31

Mathilde Winther Andersen (1038)

00:14:06

32

Karsten Johansen (1058)

00:14:13

33

Laura Ludvig (1043)

00:14:16

34

Stella Sundahl Nicolaisen (1029)

00:14:18

35

Frederikke Friis Todsen (1006)

00:14:19

36

Amalie Hasberg (1048)

00:15:01

37

Alberte Dahm Johansen (1063)

00:15:19

38

Freja Dahm Johansen (1064)

00:15:20

39

Emma Jensen (1002) - Jels If Løbemotion

00:15:24

40

Sigurd Fuchs-larsen (1027)

00:15:29

41

Mia Juul Hansen (1053) - Jels If Løbemotion

00:15:31

42

Sakura Pedersen (1011)

00:15:47

43

Jakob Ambrosius Underbjerg (1046)

00:15:50

44

Kanae Pedersen (1012)

00:15:53

45

Sigurd Toftmann Lastein (1033) - Slotsgaarden/lastein Interiør

00:15:59

46

Tobias Mosekjær Callesen (1019)

00:16:07

47

Emma Bybjerg Vest (1025) - Jif

00:16:11

48

Simon Korsager Andersen (1008)

00:16:20

49

Karen Kosegarten Knudsen (1022) - Randerup Løbeklub

00:16:51

50

Bente Johansen (1062)

00:17:06

51

Mads Nicolaisen Gravgaard (1036)

00:17:15

52

Johannes Ludvig (1044)

00:17:19

53

Christian Bendixen (1054)

00:17:22

54

Lærke Holm Hansen (1026)

00:17:55

55

Josefine Friis Todsen (1007)

00:18:22

56

Ellen Johanne Lassen (1005)

00:18:26

57

Dicte Muff Fyhn (1013)

00:18:28

58

Frida Korsager Andersen (1009)

00:19:17

59

Emilie Jensen (1003) - Jels If Løbemotion

00:19:24

60

Daniel Dall Sølbeck (1017) - Christiansfeld Løbeklub

DNS

61

Stephanie Dall Sølbeck (1018) - Christiansfeld Løbeklub

DNS

62

Mads Gullits (1034) - Consumedia

DNS

63

Emil Gullits (1035) - Consumedia

DNS

64

Theis Bachmann Hansen (1057)

DNS


5,5 km drenge/mænd (op til og med 19 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Nikolaj Kyed Jensen (2131) - Jels If Løbemotion

00:22:11

2

Jonas Fristed Andersen (2090)

00:24:11

3

Rasmus Hyldal Kristiansen (2152)

00:25:08

4

Anton Nielsen (2093) - Vejen Atletik Og Løbemotion

00:25:16

5

Magnus Fabricius (2193)

00:25:24

6

Viktor Sørensen (2091) - Vejen Atletikforening

00:25:53

7

Lasse B Pedersen (2063) - Jels If

00:30:13

8

Malte Walz (2192) - The Walz House

00:30:56

9

Kasper Kühne (2156) - Jels

00:30:57

10

Mads Clausen (2179) - Jels

00:31:04

11

Mads Spangsberg (2145) - Jels

00:31:29

12

Jacob Holm Hansen (2088)

00:32:28

13

Niklas Kruse (2168)

00:32:29

14

Sofus Ravnkilde Bloch Jnsen (2055) - Jels If

00:33:04

15

Frederik H. Bertelsen (2095)

00:33:39

16

Anton Bech Nielsen (2053) - Vejle If

00:34:23

17

Frode Bech Nielsen (2054)

00:34:24

18

Sander Fuchs-larsen (2099)

00:34:43

19

Thomas Østerballe Jensen (2164)

00:39:09

20

Albert Toftmann Lastein (2194) - Slotsgaarden/lastein Interiør

00:42:44

21

Hugo Hansen (2206)

00:42:51

22

Victor Toftmann Lastein (2196) - Slotsgaarden/lastein Interiør

00:42:52

23

Hjalte Nicolaisen Johansen (2121) - Jels If

00:44:51

24

Jakob Dich Larsen (2142)

00:50:00

25

Kristian Hyldal Kristiansen (2151)

DNS


5,5 km piger/kvinder (op til og med 19 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Mille Sofia Petersen (2172)

00:29:21

2

Fie A. Nielsen (2177)

00:29:23

3

Liv Gejlager (2086) - Jels If U 13 Piger

00:29:52

4

Louise Bording (2119) - Christiansfeld Løbeklub

00:30:11

5

Amalie Stange Nissen (2148) - Jels If U13 Piger

00:30:32

6

Signe Thiesen (2133) - Jels Løbeklub

00:31:27

7

Mette Kargo (2209)

00:31:39

8

Laura Carstensen (2028)

00:31:41

9

Amalie Callesen (2051) - Jels If U13 Piger

00:32:44

10

Sille Toftmann Feddersen (2160)

00:34:58

11

Caroline Sofie Hansen (2155)

00:35:12

12

Amalie Bergmann (2169)

00:35:17

13

Ida A. Nielsen (2176)

00:35:19

14

Louise Bonnichsen (2007) - Gasse Lam

00:37:06

15

Alberte Sloth Benkjær (2052) - Jels If U13 Piger

00:37:08

16

Silje Gejlager (2087) - Jels If U 13 Piger

00:37:13

17

Dagmar E. (2050) - Jels If U13 Piger

00:37:42

18

Maria Holst Nørgaard (2126) - Jels If U13 Piger

00:37:47

19

Maja Lisberg Retz (2038) - Jels If Løbemotion

00:38:19

20

Karen Bolette Lassen (2004)

00:38:20

21

Emilia Jensen (2163)

00:39:21

22

Clara Marie Priess Jensen (2165)

00:40:05

23

Louise Laugesen (2134) - Jels If U13 Piger

00:41:15

24

Cecilie H. Bertelsen (2096)

00:42:20

25

Julia Gugolka (2062) - Randerup Løbeklub

00:46:31

26

Agnes Dich Larsen (2141)

00:46:55


5,5 km mænd (20-49 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Claus Skjold Qvist Christensen (2032) - Øster Lindet Idrætsforening

00:20:23

2

Jonas Jensen (2191)

00:22:03

3

Heino Aalling (2048) - Brørup Løbeklub

00:23:42

4

Robert Hansen (2173)

00:26:48

5

Brian Schmidt (2171)

00:26:49

6

Jonas Bronée (2167)

00:28:22

7

Jesper Lund (2174) - Jels Frivillige Brandværn

00:28:50

8

Henrik Nielsen (2178) - Jels Frivillige Brandværn

00:28:56

9

Allan Ellegaard (2023) - Gkn

00:29:07

10

Søren Bech (2049)

00:29:28

11

John Nielsen (2180)

00:29:30

12

Brian Hansen (2040) - Jels Frivillige Brandværn

00:30:54

13

Rasmus Stig Johnsen (2107) - Dinesen Floors a/s

00:31:11

14

Bernard (2181) - Gram A/S

00:31:50

15

Lars Nymark Gamst (2042)

00:31:54

16

Jacob Eriksen (2183) - Gram A/S

00:31:56

17

Nikolaj Büchmann-Møller (2187) - Gram A/S

00:31:59

18

Kenneth Gram (2143) - Tyrstrup Frivilliig Brandværn

00:32:00

19

Jack Dall Sølbeck (2115) - Christiansfeld Løbeklub

00:32:01

20

Michael Bertelsen (2159) - Jels Frivillige Brandværn

00:32:08

21

Lars Gullits (2149) - Consumedia

00:32:15

22

Tonny Kruse (2170)

00:32:30

23

Martin Toft (2037)

00:33:31

24

Ebbe Moshauge (2110) - Dinesen Floors a/s

00:33:46

25

Lennart Jepsen (2113) - Alfa Laval Kolding

00:35:06

26

Bjørn Jensen (2100) - Jels Frivillige Brandværn

00:35:09

27

Allan Andersen (2025)

00:35:42

28

Torben Hansen (2202)

00:36:30

29

Michael Laugesen (2135) - Jels If U13 Piger

00:38:04

30

Nikolaj Larsen (2118) - Christiansfeld Løbeklub

00:40:12

31

Thomas Poulsen (2189) - Gram A/S

00:40:38

32

Peter Johansen (2122) - Jels If

00:44:53

33

Peter Lysgaard (2009) - Jels If Løbemotion

00:45:06

34

Claus Süberkrüb (2029)

DNF

35

Bendix Wolff (2002) - Klomk

DNS


5,5 km kvinder (20-49 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Karoline Hemmsen (2197)

00:23:53

2

Line Agergaard (2057) - Rødekro Tri

00:23:58

3

Britt Momsen Bertelsen (2097) - Byparken Brørup

00:26:25

4

Mari Rudolph (2162)

00:27:08

5

Charlotte Frandsen (2103)

00:30:49

6

Dorte Hansen (2175)

00:31:19

7

Connie Retz (2205) - Jels If Løbemotion

00:31:21

8

Isabel Gugolka (2061) - Randerup Løbeklub

00:31:30

9

Mette Kristensen (2185) - Gram A/S

00:31:35

10

Line Nymark Gamst (2041)

00:31:53

11

Mette Rossen (2022)

00:31:57

12

Pernille Bjerg Poulsen (2188) - Gram A/S

00:32:04

13

Anette Lindholm (2020)

00:32:13

14

Rikke Bjørnskov Jessen (2021)

00:32:31

15

Lena Friis Kissow (2015) - Jels If Løbemotion

00:32:34

16

Katri Bryhl Jønsson (2036)

00:33:30

17

Lene Hansen (2144) - Brørup Løbeklub

00:33:36

18

Anne Luff Bennetsen (2204)

00:33:40

19

Pernille Aagaard Friis (2077) - Vejen AF - Atletik og Løbemotion

00:34:34

20

Helle Lund (2064)

00:34:36

21

Tina Andersen (2105) - Dinesen Floors a/s

00:34:44

22

Solvej Vestergaard (2161) - 1969

00:34:49

23

Tina Dybkjær Jensen (2150) - Jels Løbemotion

00:35:11

24

Winnie Fuchs (2098)

00:35:30

25

Tina Spangsberg (2146) - Jels

00:35:34

26

Therese Husby Nyen (2104) - Dinesen Floors a/s

00:35:38

27

Anette Pedersen (2147)

00:35:41

28

Britt Korsager Lund (2024)

00:35:54

29

Anja Korsager Lund (2026)

00:35:56

30

Charlotte Jensen (2027)

00:35:57

31

Lene Oster Süberkrüb (2008) - Jels If Løbemotion

00:36:07

32

Lena Beck (2078) - Vejen AF - Atletik og Løbemotion

00:36:19

33

Henriette Aalling (2198)

00:36:20

34

Tineke Lund (2082) - Vejen AF - Atletik og Løbemotion

00:38:31

35

Line Stokbro (2120) - Christiansfeld Løbeklub

00:38:44

36

Britt Nicolaisen (2031) - Jels If Løbemotion

00:39:05

37

Birgit E. Qvist (2030) - Jels If Løbemotion

00:39:07

38

Annette Præst (2070) - Vejen AF - Atletik og Løbemotion

00:39:18

39

Charlotte Føns (2003)

00:40:44

40

Monica Olsen (2186) - Gram A/S

00:42:13

41

Marie Bertelsen (2094)

00:42:28

42

Vivian Toftmann Hansen (2207)

00:42:54

43

Anette Gamborg Grøn (2108) - Dinesen Floors a/s

00:44:19

44

Sabina Kidmose (2203)

00:44:36

45

Laila Sandberg (2066) - Vejen AF - Atletik og Løbemotion

00:45:11

46

Heidi Lassen (2033) - Jels If Løbemotion

00:45:34

47

Lotte Junker (2000) - Jels If Løbemotion

00:45:34

48

Katja Kosegarten Knudsen (2059) - Randerup Løbeklub

00:46:39

49

Charlotte Gugolka (2060) - Randerup Løbeklub

00:46:52

50

Louise Dich Larsen (2140)

00:50:02

51

Anne Mette Struck (2075) - Vejen AF - Atletik og Løbemotion

DNF

52

Heidi Hansen (2076) - Vejen AF - Atletik og Løbemotion

DNF

53

Hanne H.s.nielsen (2125) - Byparken Brørup

DNF

54

Susanne Fredslund (2157) - Byparken Brørup

DNS

55

Nina E. Wolff (2001) - Klomk

DNS

56

Helle Borup Jehs Nissen (2127) - Jels If Løbemotion

DNS


5,5 km mænd (50 år eller derover):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Mats Rudklint (2039) - 1962

00:23:29

2

Anders Jørgensen (2199)

00:24:20

3

Flemming Sørensen (2092)

00:24:42

4

Arne Skjold Christensen (2138) - Øster Lindet

00:27:01

5

Thorkild Bo Nielsen (2195)

00:27:06

6

Michael Thomsen (2201)

00:27:42

7

Hans Peter Lautrup (2005)

00:29:01

8

Jan Dahlmann (2013) - Randerup Løbeklub

00:30:24

9

Jens Bloch Jensen (2056) - Øster Lindet Idrætsforening

00:30:30

10

Poul Bennetsen (2130) - Rødding Løbeklub

00:31:00

11

Jan Julius (2106) - Dinesen Floors a/s

00:31:32

12

Jan Rosenberg (2089)

00:31:34

13

Carsten Hansen (2154)

00:31:37

14

Mogens Damm (2035)

00:32:05

15

Claus Rohde (2158) - Nebel Runners

00:32:22

16

Hans Erik Bertelsen (2182) - Gram A/S

00:32:26

17

Jørn Nehlsen (2111) - Dinesen Floors a/s

00:33:28

18

Preben Hald (2137)

00:35:08

19

Poul Erik Olesen (2083) - Vejen AF - Atletik og Løbemotion

00:37:17

20

Kim Bronée (2166)

00:38:17

21

Jens Peder Petersen (2044) - Vejle If

00:48:01

22

Ahrendt Schmidt (2045) - ..vælg Fødselsår..

DNS

23

Egon (2112) - Vejen Kommune

DNS


5,5 km kvinder (50 år eller derover):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Lis Aalling (2047) - Brørup Løbeklub

00:26:09

2

Lone Knudsen (2079) - Vejen AF - Atletik og Løbemotion

00:27:44

3

Else Marie Hviid (2102)

00:29:00

4

Ulla Jensen (2117) - Christiansfeld Løbeklub

00:31:01

5

Anna Margrethe Bruun (2101)

00:31:23

6

Jeanne Bork (2136)

00:32:33

7

Tina Grosbøl (2153) - Frøs

00:33:15

8

Dorthe Bertelsen (2014) - Randerup 32

00:35:15

9

Bertha Elisabeth Lautrup (2046) - Jels If Løbemotion

00:35:21

10

Lena Daugaard Pedersen (2081) - Vejen AF - Atletik og Løbemotion

00:35:32

11

Britta Nylin (2200) - Vejen AF - Atletik og Løbemotion

00:35:36

12

Henny Nielsen (2080) - Vejen AF - Atletik og Løbemotion

00:35:39

13

Ilse Simonsen (2074) - Vejen AF - Atletik og Løbemotion

00:35:45

14

Birthe Nymark (2043)

00:36:06

15

Alice Luff (2129) - Rødding Løbeklub

00:36:16

16

Lena Brøchner Nielsen (2128)

00:36:34

17

Christine Sandberg (2006) - Gasse Lam

00:37:09

18

Kirsten Johannsen (2116) - Christiansfeld Løbeklub

00:37:15

19

Ghita Palmelund (2072) - Vejen AF - Atletik og Løbemotion

00:38:22

20

Kirsten Hansen (2085) - Haderslev If

00:39:01

21

Ulla Søndergaard (2071) - Vejen AF - Atletik og Løbemotion

00:39:03

22

Anita Wilhardt (2084) - Medius

00:39:50

23

Else Winther (2190) - Læborg Runners

00:40:10

24

Mie Nørgaard (2058) - Randerup Løbeklub

00:40:17

25

Ingrid Holst (2208) - Vejen AF - Atletik og Løbemotion

00:40:33

26

Kirsten Lewandovski (2034)

00:40:37

27

Jytte Arnfred (2184) - Gram A/S

00:41:37

28

Lene B. Larsen (2109) - Dinesen Floors a/s

00:44:23

29

Gitte Bredvig (2012) - Jels If Løbemotion

00:45:36

30

Ketty Nielsen (2010)

00:46:41

31

Jette Thiesen (2132) - 1963

00:47:29

32

Jytte Ravn Clausen (2114) - Christiansfeld Løbeklub

00:48:37

33

Lizetta A. Nissen (2069) - Vejen AF - Atletik og Løbemotion

00:50:34

34

Susanne Holm (2068) - Vejen AF - Atletik og Løbemotion

00:50:35

35

Christina Bjørn (2065) - Vejen AF - Atletik og Løbemotion

00:50:36

36

Britta Lydiksen (2139)

DNS


10,0 km drenge/mænd (op til og med 19 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Oskar Trans Dammose (3106)

00:49:48

2

Anders Lindberg Madsen (3089) - Jels If

00:52:43


10,0 km mænd (20-49 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Torben Hansen (3080) - Brørup Løbeklub

00:41:52

2

Klavs Nielsen (3098)

00:41:59

3

Wojtek Rutkowski (3040)

00:42:40

4

Martin Ryder (3058) - Dinesen Floors a/s

00:44:07

5

Rune Dich (3079)

00:45:37

6

Mike V Sørensen (3016) - Jels If Løbemotion

00:47:09

7

Morten Ricksen (3104)

00:47:11

8

Jesper Bach Dall (3054) - Haderslev Tri 2000

00:47:33

9

Michael Raffnsøe Møller (3085)

00:49:13

10

Kenny Nielsen (3105)

00:50:22

11

Per Meine (3023)

00:50:33

12

Torben Geertsen (3032) - Jels Frivillige Brandværn

00:51:06

13

Bo Süberkrüb (3008) - Jels If Løbemotion

00:51:55

14

Ole Nielsen (3038) - Vejle If

00:52:24

15

Kåre Holst (3108)

00:52:32

16

Poul Veien (3015) - Vojens Løbeklub

00:52:54

17

Allan Gram (3062) - Christiansfeld Løbeklub

00:53:04

18

Dennis Jønsson (3006) - Sonne

00:53:08

19

Erik Carstensen (3103)

00:53:50

20

Jan Gravgaard (3017) - Jels If Løbemotion

00:54:03

21

Jesper E. Qvist (3020) - Jels If Løbemotion

00:54:40

22

Kim Kongsted (3025) - Jels If Løbemotion

00:54:41

23

Jørgen Lastein (3081) - Slotsgaarden/lastein Interiør

00:56:27

24

Morten Jørgensen (3030) - Jels If Løbemotion

00:57:09

25

Søren Callesen (3037) - Jels Frivillige Brandværn

00:57:58

26

Troels Winther (3073) - Turbo Snegl

00:59:59

27

Marc Schmidt (3035)

01:00:02

28

Anders Relsted (3051)

01:00:22

29

Jacob Bachmann (3088) - Dinesen Floors a/s

DNF

30

Chresten Petersen (3003) - Løgumkloster Løbemotion

DNS

31

Jakob L. Nielsen (3076) - Byparken Brørup

DNS


10,0 km kvinder (20-49 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Simone Lykkebo (3087) - Ribe Katedralskole

00:49:17

2

Louise Bladt (3084) - Jels

00:49:58

3

Matilde Bil Pedersen (3102)

00:52:51

4

Marlene Juhl Pedersen (3059) - Dinesen Floors a/s

00:54:51

5

Anja Pedersen (3019)

00:55:26

6

Vickie Steiner (3072) - Turbo Snegl

00:56:24

7

Jeanette Strand (3026) - Jels If Løbemotion

00:57:45

8

Mia Petersen (3075) - Jels

00:58:26

9

Charlotte Høgh (3099)

00:59:51

10

Lisbeth De Place (3050)

00:59:54

11

Dorte Møller (3042) - Jels If Løbemotion

01:00:07

12

Gitte Külper Hansen (3009) - Jels If Løbemotion

01:00:14

13

Charlotte Toftmann Hansen (3082) - Slotsgaarden/lastein Interiør

01:00:23

14

Lone Kudsk (3100)

01:01:15

15

Bettina Therp Pedersen (3096)

01:02:35

16

Annette Friis (3090) - Løgumkloster Løbemotion

01:02:51

17

Lene Fuglsang Bossen (3022)

01:03:40

18

Birte Cordsen (3021)

01:03:40

19

Gitte Nielsson (3018)

01:04:44

20

Stine Lautrup (3014)

01:09:42

21

Randi Petersen (3097)

01:09:45

22

Kathrine Ringvad (3068) - Christiansfeld Løbeklub

01:09:48

23

Anja Schmidt (3034) - Jels If Løbemotion

01:11:40

24

Vivi Hedegaard Højsager (3057) - Dinesen Floors a/s

DNF

25

Lykke Nystrup (3061) - Christiansfeld Løbeklub

DNS

26

Mette Håkansson (3013) - Traildivaer

DNS

27

Lise Schwartz (3011)

DNS

28

B Toft (3012)

DNS


10,0 km mænd (50 år eller derover):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Jan Aalling (3036) - Brørup Løbeklub

00:38:54

2

Erik M V Sørensen (3074) - Brørup Løbeklub

00:44:24

3

Poul Brun (3101)

00:46:11

4

Jens Jørgen Kjeldsen (3094) - Haderslev If

00:48:13

5

Kim Gottfriedsen (3027) - Vojens Løbeklub

00:49:02

6

Artur Rutkowski (3039)

00:49:27

7

Flemming Ludvigsen (3046) - Vejen AF - Atletik og Løbemotion

00:49:45

8

Flemming Larsen (3066) - Christiansfeld Løbeklub

00:49:56

9

Børge Aagaard (3052) - Ecco Running

00:51:30

10

Dirk Johannsen (3093) - Løgumkloster Løbemotion

00:51:34

11

Henry Grau (3070) - Christiansfeld Løbeklub

00:51:37

12

Kim Retz (3029) - Jels If Løbemotion

00:52:50

13

Søren Bork (3078)

00:53:11

14

Jes Imer (3045) - Vejen AF - Atletik og Løbemotion

00:53:49

15

Mogens Sylvester (3091) - Aaig Aabenraa

00:54:23

16

Gjerluf Hansen (3055) - Brørup Løbeklub

00:55:10

17

Nis Clausen (3041) - Rødding Løbeklub

00:55:47

18

Bjarke Ravn (3071) - Christiansfeld Løbeklub

00:56:51

19

Jens Nørrehede (3107)

00:57:28

20

Lars Bo Andersen (3069) - Christiansfeld Løbeklub

00:58:37

21

Kim Christensen (3047) - Vejen AF - Atletik og Løbemotion

00:58:40

22

Lars Brandi Jensen (3048) - Team Kæstrup

01:02:29

23

Mogens Guldberg Jepsen (3086) - Rødding Tri Klub

01:04:55

24

Karl Kristian Kristensen (3053) - Jels If

01:11:43

25

Mogens Sørensen (3077) - 1951

01:21:13


10,0 km kvinder (50 år eller derover):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Gerda Nicolaisen (3024) - Løgumkloster Løbemotion

00:51:28

2

Eva Bach Pedersen (3056) - Dinesen Floors a/s

00:54:30

3

Charlotte Grau (3063) - Christiansfeld Løbeklub

00:54:38

4

Ulla Lybæk (3010) - Jels If Løbemotion

00:55:12

5

Helle Overgaard (3031) - Hmif

00:55:21

6

Laila Mogensen (3067) - Christiansfeld Løbeklub

00:59:36

7

Malene Bech (3095) - Vejen AF - Atletik og Løbemotion

01:00:12

8

Asta Davidsen (3049) - Medius

01:00:27

9

Susanne Mazur (3033)

01:01:03

10

Anita Nielsen (3060) - Alfa Laval Kolding

01:01:08

11

Jette Bonde (3092) - Løggumkloster Løbemotion

01:02:52

12

Birgit Nielsen (3000) - Løgumkloster Løbemotion

01:03:38

13

Lene Fogt (3043)

01:04:40

14

Mette Skov Andersen (3064) - Christiansfeld Løbeklub

01:06:00

15

Agnethe Petersen (3065) - Christiansfeld Løbeklub

01:08:33

16

Mona Lund (3083) - Skærbæk

DNS

17

Lisbeth Hansen (3001)

DNS

18

Lena Johansen (3002)

DNS


21,1 km mænd (16-49 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Jens Jakob Fristed (4054)

01:26:17

2

Nicolai Bertelsen (4026)

01:29:01

3

Mads Kaack (4051)

01:31:06

4

Tage Svendsen (4029) - Tage Svendsen

01:34:04

5

Kenneth Kryger Sørensen (4014) - Jels If

01:34:37

6

Godtfred Degn (4043) - Rømø Supermarked

01:35:23

7

Thomas Knudsen (4042) - 1989

01:36:01

8

Morten Høeg (4049) - Skærbæk

01:36:31

9

Niels Bendix Rasmussen (4052)

01:36:40

10

Torben Olesen (4038) - Dansk Gastronomi

01:37:47

11

Jakob Worsøe (4028) - Alfa Laval Kolding

01:39:18

12

Lars Schack Kristensen (4011)

01:39:37

13

Jesper B. Hansen (4020) - Jels

01:40:27

14

Jens Ludvig (4044)

01:42:03

15

Daniel Hansen (4010)

01:42:43

16

René Madsen (4033)

01:42:57

17

Jean Egsgaard (4009) - Hjv Kolding

01:46:21

18

René Lohse (4007) - Hjv Kolding

01:46:23

19

Finn Christensen (4053)

01:46:36

20

Keen (4032) - Skærbæk

01:49:49

21

Michael Juul Hansen (4004) - Jels If Løbemotion

01:50:43

22

Torben Arno (4046) - Danfoss

01:50:54

23

Frank Engelbret Andersen (4023)

01:56:24

24

Esben Dige (4047) - Team Parkinson

02:00:04

25

Peter Schuldt (4030)

02:00:20

26

Morten Juul (4002)

02:02:50

27

Michael Bonde (4006) - Ejendomsmægler Bonde

02:07:43

28

Torben Pedersen (4015) - Jels If Løbemotion

DNF

29

Thue Nielsen (4001) - Bjørnebanden

DNS


21,1 km kvinder (16-49 år):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Louise Kock (4050) - Aaig

01:44:19

2

Anne-dorte Fristed Andersen (4022)

01:48:45

3

Lone Maj Bentsen (4027) - Alfa Laval Kolding

01:49:44

4

Rikke Kaack (4025)

01:51:23

5

Karen Gad Svendsen (4039)

01:53:42

6

Maria Boy Birck (4040) - Aaig

01:55:46

7

Charlotte Locht (4048) - Team Parkinson

01:57:55

8

Sabrina Lock (4031)

02:04:58

9

Rikke Ruby (4024) - Byparken Brørup

02:05:09


21,1 km mænd (50 år eller derover):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Arne Lund (4037) - Skærbæk

01:41:23

2

Hardy Høll (4000) - Vejen Løbemotion

01:42:53

3

Søren Thomsen (4055) - Jels IF Løbemotion

01:56:22

4

Søren F. Knudsen (4036) - Hr.

01:58:23

5

Finn Storm (4035)

01:58:55

6

Kåre Pedersen (4034) - Padborg Pi

01:59:05

7

Henning Appel Larsen (4013) - Vojens Løbeklub

01:59:10

8

Claes Adel (4012) - Dansk Halvmarathon Klub

02:05:05

9

Bo Darling (4017) - Vejen AF - Atletik og Løbemotion

02:05:07

10

Ole (4019) - Dansk Halvmarathon Klub

02:05:11

11

Carl Kr. Nielsen (4005) - Dansk Halvmarathon Klub

02:05:50

12

Peter Nielsen (4016) - Vejen AF - Atletik og Løbemotion

02:07:09

13

Bent Lindal (4018) - Læborg Runners

02:08:27

14

Laurits Petersen (4041)

DNS


21,1 km kvinder (50 år eller derover):

Nr.

Navn (startnummer) - Klub/Firma

Tid

1

Susanne Garbrecht (4045) - Aaig Aabenraa

02:02:13

2

Ellen Nielsen (4021) - Kolding Motion

02:04:55

3

Anne Marie Harbo (4008) - Dansk Halvmarathon Klub

02:06:49

  • Frøs Sparekasse
  • Entreprenør Jan Nørgaard
  • Jels Motel & Sportscenter
  • Møller Transport ApS
  • Arnum Rør ApS
  • Drej Ind
  • Grønnebæk Auto ApS
  • Jels Biler ApS
  • Jels Blikkenslagerfirma ApS
  • KB Portservice
  • KM El-teknik ApS
  • Lindab Profil A/S
  • LTI Danmark P/S
  • Mini Entreprenøren Jels ApS
  • OK Skilte & Print ApS
  • PN Maskiner A/S
  • Pro-Plan Interaktiv A/S
  • Restaurant Royal Oak
  • Royal Oak Golf Club
  • SuperBrugsen
  • Sydjysk Lastvognsservice ApS
  • T Byg
  • DK Betongulve ApS

  • Entreprenør Henrik Nielsen

  • FB Camping Service ApS

  • Fodplejeklinikken Annika

  • Fugefirmaet

  • GulvZonen.dk

  • Jels Huse ApS

  • Jels Produktforretning ApS

  • Jydsk Auto Aircondition ApS

  • KaffeKaa.dk

  • Lastein Interiør

  • Mariannes Blomster & Gaveshop

  • Martin Hansen Foto & Grafisk design

  • Murermester A.P. Mikkelsen ApS

  • NBC Niels Brændekilde ApS

  • PH Datacenter ApS

  • PLJ Computing

  • Relaxing4you

  • Rødding Bogtrykkeri ApS

  • Scoop

  • Solveigs

  • Stenderup A/S

  • Sønderjyllands Tagdækning ApS

  • Toftmann Hansen

  • Tommy P

  • Tonnesen Herretøj

  • Tusindfryd

  • Vestergaard Nustrup ApS

Støt vores sponsorer!
De støtter os!